Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan nyithatnám fel a szemét?

Hogyan nyithatnám fel a szemét?

Figyelt kérdés

Egy kisebb vállalkozásnál dolgozom,pár fős.A főnököt már 15 éve ismerem,mondhatni baráti kapcsolatunk van.De a munka az munka,ott megtartjuk egymástól a távolságot,mármint ő nem kéri ki a véleményem a céggel kapcsolatban,én pedig nem szólok bele a dolgokba.Tehát megtartjuk a főnök-beosztott kapcsolatot teljesen.De azon felül tényleg baráti a kapcsolatunk.

Pár éve elvált,az ő hülyesége miatt...eléggé megviselte a dolog,majdnem minden elveszített...de így is komoly veszteségek érték.

Nemrég lett egy új nője.Segít a vállalkozás ügyeiben neki.Pár hónapja van képben a nő,de azóta a 2. új autónál jár.Nem tudom az elsővel mi történt,nem kérdeztem,meg nyilván nem is tartozik rám.De egyszer csak eltűnt az első új kocsi,majd nemsokkal később megjelent egy zsír újjal.Mindkettő céges történet.

Igazából normális a nő,nem szólhatok rá,nem lekezelő,köszön stb...de érezni rajta a stílusán,az öltözködésén,és amiket eddig láttam különféle tárgyakat,hogy van egyfajta igénye..és egy bizonyos szint alá nem adja.Vannak gyerekei is,és nyilván nekik minden sz.rt megvesz.

Persze azért van a pénz,hogy költse,és élvezze ezáltal az életet különféle formákban.De azt veszem észre hogy ez a nő nagyon rossz hatással van a főnökömre...tudja jól hogy érje el nála a dolgokat,és szinte bármit megad neki a főnököm.És ész nélkül veszik ki a cégből a pénzt.Ne mondom hogy a nő csak ezért van vele,de nagyon feltűnő a pénzszórás.Nyilván az ő cége,az ő pénze,azt csinál vele amit akar.De régen a feleségével mindig tartalékoltak,és jól meggondolták mindig mire költenek.Ha esetleg bármi probléma felmerül,ami miatt sz.rba kerül a cég,akkor legyen mihez nyúlni.Most kizártnak tartom hogy lenne ilyen tartalék.

Pár hónap alatt két 10 millás autóról van szó...amit ha esetleg lízingel ,akkor is évekig fizethet rá.

Szóval úgy érzem hogy a főnököm egyáltalán nem látja mi történik...és kívülállóként én ezt látom,hogy nagyon rossz hatással van rá a nő.Nagyon barátai nincsenek a válása óta.Így nincs aki felnyitná a szemét.Én pedig nem tudom hogy tehetném...nyilván valahol engem is érint,mert ha tönkre vágják a céget megszűnik a munkahelyem.Ami annyira nem is aggasztana,mert vannak más jellegű problémák.Inkább a főnököm miatt tudatnám vele a dolgokat.Mert tényleg barátként tekintek rá,és tudom hogy a cég az élete,és lehet későn kapna észbe,mikor már késő.

De tényleg sose szóltam bele céges ügyekbe,tiszteletbe tartva hogy én ott csak alkalmazott vagyok...de most aggasztanak a történések.

Hogy lehetne ezt a tudtára adni? Akár kikerülve azt hogy tőlem tudja meg?

Sokat hallottam egyébként hogy vannak ilyen nők,akiknek van egyfajta igényük pénzügyileg,és egyszerűen elvárják hogy egy bizonyos szinten éljenek...és itt luxus körülményekről van szó.De mindig legyintettem hogy ez csak mende-monda.Ha van is nagyon ritka mert sose találkoztam még ilyen nővel...és most kicsit szembesültem vele hogy nem,rohadtul nem az!



2021. szept. 26. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Egyszerűen mondjad el neki mit gondolsz.
2021. szept. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Hétvégén hívd el inni valahova, aztán mikor már van benne pár sörike, beszélj vele így egyenesen.
2021. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elvarja a nő? Ahhoz palimadar is kell mint a főnököd, aki azt hiszi csak milliókért kap p.ncit. Kolléganőm -szep, fiatal nő- utoljára olyan paliba botlott aki még egy hamburgerre sem hívta meg. Félévig voltak együtt. A lány tudta, hogy méltatlan vele szemben ez de szerelmes volt. Fura felfogása lehet a fonokodnek.
2021. szept. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3

A főnököm jó lelkű,segítőkész ember...sokan vissza is élnek ezzel a jóindulatával.Több céges partner is. Nyilván egy nő,akiért odavan azt csinál vele amit csak akar.

Régen évekig szakadt autókkal jártak,nagy nehezen mertek beruházni csak egy újra,azt is nagyon óvatosan.Az se a főnököm gondolkodása volt,hanem az akkori feleségé...

Most meg pár hónapon belül két 10 millás kocsi.

De láttam a nőt hiper szuper elektromos rollerral,közel 1 millás biciklivel.

Nem úgy kell érteni azt hogy elvárja a bizonyos életszínvonalt...nem nyíltan kierőszakolja a dolgokat,nem toporzékol ha valamit nem kap meg.Hanem pontosan tudja mivel lehet hatni a főnökre,és lelkileg hat rá,befolyásolja,irányítja.Nyilván ha valamit nem ér el,akkor besértődik,vagy még bünteti is ilyen olyan formában a kapcsolatukba a főnökömet.

A főnököm meg nem lát túl a nőn,mert odavan érte.És nem veszi észre hogy régen a spórolás milyen jó volt,mert volt mihez nyúlni tartalékként...most meg szerintem tisztába sincs vele hogy pár hónap alatt mennyi pénzt vert el.

2021. szept. 27. 05:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi közöd hozzá, nem rád tartozik.
2021. szept. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!