Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósod/apósod mikor ajánlotta...

Anyósod/apósod mikor ajánlotta fel a tegeződést?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt a férjemmel (2 éve házasok). Mikor összejöttünk még csak 17 voltam, így akkor ahogy felénk szokás - csókolommal köszöntem nekik, ami így is maradt évek során. Azóta viszont eltelt 10 év, már házasok is vagyunk szóval úgy gondolom eléggé családtagnak számítok már, egyébként úgy is vagyok kezelve részükről. Egy dolgot kivéve, az pedig a tegezés-magázás. Én már egyre inkább kínosan érzem magam és inkább kerülöm a megszólítást is, mert 27 évesen, úgy gondolom kinőttem már a csókolomozásból. Persze mondjuk a nagymamának/nagypapának belefér, hiszen ők már 80+. De anyósomék még 60 alattiak. Telefonon vagy chaten különösen über cikinek érzem leírni hogy csókolom... Úgy gondolom viszont, hogy addig amíg ők nem ajánlják fel, addig tiszteletlenség lenne csak úgy egyik pillanatról a másikra letegezni, furán venné ki magát. Hogy érdemes kezelni szerintetek a helyzetet?

Vagy csak békéljek meg vele hogy így van és kész? Az 5-6 éves unokái is tegezik, konkrétan mindenki a családban (másik menye illetve veje is,de ők jóval később kerültek a családba mint én, nem tiniként, már 30+).



2021. okt. 25. 17:40
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
30%
Én négyszemközt bejelenteném, hogy papa, mama, olyan ciki , hogy már csak én... de mivel a másik vejed és menyed is tegez , mától akkor én is. Oké??
2021. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Papa-mama? Azért ez az egész nem valami életszerű amit leírtál.:)
2021. okt. 25. 17:52
 3/40 Metionin ***** válasza:
86%
Sosem :D nem is várnám el, nem vagyunk közeli kapcsolatban. Igaz házas sem vagyok de 13 éve vagyok a fiukkal.
2021. okt. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
96%

31 vagyok, anyóssal csókolom és tetszikelés megy, pedig ő sincs még 60. Nekem nem kínos, nem érzem magam gyereknek tőle, ha egyszer neki ez esik jól... 🤷‍♀️

Persze, volt fura szitu nálunk is, mikor temetés miatt egyszer az egész családdal találkoztam, és az összes testvére is azt mondta anyósnak, hogy tegezzem, de egyébként nem zavar, mivel tudom, hogy nem azért csinálja, mert fitogtatni akarná magát vagy ilyesmi.

2021. okt. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
71%
a papa , mama helyére tedd be a nevüket, vagy ahogy szólítod őket. Nem vagy valami kreatív...
2021. okt. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
#5 Az egész nem életszerű, nem csak az. Ki beszél így az anyósával/apósával ? Az aki tisztelettel beszél velük és épp magázódásban vannak, biztos nem. Ezt abszolút nem vanné senki jó néven. Nem az a célom hogy rájuk erőltessem. Lehet nem vagyok kreatív, de te meg nem érted...
2021. okt. 25. 18:12
 7/40 anonim ***** válasza:
27%
ja. Hát nem vagyunk egyformák, én így intézném. A lényeg, hogy nem kérném, hanem kijelenteném a dolgokat, hogy ne legyen esélye nemet mondani.
2021. okt. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
97%

Soha.

Mondjuk mentálisan is öregebbek mint a nagyszüleim. A nagymamám vagy 100 évvel fiatalosabb gondolkodású mint ők.

Más világ...

Napszaknak megfelelően köszönök, magázódok (ön, maga..nem a tetszik tudni csókolom dedós stílusban)

2021. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
59%
Amikor összeházasodtunk, az ünnepi ebédnél. Megjegyzem, nekem (férfiként) semmi gondot nem jelentett volna, ha továbbra is magázom ill. tessékelem őket, ez személy szerint nekem nem jelentett semmiféle "kitüntetést". Az egyik jó értelemben vett barátnőmet (aki pár évvel idősebb volt nálam) én évekig magáztam, miközben ő tegezett engem. Ezeknek a dolgoknak nem kell semmi jelentőséget tulajdonítani. Megjegyzem, sokkal visszatetszőbb az, hogy a nálam csak 3 évvel idősebb lakószomszédunk (4 lakásos épületben lakunk) már 40 évvel ezelőtt, amikor mindketten még harmincasok voltunk, nem ajánlotta fel a tegeződést ill. nem jött a szájára a tegeződés, holott a magázódást az égvilágon semmi nem indokolta (mert pl. akár társadalmi réteghez való tartozás, mint manapság hajánál fogva előrángatott indok sem merült fel, ő ugyanis fogorvos). Mindenesetre ez a tegeződés dolog valószínűleg az angolszász szokásrendszer elterjedésének az egyik következménye.
2021. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
69%
Ja, kifelejtettem, hogy a feleségem öccsének a feleségének, azaz a sógornőmnek soha nem ajánlották fel az apósom-anyósomék a viszonttegeződést, tehát ő halálukig magázta az apósom-anyósom.
2021. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!