Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet tenni, ha az anyósje...

Mit lehet tenni, ha az anyósjelölt "megbolondult"?

Figyelt kérdés
Anyósjelöltemmel, a párommal, és a sógornőjelöltemmel élek, közel 5 éve. Még tavaly kezdődött a lejtmenet. A páromnak van egy kiskorú húga, nem egy apától születtek, a kislány apjával élt már 13. éve anyósom, amikor tavaly nyáron kidobta (szó szerint, meg is verte), az ok az volt, hogy a volt párja állandóan veszekedést szított, mindenkit mindenkivel próbált összeugrasztani, bomlasztó egyéniség, rosszindulatú, és nem mellesleg buta is. Ezek után egyre inkább magába fordult. Itthon semmit sem csinált, illetve nem is nagyon kellett neki, mert kb 2,5 hónapig munkanélküli voltam (felmondtam az előző, nagyon rossz munkahelyemen), így a takarítást, főzést, mosást, a gyerek ellátását, egyszóval mindent intéztem (nem az ő pénzéből, nekem volt félretett, amit fel is éltünk, plusz jártam egy nénihez takarítani). Áprilisban megismerkedett egy férfival, akivel szinte azonnal össze is jöttek, természetesen mivel dolgozott éppen, a vendégváró takarítás, főzés is az én dolgom volt. Ami rosszul esik (erre is kitérek majd még), hogy nekem ráadásul szülinapom volt, és eddig minden szülinapomra sütött nekem tortát, ez tavaly elmaradt, viszont a volt párjának (akit szó szerint kidobott az ajtón) megültük a szülinapját nálunk, tortával, mindennel...Vissza a lényeghez: amióta ezzel a férfival együtt van, azóta még kevésbé lehet hozzászólni. Most 2 hónapra itthon ragadt egészségügyi okokból, nem takarít, nem főz, nem megy sehová, a közüzemi számlákat elsumákolja, akkor embereli meg magát egy kicsit, amikor jön az új párja, előadja, hogy én milyen rendetlen, igénytelen vagyok, nem segítek (hozzáteszem heti 60-65 órát dolgozom, és emellett főzök, mosok, takarítok), a házban macskapisi szag terjeng, mert mindenhová odapisil a kandúr macskánk, és senki nem takarítja fel, amikor nem vagyok itthon, kaja sosincs, csak ha elvánszorgok vásárolni, még egy szellőztetés is nehezére esik. Nem akarom magamat szent menyjelöltnek beállítani, de mikor véletlen meghallom, hogy engem szid másoknak, hogy pl. nem mostam ki a kádat, miután fürödtem, és habos volt, az azért nem esik jól. Egyébként a férfiról kiderült, hogy kőkemény alkoholista, és sajnos minden hétvégén anyósjelölt is vele iszik, 15-20 doboz sör, és 1-2 liter whisky fogy el, közben énekelnek, hangos zenét hallgatnak, ami miatt már többször szóltam, mert én hajnali 4-kor kelek, és este 10-kor már szeretnék pihenni, mivel elég felelősségteljes munkakörben dolgozom, de senkit nem érdekel. Tudom, én ne ugassak, mert én vagyok őnála, nem fordítva, de nem lehetne kölcsönös a megbecsülés, és természetes az, hogy tekintettel vagyok a másikra? Sajnos most elköltözni nem tudunk, így a meglévő helyzet könnyítésén szeretnék dolgozni, amíg nem sikerül a költözés.
2022. jan. 2. 19:05
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy korábban tényleg nem ilyen volt. Mindenben támogatott, bármiről volt szó, ügyesen megosztottuk a házimunkát, mindig ragyogott minden, öröm volt hazajönni, és korábban dolgoztunk egy munkahelyen is, ahol szintén nem volt gond, már-már barátnők voltunk. Gondolom depressziós is, de nem tudom, hogyan lehetne neki segíteni, ha abszolút kizár bennünket.
2022. jan. 2. 19:14
 2/43 anonim ***** válasza:
81%

KÖLTÖZZ EL!!!!

Mégis milyen válaszokat vársz?

2022. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos erre választ nem tudunk írni, csak azt ami logikus. Költözz el. Más választ ugysem tudunk adni.
2022. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Amellett, hogy egyetértek 1-essel: és eközben mit csinál a párod? Tűri, ahogy az anyja téged ócsárol? Ő mennyit dolgozik, mennyit segít a házimunkában?
2022. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
67%
5 éve élsz ott. Nyilván ezalatt az idő alatt nem kellett albérletet fizetni. Amit így félretettél, abból szépen elköltözöl.
2022. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
97%
Párod mit szól hozzá? Neki kellene lekoptatni az új alkesz pasit és beszélni anyósoddal, hogy jobbat érdemel. És hogy elhagyta magát. Akkor talán kicsit újra a régi lenne.
2022. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
88%
5 év alatt nyilván tudtál albérletre spórolni. Így mindenképp menj el.
2022. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Valamennyit tudtam félretenni, de közel sem elég, úgy, hogy a párom munkanélküli, plusz ugye a 2 hónap alatt is sok mindent ebből álltam (pl az elsumákolt 100 ezres villanyszámlát, és a villany visszakapcsolási díját, merthogy ki is kötötték a nyáron). A párom engem véd, mert tudja, hogy milyen sokat dolgozom, viszonylag kevés pénzért, és emellett itthon is igyekszem, viszont sokszor este 9 után érek haza, nem tudok helytállni. Egy fenékkel nem lehet két lovat megülni, legalábbis 100-100%-osan nem... Ugyan albérleti díjat nem kellett fizetnünk, de az üres hűtő szindróma sem újkeletű, korábban is ez volt, mindig én töltöttem fel, hogy legyen mit enni, számlákról nem beszélve.
2022. jan. 2. 19:34
 9/43 A kérdező kommentje:
8-as, hiába van pasija, meg egészséges szexuális élete (amit kedvetlenül,de végighallgatunk, mert papírvékonyak a falak...), ha ettől függetlenül ennyire besavanyodott, befordult.
2022. jan. 2. 19:35
 10/43 anonim ***** válasza:
99%
Akkor talán menjen el a párod is dolgozni (nem kell a kifogás) és menjetek albérletbe.
2022. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!