Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósod/apósod mikor ajánlotta...

Anyósod/apósod mikor ajánlotta fel a tegeződést?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt a férjemmel (2 éve házasok). Mikor összejöttünk még csak 17 voltam, így akkor ahogy felénk szokás - csókolommal köszöntem nekik, ami így is maradt évek során. Azóta viszont eltelt 10 év, már házasok is vagyunk szóval úgy gondolom eléggé családtagnak számítok már, egyébként úgy is vagyok kezelve részükről. Egy dolgot kivéve, az pedig a tegezés-magázás. Én már egyre inkább kínosan érzem magam és inkább kerülöm a megszólítást is, mert 27 évesen, úgy gondolom kinőttem már a csókolomozásból. Persze mondjuk a nagymamának/nagypapának belefér, hiszen ők már 80+. De anyósomék még 60 alattiak. Telefonon vagy chaten különösen über cikinek érzem leírni hogy csókolom... Úgy gondolom viszont, hogy addig amíg ők nem ajánlják fel, addig tiszteletlenség lenne csak úgy egyik pillanatról a másikra letegezni, furán venné ki magát. Hogy érdemes kezelni szerintetek a helyzetet?

Vagy csak békéljek meg vele hogy így van és kész? Az 5-6 éves unokái is tegezik, konkrétan mindenki a családban (másik menye illetve veje is,de ők jóval később kerültek a családba mint én, nem tiniként, már 30+).



2021. okt. 25. 17:40
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
42%

17 voltam anno mikor bemutatkoztam eloszor. Bementem mosolyogtam es azt mondtam Joo estet. Kozoltek hogy azonnal tegezodjunk hisz a fiuk parja vagyok a csalad resze. Ezt igy az elso 2 !!!! Percben! Megkoszontem azota tegezodunk.


Le lehet pontozni de eszem agaba se volt magazodni. Es ha fel nem szolitanak mindketten a tegezodesre akkor is Sziasztokot mondok legkozelebb. Ha nem tetszik akkor meg semmit. :D A SZERENCSEM hogy az elso 2 percben szolitottak fel hogy tegezzem oket! Es megkertek ne oregitsem oket a Jo napot Jo estet kifejezessel.


Abszolut veletlen mondtam ki elso szonak mikor meglattam oket 17 evet eppen akkor toltottem be, hogy Jo esteet mindenkinek :D mert nem is fordult meg a fejemben h magazodjak. Vagy ha baj akkor magazzanak ok is engem..

⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️

Tiszteletet NEM a Korral kell kierdemelni hanem a viselkedessel !!⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️


Anyukamra EN szoltam ra h had tegezze a parom mert en haragszom meg es en is tegezem a szuleit! Igy termeszetes. Edesanyam pedig szolt paromnak hogy tegezze. Aki azota mar a volegenyem.


De kerdezo! Te is a csalad resze vagy es ha ez az egesz zavar mondd el mondd ki! Ha nem lehet kukturalt modon ember modjara megbeszelni akkor mondd el hogy ok is magazzanak teged ezentul vagy ne szoljanak hozzad ha nem tegezodtok.


Angol nyelv sokkal jobban szeretlek mert nincs magazodas 💗💗💗

2021. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nagyon fura olvasni itt a válaszokat.Engem a menyem az elsõ

találkozásnál letegezett.Mégcsak fel sem tünt, eszem ágába sem jutott,hogy magáznia kellene.A tisztelet nem a tegezésen mlik.

2021. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
88%
12 éve vagyunk együtt, gyerek is van. Anyósom és apósom sosem ajánlotta fel a tegezést, így magázom őket. Lehet akkor kellett volna kapásból letegeznem őket, mikor ők is megtették, de valahogy nem állt rá a szám, nem zavar hogy magázom őket, már megszoktam. A férjem anyukámat tegezi, úgy 5 év után véletlenül letegezte, elnézést kért, erre anyu felajánlotta a tegezést. Lehet ez a taktikát kipróbálhatod.
2021. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
73%
Még nem is jártunk a lányukkal mikor ismertük egymást, már akkor tegezőviszonyban voltunk, így ez kimaradt.
2021. okt. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
80%

16 voltam, amikor összejöttünk a férjemmel. Szerintem egy év után az anyukája, rá fél évre az apukája ajánlotta fel a tegeződést. Az én szüleim viszont sokáig nem támogatták a kapcsolatunkat és 5 év után tegeződtek össze a párommal.

Viszont van olyan a rokonságban, akik még mindig magáztatják magukat a menyükkel, vejükkel. Szerintünk túl korán nem szerettek volna tegeződni, most pedig már fura lenne nekik felajánlani.

Ezt mellesleg szerintem a párommal beszélném meg vagy beszélgetnék erről. Hátha jobban ismeri a szüleit és meg tudja magyarázni vagy el tudja rendezni ezt a dolgot.

2021. okt. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 Georgina1233556789 válasza:
62%
Soha sem ,nem is várnám el!
2021. okt. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
71%
10 éve vagyunk együtt, született egy gyermekünk is. Apósékat magázom, nem ajánlották fel a tegeződést, de engem nem zavar. Sose "csókolomoztam" őket, felnőtt emberként nem okoz gondot a magázódás és pl. a jó napot köszönési forma.
2021. okt. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
84%
Egyszer véletlenül szólj hozzájuk tegezve, majd gyorsan kérj elnézést. Ha fel akarják ajánlani, ott meg fogják tenni. Ha nem, akkor nem akarják, nem tudsz mit tenni.
2021. okt. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
58%

Az én anyósom a férjem nagymamája (85), ő nevelte fel. Magázom, nem ajánlotta fel a tegezést. A szüleit párszor láttam csak, ők rögtön felajánlották. (60)

Nem illik neked erről szólni, hogy zavar. Ha nem ajánlja fel, ez már így marad.

2021. okt. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
92%
Anyósom kb az első találkozásnál, pedig akkor még csak 20 éves voltam, ő 47. Apósom csak 9 évvel később, a halála előtt kb. fél évvel nekem és a sógornőm akkori párjának. De nem tudtuk megszokni.
2021. okt. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!