Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha az anyám nem...

Mit tegyek, ha az anyám nem szereti a feleségem?

Figyelt kérdés

Anyám nevelt fel, egyetlen fia vagyok.

Minden barátnőmmel volt baja.

1. Első komolyabb barátnő 22 évesen hív telefonon, anyám veszi fel, ezzel adja át: "Valami XXXYYY keres..."


2. Második komoly barátnő, 6 évig jártunk. Anyám egyszer rosszul mondott valami, barátnő kijavította, anyám vérig sértődött. ("hogy jön ő ahhoz, hogy kijavítson..?". (Na nem a szemébe, csak nekem.) És persze a családtagoknak fúrta, hogy micsoda egy kiálhatatlan csaj.


3. Harmadik komoly barátnő. Eljegyeztem, összeköltöztünk, anyám így nevezte: a lakótársam. Egyszer születésnapján meghívtuk magunkhoz (anyámat), kocsival érte mentünk, elhoztuk, ünnepi ebéd, ajándék, kocsival hazavittük, mi maradt meg neki: hogy az ajándék nem volt becsomagolva.

Amikor megmondtam, hogy összeházasodunk: "elfogadom, de nem helyeslem".

Amikor megmondtam, hogy gyerekünk lesz: "Akarod te ezt a gyereket?"


A gyerekünk pár hónapos volt, mondtam neki hogy minden héten legyen egy nap, amikor fél napra eljön (és az unokájával lehet! Nyugdíjas amúgy), addig a feleségem elmenne bevásárolni. Reakció: vérig sértődés.. "ezt biztos a feleségem találta ki.." nem fog azért két órát BKV-zni, hogy a feleségem elmehessen vásárolni..

Aztán megszületett a második gyerekünk is, házat vettük, de nem hívtuk el. Nagyon sajnálom, hogy nem tud / nem akar az életünk része lenni, de nem akarom a feleségem állandó konfliktusnak kitenni. Anyám "tüskés mimóza", mindenen megértődik, de ő simán beszól.

Mi a véleményetek?



2022. jan. 10. 16:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

Neked kell szeretni a feleséged, nem anyádnak!

Ha anyudnak jó ez, hogy kimarad a gyereke és az unokái életéből akkor azt el kell fogadni. Ha nem akarna kimaradni már réges rég veletek lehetne.

2022. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
45%

Mi nem világos?

Anyád nevelt fel, te vagy élete férfija. Nem létezik olyan nő, akivel elégedett lenne, mindenkit gyűlölni fog. Ha azt akarod, hogy elégedett legyen, válj el és költözz haza hozzá, élj vele édes kettesben. akik igazán odaadóak, azok még nemi életet is az anyucival élnek.

2022. jan. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

2. vagyok

Kiegészítés: Azért azt jó látni, hogy vannak még férfiak, akik a feleség mellett döntenek, és nem anyuci pelenkázza őket a mamahotelben még 60 éves korukban is.

2022. jan. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%

Semmit nem tudsz tenni, anyád nem fog megváltozni.

Annyit tudsz tenni, hogy minimalizálod a kapcsolattartást, hogy elviselhető legyen, ha nincs ilyen szint, akkor megszakítod anyáddal a kapcsolatot.

2022. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Anyám nevelt fel, én valahogy úgy gondoltam, hogy olyan nagymama lesz, mint amilyen a filmekben van: kedves, ősz hajú, sütit süt az unokáinak, stb.

Az unokáit egyébként szereti, évente egyszer vagy kétszer elviszem őket hozzá, és akkor csinálnak valami közös programot: elmegy velük az állatkertbe, vagy Szentendrére sétahajóval, ilyesmi.

Az nem volt kérdéses, hogy a feleségem mellé állok. Egyrészt a feleségem megpróbált vele jóban lenni, egy bizonyos határig, tényleg igyekezett, de nem ment. Nincsenek is rosszban, de anyám nem akar eljönni, mi pedig nem hívjuk. Nagyon sajnálom a dolgot, hogy egy városban lakunk, és csak elvétve találkozik a saját unokáival.

Velem havonta egyszer találkozik, meg telefonon szoktunk beszélni. Én tolerálom, mert az anyám, de a feleségemet nem akarom ennek kitenni. Nekem a feleségem mellett a helyem, pláne hogy szegény nem ő tehet róla.

2022. jan. 10. 16:49
 6/26 A kérdező kommentje:
4-es: Igen, ezt teszem. Nem tudok jobbat. :-( ;-(
2022. jan. 10. 16:50
 7/26 anonim ***** válasza:
97%
Le a kalappal kérdező, hogy a lehetőségekhez képest jól kezeled a helyzetet. Sajnos egyáltalán nem alap, hogy a férfi a felesége mellett áll ki ilyen helyzetben. Szóval, jó ezt olvasni. Tudom, hogy nem könnyű neked, de azt hiszem helyes döntést hoztál. Teljen örömöd a kis családodban. Ha édesanyád ebben nem tud partner lenni, nos, az az ő baja. Ő fogja később megbánni, de nagyon. Ti megtettetek mindent, hogy a helyzet jobb legyen, ez már rajta múlik.
2022. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonymousreview60 ***** válasza:
29%
Kövezzetek ... De csak kimondom. Nem lehetne anyádnaka szemébe mondani a dolgot, és pszichológushoz küldeni? Ha ezután lenne párja, kevésbé/nem fújna a feleségre.
2022. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Anyám 76 éves, soha nem volt férjnél, nem hiszem, hogy bárkit akarna maga mellé.

Ha pszichológushoz küldeném, nem menne el, halalosan megsértődne. (Nem akarom megsérteni, vagy bántani.)

Neki jó így szerintem.

Csak amikor kerdezik, hogy voltunk-e a nagyszülőknél az ünnepek alatt, mit szólt anyukám az új házhoz, akkor nehéz kimagyarázni..

2022. jan. 10. 17:29
 10/26 anonim ***** válasza:
95%
Te voltál neki a partner pótlék, amit aztán egy nő elvett tőle. A magányosságát és a férfi hiányának helyét próbálta sajnos betölteni a saját gyerekével. Valószínű irigy is a nőkre akiknek megadatott egy törődő férj. Sajnos ezt más hiába közli vele, amíg saját maga nem ismeri fel hogy ez probléma, nem dolgozik magán, nem megy esetlegesen pszichológushoz, addig nem lehet neki segíteni. Neki kell akarnia a változást.
2022. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!