Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy apa miért nem keresi soha...

Egy apa miért nem keresi soha a gyerekét válás után ha másik gyereket meg vállal az új feleségével? Az újat szereti a régit meg nem?

Figyelt kérdés
2019. júl. 9. 11:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Ez nagyon durva általánosítás, és a nagy többségnél nem ez van.
2019. júl. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy minden apa, hanem azt, hogy egy apa.
2019. júl. 9. 11:22
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Ezt attól az EGY apától kell megkérdezni.
2019. júl. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Mert nem akar egy másodpercet se eltölteni újra az exfeleséggel, márpedig a gyerek folyamatos kapcsolattartást követel meg. Én bántalmazó kapcsolatban éltem és nehezen szabadultam ki belőle, amikor végre sikerült, akkor a gyereken keresztül folytatta a bántalmazást. Zsarolás, az új párom ócsárolása, a négyéves gyerek szócsőként használata a saját ocsmányságai közlésére. Úgy éreztem, hogy ennek sose lesz vége pedig végre megszabadultam tőle. Mintha még mindig együtt éltem volna vele. A szüleim ajándékát kidobta, az enyémeket elvette a gyerektől amikor nem voltam ott, vagy szimplán összetörte. Döntöttem és megszakítottam a kapcsolatot, vállalva minden következményt. Persze az ex tombolt hogy nem folytathatta a játékait és az ügyvédjén keresztül jöttek a levelek, mivel azonban nem reagáltam, ezek is megszűntek idővel. Ez 6 éve volt, azóta született gyerekünk az új feleségemmel és helyrejöttem lelkileg is. Van valahol egy tízéves gyerekem, de már idegen számomra. Nekem kell együtt élnem a döntéssel és nem bántam meg annak ellenére, hogy nem telik el nap hogy ne jutna eszembe.
2019. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom mennyi idős vagy? Te ki vagy a történetben, a gyerek, vagy az anyuka? De ezek baromi komplikált dolgok. Sajnos sokszor fordul elő, h a két volt házastárs kapcsolata odáig fajul, hogy a látogató szülő inkább nem látogatja a gyereket. Vagy nem tudja látogatni, mert az ex így áll bosszút. Befolyásolhatja apukat az új házastárs. Befolyásolható, apuka ellen hangolhatja a gyereket anyuka. És még számtalan egyéb verzió van, ami ezt eredményezheti. Nem állítom h ez jó. De az éremnek mindig két oldala van, ahogy az igazságnak is. Mindenesetre a gyereket sajnálom nagyon.
2019. júl. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Ez nálunk is így volt.

Elváltak, új feleség, 2 új gyerek, onnantól kezdve engem örökre elfelejtett, mintha soha nem is léteztem volna.

Ép ésszel ezt nem lehet felfogni. Ezek nem emberek, hanem pszichopaták, érzelmek és kötődés nélkül.

2019. júl. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És ilyenkor az apa mit érez azzal kapcsolatban, hogy a gyereke ezt éli meg, hogy a saját apja elhagyta és nem szereti? Vagy már nem számít neki, mert ott a másik gyerek és ilyenre nem gondol?
2019. júl. 9. 12:13
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Az én apám kimondta, hogy nem szeret.

Szerinte természetes, hogy az embernek 30-40 évesen fontosabb a horgászfelszerelés és a nők, mint a gyereke. Utána meg már megszületett a másik gyereke, ő a fontos neki.

2019. júl. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

"Ez nálunk is így volt.


Elváltak, új feleség, 2 új gyerek, onnantól kezdve engem örökre elfelejtett, mintha soha nem is léteztem volna.


Ép ésszel ezt nem lehet felfogni. Ezek nem emberek, hanem pszichopaták, érzelmek és kötődés nélkül." Unokatestvérem emiatt lett lelki sérült. Az apja közölte vele, hogy ne keresse, mert nem érdekli. És mielőtt jönne a "másik oldalt is meghallgatnám" a többi kérdezőtől, az apja egyszerűen egy s-ggfej volt, és ezt az egész család sejtette, tapasztalta, csak volt egy mézesmázos oldala. Sajnálom.

2019. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
85%

Az én sztorim kicsit más, mert apámnak nem lett új gyereke, viszont a testvéremet mindig is imádta, engem meg nem. Váláskor őt akarta, engem nem. Láthatásra őt vitte, engem nem. Neki járt ünnepekkor ajándék, nekem soha.


Elmondhatatlan fájdalom, nem lehet megérteni mégis mit vétettem én 5 évesként hogy ezt kapom.

Sajnos tönkre is tett, évekig szenvedtem depresszióval, stb.

Gyűlölöm őt is, a testvéremet is.

2019. júl. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!