Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnék segíteni az...

Hogyan tudnék segíteni az anyósomon, hogy nyithatnám fel a szemét?

Figyelt kérdés

Anyósomnak elég sok testvére van. Jó páran semmirekellőek, nem dolgoznak, máról holnapra élnek.

Anyósom dolgozik, megszakítja magát a munkában, pedig sajnos nagyon keveset keres. Párom nagymamája beteges. Hiába látnák el helyben ingyen, neki az nem jó. Magánorvosokhoz jár, de azokra is panaszkodik. A nagymama elvárja anyósomtól, hogy mindent fizessen neki. Anyósom nagyon jószívű, mindenkinek odaadná az utolsó 5 forintját is. A testvérei 1 forintot nem adnak a dolgokhoz. Anyósom bevásárol a mamának, külön főz neki. A nagymamának külön fuvarost kell rendelni hetente 2x amikor orvoshoz megy, ez több ezer forint. 1-2 testvére nagyritkán besegít 10-15ezer forinttal. Amit megvásárol a nagymamának illetve átvisz neki ételt mindennap, azt elhordják az unokák, illetve a munkakerülő testvérei. Az tény, hogy a nagymamával nem lehet beszélni, elhordja mindennek anyósomat, de a semmirekellőket a keblére öleli. Őt már nem lehet megváltoztatni. Viszont nagyon sajnálom az anyósomat. Látszik rajta, hogy mindig fáradt, mindig kattog az agya, hogy melyik számlát tolhatná kicsit arrébb, hogy odahordhassa a pénzt a nagymamának. Próbáljuk segíteni őket anyagilag, de amikor azt látom, hogy a 20ezer forinttal, amit odaadunk egyből fut az édesanyjához, ő pedig elosztogatja az egészséges ám dolgozni nem akaró gyerekeinek, akkor azért sokszor úgygondolom, hogy kár adni. Ha nem pénzt adok, hanem ételt viszek vagy ruhaneműt vagy bármit, anyósom azt is tovább adja vagy az édesanyjának vagy a testvéreinek, mert az összes rajta élősködik és hozzá járnak siránkozni, hogy nincs ez vagy az. Ezerszer leültünk már beszélni anyósommal, ő is belátja, hogy ez így nem jó, de ugyanazt csinálja újra és újra. Mit lehetne tenni?


2022. febr. 17. 22:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha már ennyiszer beszélgettetek vele, akkor nem sok mindent lehet tenni. Naív, hiszékeny és butus, meg persze túlságosan jószívű. Azt javaslom hogy 1x még próbáljatok meg vele beszélni és ha nem változik a helyzet, hagyjátok rá. Ha pedig a ti pénzeteket is átviszi, ne adjatok.
2022. febr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Ne adjatok pénzt egy ilyen idiótának.
2022. febr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen az én anyósom is. Sokáig nagyon sajnáltam, próbáltam a lelkére beszélni, de be kellett látnom, amit a férjem a kezdetektől magyarázott nekem: ez élteti. Az adakozás, az önsajnálat, a mártírkodás (ezt nem a te anyósodra értem)...

Az apósom is már ráhagyja (pedig valójában az ő pénzét költi a hálátlan nagymamára, de ez aztán már tényleg nem az én dolgom), a férjem még néhanapján próbál az eszére hatni, de süket fülekre talál.

2022. febr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell anyagilag támogatni.
2022. febr. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonymousreview60 ***** válasza:
83%
Az anyósod anyja nem feltétlenül nárcisztikus, de a dinamika itt is ugyanaz. Van egy "nárcisztikus" barom, a nagymama. A gyerekei közül sokat szeret: a semmirekellőket.Egyet utál vagy kutyába sem vesz, az meg kepeszt a jó szóért: az anyósod. Ez a gyerekkorból ered. Én szembesíteném a helyzettel az anyóst, és ha nem változik, akkor az anyagi támogatást befejezném. Semmi értelme lyukas hordóba vizet hordani. Sem nektek, sem neki.
2022. febr. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
ebben a sztoriban mindenki hülye, könyörgöm nekem is utaljatok
2022. febr. 18. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen dolgokba nem kell beleavatkozni. Amikor két ellentétes lelki beállítottságú személy van egy családban, akkor szinte törvényszerűen létrejön ilyen helyzet, amit kívülről harmadik személy nem tud megoldani.
2022. febr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Két fölvetésem még lenne:

1. A férjed mit szól hozzá, ő mit tartana helyesnek?

Mégiscsak születése óta ismeri az édesanyját, ill. sokkal jobban ismeri a nagymamáját és a többi rokonát is, mint te.

Ha ő is reménytelennek látja, hogy meggyőzze az édesanyját, akkor neked kár próbálkoznod.

2. A másik személy, akiről nem beszéltél: apósod. Ő él még? Együtt él anyósoddal? Ha igen, akkor ő hogyan látja a helyzetet?

Tapasztalat szerint ilyenkor leginkább a házastárs tud hatni az emberre. Ha ő nem él vagy elváltak (és anyósodnak nincs új párja), akkor gyakorlatilag senki nem tudja meggyőzni.

2022. febr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
amit te tudsz tenni az az hogy nem adsz penzt anyosnak
2022. febr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz vele mit csinálni, ez a tipikus " hülyeség ellen nincs orvosság" dolog. Csúnyán hangzik, de hagyni kell a fenébe, nem a te problémád. Ha segíteni akarsz neki, tedd úgy, hogy néha meghívod magatokhoz ebédre, vacsorára. Addig se neki kell főzni, és amit nálatok elfogyaszt, legalább csak az övé. Aztán előbb-utóbb csak megadja magát a probléma forrása...
2022. febr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!