Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt anyósom?

Miért csinálja ezt anyósom?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szeret, abszolút befogadott a családba, jó 10 éve együtt vagyok a fiával, kis egyetemista korunkban jöttünk össze, kicsit látott is felnőni, kicsit a lányának is tekint én meg kicsit pótanyámnak:) szóval elviekben nem indulunk messziről… Van viszont valami, amivel kiéget, és ha rákérdezek sose mond semmit, kicsit abbahagyja, aztán újra kezdi: pénz téma. Istentelenül, könyékig vájkál a zsebemben. Én mire költök, mennyit költök, miből költök, miért nem adom el minden használt cuccomat akkor is ha csak pár ezret kapok mert az is pénz, minek nekem új telefon, minek nekem konkrétan de esküszöm bármi. Ha autóval járok, pazarlok, ha tömegközlekedéssel, akkor az én hibám, hogy nem akarok agglomerációban lakni, pedig ott sokkal olcsóbbak az ingatlanok (nem).

Épp lakást nézünk, minek NEKEM a három szoba (nyilván ketten laknánk a férjemmel..), minek NEKEM mosogatógép, minek NEKEM bármi, ha 0 forintnál többe kerül.

Ők a férjével jól élnek, anno kedvesem apjával jól éltek, és mi is, párom kb 30-35%-kal keres többet mint én, de külön külön is bőven jól élnénk hazai viszonylatban, szóval nyilván ha összetesszük amink van az főleg jobb. És mégis, valamiért fixa ideája, hogy én csakis a pénze miatt vagyok a kisfiacskájával, akit nyilván nap mint nap kihasználok.

Az nem baj, hogy két meztelenseggű tizenéves voltunk mikor összejöttünk, az meg konkrétan elképzelhetetlen, hogy a fiának önálló döntései legyenek, ugyanis szerintem ha a férjem évente cserélné a díszpcsákat maga mellett akikre ráborít havonta 200 ezret, ahhoz se lenne köze, ha neki ez tetszik.

Minden másban egy tündér, de amikor bekattan neki az egér, 1-2 hétig inkább át se megyek hozzá mert könyörtelenül felbsz.

Válaszolgattam már a kérdéseire higgadtan, idegesen, szépen részletesen, nagy vonalakban… semmi nem segít. Ha konkrétan rákérdezek letagadja.

Vagy sose fogja felfogni, hogy sose a pénze kellett a fiacskájának? Értem én hogy anyai aggódás de talán mostmár sok kicsit a jóból tényleg egy évtized után..



2022. jan. 1. 02:51
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Mert megteheti, ugyanis nem küldted még el a francba udvariasan, ugyanis az anyagi helyzetedhez pontosan 0 köze van.


Plusz: átjársz hozzájuk, de miért?

Ja, mert valami szentimentális bullsht miatt azt hiszed, hogy "kicsit a lányának tekint". Hol? Egy francokat, megtűr, és ennyi.

2022. jan. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
te tévedésben vagy, ha azt hiszed ,hogy szeret...
2022. jan. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert hagyod neki.
2022. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Nekem szüleim ilyenek.

Épp átépítünk.

Apám már be is rendezte a saját ízlése szerint a házunkat.

Ma épp mondja férjem mi hogyan lesz a konyhában.

5 rózsás beépített főzőlapot vettünk, még vissza van a beépíthető villanysütő. Hogy az mennyit fog fogyasztani, minek kell így, miért nem vettünk egy hagyományos tűzhelyet..

Férjem mindenáron szeretne egy sparheltet is a konyhába. Apám rögtön : neki az nem tetszik. Ne tegyünk sehova. Minek nekem mosogatógép? Miért csak 1 tálcás mosogatót akarunk, mindenképp ketteset kell berakni ect.

Szerinte mindenképpen bőrkanapét kellene a nappaliba..

Na és persze ne aggódjunk, ő majd néz nekünk bútort használtan.

🤦‍♀️


Emellett folyamatosan turkál a zsebünkben, idáig nem tudta mennyi férjem fizetése, folyamatosan jött az xy ennyit keres annyit keres. A végén oda vágtam neki, hogy férjem meg többet keres.


Sajnos vannak ilyenek,nem fogsz tudni aokat tenni. Más generáció,más felfogás ami nem fog változni,csak rosszabb lesz.

2022. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Anyóstól, szülőktől papucs-távolságban lakni... megérdemlitek.
2022. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
20p autóútra lakunk, az nem papucsos annyira… és igazából szentimentális baromnak se gondoltam magam, ha ezt a témát nem nézzük, tényleg egy szavam nem lehetne. Vagy ennyire meg tudja valaki játszani magát az esetek 98%-aban azért, hogy a maradék 2-ben mutogassa a foga fehérjét?
2022. jan. 3. 00:59
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

#6

Hajaj!!! Majd, ha lesz gyereketek... majd megtudod, hogy az a 98% a maradék, és a 2% a a normális énje. Abba is bele akar majd szólni, hogy minek veszel pelenkát, miért nem textilezel, miért veszel légzésfigyelőt, elég, ha veletek alszik, miért ezt, miért azt, pont mint a lakás körüli kérdésekben.

Kivánom, hogy ne legyen igazam.

2022. jan. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit mondanék ha kérdezget, hogy "mert ezt a döntést hoztuk".

És akármibe kérdezget, ez lenne a default válasz. Hülyén hangzik, de akár egymás után 10x is ez mondnám el.


Mindig arra gondolom, hogy fordított helyzetben mit éreznék, ha Kérdőre vonnám a fiam és a menyem minden döntését. Vagy arra utalgatnék, hogy csak a pénzéért van vele.

Lesülne a képemről a bőr, hogy milyen jogon szólok ennyire bele.

De képzeld el, hogy te ezt csinálod valakivel. Mit érzel?

Nyugodtan tedd helyre. Ha kell gyakorolj, írd le mit mondanál, képzeld el, ahogy mondod neki és végül tedd is meg.


Nem tudom mi történt velem mostanában, sose kertű senkit megbántani, és csak az őszinteséget pártolom. Ebből mindig az jött ki, hogy mosolyogva magyarázkodtam minden sz@rért.

Pl valaki elhív valahova, én meg nem akarok menni és azt mondom, nem érek rá, fáradt vagyok stb. És komolyan, vannak emberek, akik a végletekik belekérdezgetnek, megkérdőjeleznek. Így belegondolva nem is értem, milyen alapon. De hát valaminek van pofája..

"Mi dolgod van?" "Azt nem tudod máskor megcsinálni?" "Miért nem?"

"Majd pihensz utána"

Na, a lényeg, hogy mostanában nem tudom mitől, simán megmondom, hogy "mert nincs kedvem" "mert így döntöttem"

Ebbe bele se tudnak kötni, és ha egyszer kimondasz egy ilyet, utána felszabadulsz, és nem fog gondot okozni.

Ha meg mégis belekötnek, Simán visszakérdezek, tök nyugodt hangon; " Miért érzed úgy, hogy te rendelkezhetsz afölött, hogy mit csinálok?"

Általában ezután ki vagyok cikizve, hogy túl komolyan vettem, ő csak megkérdezte, most miért vagyok ilyen drámai, esetleg sértődnek, de ez csak annyi, hogy rám hárítják. Tojok bele.

Hajrá neked is:)

2022. jan. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeret. Meg befogadott.

Aha.

Akit szeretünk azzal nem bánunk így.

Én kerülöm az ilyen féreg embereket. Tedd te is ezt!

2022. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
Van az a mondás, hogy a barátodat tartsd közel, az ellenségedet meg mèg közelebb (vagy hogy hangzik). Nem vagu màs, mint az anyós ellensége. Jópofi mindenki előtt, négyszemközt meg kicsinál. Undorítò mocskos nő az ilyen. Készíts hangfelvételeket a telefonoddal, amiket majd le lehet játszani, ha senki nem hisz neked!
2022. ápr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!