Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt velem anyósom?

Miért csinálja ezt velem anyósom?

Figyelt kérdés

Mindig kedveltük egymást anyósommal, sosem vitáztunk.

De mióta össze költöztem párommal azóta nagyon megváltozott.

Mikor legelsőnek feljött hozzánk, azt megnézni hogy mi hogyan rendezkedtünk be, már elkezdett nekem okoskodni hogy ő másképp rendezte volna be a lakást. Mikor benézett a kamrába akkor is mondta hogy ő nem így pakolt volna oda be. Végig nézte a szekrényeket és kérdőre vont hogy ez ez meg miért ide van rakva. Akkor utánna hogy minek van ennyi poharam. Utánna azt nézte hogy poros-e a pult. Megnézte a szekrényeket és rendesen kiakadt hogy mi az hogy az én ruháim több helyet foglalnak. Akkor utánna leszidott hogy miért a fia asztalán festek. Mikor elment megjegyezte hogy ráférne egy takarítás a lakásra.

Amúgy én a szüleimtől úgy jöttem el hogy nem tudtam főzni, de magamtól megtanultam.

És utánna azzal piszkált anyósom hogy én egyáltalán tudok főzni. Mondtam neki hogy valamennyire tudok. Mikor vittünk nekik paprikás krumplit kóstolóba rendesen leszidott hogy minek hoztam, én szerintem ők nem tudnak enni vagy mi. És erre mondtam neki hogy de ezt a fiad főzte, akkor meg mondta ja hát az más azt meg kell kóstolni. Meg akkor mérgelt fel, mikor leégettem a paprikás krumplit véletlenül, még beszól hogy csak a kezdők járnak így. Köszi. Akkor utánna csináltam marha pörköltet akkor megszólalt hogy ő ennél sokkal jobbat csinál.

Amúgy hozzájuk két hetente kötelező ebédre menni, ha nem megyünk akkor hiszti van. Most hétvégén nem voltam náluk ebédelni. És a páromat fagatta velem kapcsolatban, hogy én szoktam-e főzni, meg hogy egyáltalán ő megeszi. Erre párom mondta neki hogy igen szokott főzni és finoman, erre mondta neki az anyja hogy nála nem jobban, mert az ő főztje azért különlegesebb.

Szóval nem tudom mi a baja neki. Eddig azt hittem hogy bír, meg hogy jó lesz a kapcsolatunk erre ezeket csinálja, egyszerűen fogalmam sincs hogy miért.

Szerintettek mi lehet a baja?


2021. máj. 3. 10:32
1 2 3 4
 1/39 Tepfal ***** válasza:
93%
Semmi, nem tudja elviselni, hogy már nem ő az elsőszámú nő a fia életében. A saját fontosságát próbálja kiemelni azzal, hogy osztja az észt, hogy ő mennyivel jobban csinálja, illetve téged lehúz, hogy te meg milyen rosszul. Szard le, ha nagyon idegesít, akkor a pároddal beszélj, hogy beszéljen vele.
2021. máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%
Azért csinálja, mert megteheti, a párod nem tette még helyre. Nyilván az a baja, hogy elvetted a fiacskáját, most hogy összeköltöztetek már a te főztödből eszik, anyóspajti pedig kezdi feleslegesnek érezni magát és ezzel a kotnyeleskedéssel kompenzál.
2021. máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ez nem igazán fog változni? :/

Páromnak már mondtam hogy valamit csináljon már, mert ez engem bánt, meg rosszul esik. Erre mondta hogy az ő anyja ilyen nem tehet róla.

2021. máj. 3. 10:41
 4/39 anonim válasza:
91%

Sok vén qva nem bír magával.

Enyém is ilyen volt, aztán egyszer úgy helyretettem ordítva, hogy berekedtem .

Akkor megszeppent és tudja,hol a helye. De anyám is ilyen, ő is el lett igazítva.

2021. máj. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
98%
gondolom rájött, hogy mivel összeköltöztetek ez komoly kapcsolat és jaj a kisfia. azért te is leállíthatnád a nőt.
2021. máj. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
97%
Az a baja, hogy gonosz és bizonytalan önmagában. Ő eddig a fiacskája anyjaként határozta meg magát, és most kicsúszott a lába alól a megszokottság biztos talaja. Egyszerűen primitív. Vannak ilyen emberek. Te ne azzal foglalkozz, hogy ő mért ilyen,hanem azzal, hogy te mit kezdhetsz ebben a helyzetben. A válasz: elkerülni nagy ívben. Mi az, hogy "kötelező" látogatás? Az iskolában volt kötelező olvasmány, meg a törvényeket betartani kötelező, de egyébként felnőtt embernél nincs ilyen fogalom, hogy 'kötelező'. Egyszerűen nem mész és kész, és nem hívod és kész, ha meg mégis jön, nem vagy otthon. Az ember nem tart kapcsolatot olyan mérgező, primitív emberekkel, akik őt kínozzák. Ne legyél saját magad ellensége. Távolságtartás és mindjárt nyugalmad lesz. De jobb lenne, ha a férjed is elkerülné legalább kis ívben, mert tele fogja beszélni a fejét, és igen nehéz lesz neki megállnia, hogy ezt ne hagyja.
2021. máj. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
37%
Először is nincs anyósod. A párodnak van anyja. Anyósod akkor lesz, ha összeházasodtok. Ha nem tetszik valami, amit csinál, akkor közlöd vele, hogy Marikaneni, eh ah én lakásom, én úgy rendezem be, ahogy én akarom.
2021. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
98%

Jártam,ebben a cipőben amíg a férjem csak udvarolt addig nem volt semmi gond.

Mikor összeköltöztünk,jött a pokol,napi 20 telefon a fiának mikor jössz fiam stb.

Egy idő után,meguntam mondtam az embernek döntsd anyád,vagy én !

Döntött,maradt mellettem ennek már 15-éve .

2021. máj. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
98%

Kérdezd meg egyszer az anyósodtól, hogy huszonharminc évvel ezelőtt az ő anyósa is ilyen mélyen belemászott-e az életükbe....?


És ha azt mondja, hogy nem - akkor mit szólt volna ehhez....

Ha meg igen - akkor azt kérdezd meg, hogy ez olyan jól esett neki?

2021. máj. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Tepfal ***** válasza:
96%

Neked nem kell ezt elviselned, de a párod támogatása nélkül nem fog menni. Az anyja lehet olyan, amilyen, de ezt nem kötelező elviselnetek.

Én kedvesen, de finoman elhajtanám. Pl. ha akar jönni látogatóba, mondanám, hogy inkább hozzá mennénk, mert láttuk múltkor, hogy nem érzi kellemesen magát a nem megszokott környezetben - otthon minden úgy van, ahogy ő megszokta, nektek nem probléma odamenni. Ha problémázik, hogy te miért nem látogatod, meg lehet mondani, hogy elég rosszul esik a szapulás, ezért úgy gondoltad, nem látnak szívesen. Így inkább nem mész.

2021. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!