Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az anyósokról, apósokról, akik nem fogadják el, hogy a gyermekük párjának van már gyereke, mondván hogy nekik nem kell "lízingelt unoka"?

Figyelt kérdés
2021. okt. 28. 12:18
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell így gondolkodniuk. Azok a gyerekek nem a lízingelt unokájuk, számukra nem hozzátartozó. Így nem is kell a nagyszüleikként viselkedniük.
2021. okt. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Sajnos nem mindenki gondolkodik így, és kezeli ilyen jól a helyzetet.
2021. okt. 28. 12:26
 3/43 anonim ***** válasza:
66%
ezt nem teljesen értem, ha a barátoddal barátnőddel pároddal kapcsoltban bármi gond merül fel megpróbálsz vele beszélni, ha nem lehet és összeegyeztethetetlen a dolog vagy eleve olyat tesz megszakítod a kapcsolatot, barátságot vele, de a rokonnal miért nehéz néhány embernek ez ? Jaj a Béla nagybácsi ilyen jaj a Pista nagypapa ilyen fogadd el amúgy kire számíthatsz ha nem a rokonaidra, hát kb bárki másra valahogy az ember barátai mindig előbb segítenek ha baj van mint a rokonok. Szóval a kérdésre válaszolva leülsz megmondod nekik mama papa ő párom neki van gyereke vagy elfogadjátok, hogy jól döntöttem vagy ha nektek nem kell lízingelt unoka nekem meg nem kell képmutató nagyszülő és kész.
2021. okt. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
67%

Ha én mondjuk elvált lennék és az új párom szülei így gondolnák, akkor a lábam be sem tenném hozzájuk. Továbbá abban a házban, ami az én otthonom is, nem lennének szívesen látva. Ha a páromnak ezzel problémája lenne, akkor nem lenne többé a párom. Ha esetleg születne közös gyerek, akkor láthatnák amikor a párom elviszi hozzájuk egy rövid időre. Amíg szopik semmiképp. Maguknak köszönhetnék.

Szóval igazából amit én gondolok az ilyenekről, azt inkább virágnyelven sem írom le.

2021. okt. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk az örökbefogadott babát nevezték így.

Először és utoljára, az a helyzet :)

2021. okt. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
78%
Én nem gondolom sehogy, mivel mi is részesei vagyok egy ilyen unokázós kapcsolatnak, viszont némileg megértem azokat az "anyósokat, apósokat, akik" stb. A velünk felnőtt unoka, akit mi pelenkáztunk, sétáltattunk, akit ápoltunk a betegségei alatt (aki lehányt és lepisilt minket), aki 1-2 évesként esetleg velünk aludt az ágyban, mégis csak más, sokkal szorosabb kapcsolatot jelent, mint a "készen" hozott, akivel kölcsönösen hozzá kell szoknunk egymáshoz és akinek a vonásai és tulajdonságai, néha a viselkedése is esetenként igencsak eltérnek a mi családjainkra jellemzőktől. Mi rendszeresen "nyaraltattuk" a fiunk élettársának a gyerekeit a mi unokánkkal együtt, de szoros kötődés nem alakult ki és ez kölcsönös, tehát a gyerekek sem úgy viszonyulnak hozzánk, mint a saját unokánk.
2021. okt. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
11%

Nem tán tetszett éreztetni velük, hogy ők csak a megtűrt gyerekek? Nekem se anyám, se anyósom nem aludt vele, nem ápolta, nem nevelte helyettem. Mert én vagyok az anyja. Milyen gyerekeket tetszett nevelni, hogy helyettük kellett ezeket csinálni?

Lehányni ám le tudnák a "készen kapott" gyerekek is. Csak lehet, hogy azok jobb neveltetést kaptak annál, minthogy ilyen családdal foglalkozzanak. Csókolom

2021. okt. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem 6. teljesen korrekt. Sokan nem vinnék el megnyaraltatni sem azt, aki nem az unokájuk.

7-es, nem magázódunk fórumon.

2021. okt. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
35%
Ha a szüleim ennyire érzelmi hulladékok lennének, már csak azért is tojnék a véleményükre, mert kétlem, hogy tartanám velük a kapcsolatot.
2021. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
10%
Tessékeltem, nem magázódtam. A magázódás amúgy is proli dolog, akkor már inkább "ön". Ha már ennyire szőrszálhasogatók vagyunk. De javíts ki újfent, ha tévednék, te meg ismét kötelességednek érzed csak azért is beleszólni. Rossz anyós material.
2021. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!