Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósommal, apósommal jogos...

Anyósommal, apósommal jogos volt a kiabálásom? Mennyi ideig nem találkoznátok velük a helyemben?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni, de kicsit már sok minden összegyűlt.

Párommal 20 km-re lakunk tőlük. Egy hónapja költöztünk össze. Mindketten 24 évesek vagyunk. Én most kezdtem el dolgozni először, ahogy összeköltöztünk, illetve most szereztem a diplomámat meg.

Szüleim 450 km-re laknak. Borsod-vas megye a táv, a lehető szinte legmesszebb vagyunk. Én költöztem borsodba. Ide valósi voltam, csak szüleim, testvéreim elköltöztek. Páromat hobbija, munkája ideköti.

Anyósomékhoz heti 2x járunk változó időre. Van, hogy csak beugrunk 1-2 óràra van, hogy ott vagyunk 4-5 órát, én sose siettetem a párom, hogy na már menjünk haza.

Szüleimhez, akik meg messze laknak 3 hetente járunk!

Péntek este érünk oda, vasárnap meg indulunk délután vissza.

Anyósomék csőrét ez zavarja leginkább.

Mindig mielőtt megyünk és jövünk páromat piszkálja messengeren meg hívásban, hogy ő kiszámolta mp-re pontosan, hogy szüleimnél több időt vagyunk. Beleszámolta az ott alvást is, ugyanis náluk nem szoktunk ott aludni.

Meg hogy szerintük ez a 20 km olyan mintha 460 km lenne, vagyis szerintük annyiea ritkán làtogatjuk őket.

Mindig fapofával beszél vele a telefonban és bunkón.

Beleszólt abba is, hogy vasárnap mikor jöjjünk haza és az a taktikája, hogy nem szól páromhoz direkt, ha megsértődik, meg bunkóskodik a telefonba.

Volt egy korábbi vitánk azon, hogy azt állította, hogy majd ha lesz fizetésem akkor azt majd magamnak félreteszem és a páromét fogom költeni. Ami azóta beigazolódott, hogy nyilván nincs így, csak hülye az anyósom.

Úgy éreztem, hogy ebből elég és elmondtam mindezt, amit most itt leírtam, hogy zavar. Erre még ők akadtak ki rám!

Mivel szüleim nem szoktak már haza járni. Majd nyáron jönnek 2x, mert lesz 2 lagzi a környéken, ezért állították azt, hogy az én szüleim miért érdemlik meg, hogy többet legyünk ott, mint náluk, mikor ők úgy se jönnek. Sajnos anya hol szombat hol vasárnap dolgozik, mert eladó nagy élelmiszer boltban.

De ők ezt nem tudják felfogni. Apám munkája is olyan, hogy sokszor szombaton is dolgozik.

Apósom meg nyugdíjas, anyósom meg home office, szóval igencsak ráér agyalni..

Úgyhogy utána továbbra is kiakadtam, mert állították, hogy ők jobban szeretik a fiúkat, mint engem a szüleim és hogy akkor miér tjàrok 3 hetente, mikor ők nem hozzám. Teljesen kiakadtam, hogy miből gondolják ezt. Meg az anyukámra is mondták, hogy biztos nem szeret.

Az anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom. Szeretem őt és ő is engem, a világ legjobb anyukája volt és lesz is örökké. Ezt senkinek nem fogom bizonygatni. Na ekkor màr elkezdtem kiabálni.

Aztán jött anyósom azzal, hogy mi ez a 3 hét. Ezt kötöttem esetleg anyukámmal, hogy olyan gyakorisággal haza kell járnom. Mondom nem, ezt magammal kötöttem, hogy ennyi időnként tudjuk a benzint kifizetni meg az időnket rászánni, meg ennyi idő, amennyi után azt mondom már nagyon szeretném látni a családom.

És mondtam azt is, hogy ne tekintsenek már engem árvának és ne kelljen már bizonygatnom, hogy fontosak a szüleim, ne hogy már ez bűn legyen. Jó lenne, ha felfognák, hogy nekem is van családom. Erre is teljesen kiakadtak és mivel kissé felemeltem a hangom azt mondták menjek pszichológushoz. Fúh, na akkor meg még jobban kiakadtam, mondtam jól van, akkor fogom anyósomat és kézen fogva fogunk elmenni pszichológushoz, mert neki is kellene és akkor felálltam és útnak indultam haza felé szépen!!!!!

Én még ennyire soha életemben nem voltam megsértve, mint ezen a napon.

Ennek volt előzménye, hogy màr anyósom abba is beleszólt, hogy anyukám milyen és mennyi stafirungot adott nekem.


Megmondtam nekik kerek perec, hogy ne azzal akarjanak már hívni magukhoz, hogy az én családomhoz hasonlítgatják magukat. Megnézném az anyját mit szólna, ha 3 hetente kéne látnia gyermekét.

Párom támogatott meg sirt a kocsiban. A szívem majd ki esett, úgy dobogott. 4 éve vagyunk együtt. Sose vitáztunk még, nem vagyok az a fajta, de most már kibújt a szög a zsákból. Ennyi volt. Nem akarom őket nagyon sokáig látni. Nem tudom, hogy fogok megbocsájtani ezek után.

És a végszavuk is azon kívül, hogy szerintük anyám nem szeret, meg pszichológus kéne, annyi volt, hogy biztos én befolyásolom a párom, hogy ne menjünk hozzájuk, meg hogy megvàltoztam negatív iranyba es pàromat is abba terelem.


Megmondtam azt is, hogy én sose tiltottam párom, mindig támogattam. Nem azért jár heti 2x, mert tiltom, hanem ő maga nem akar. Van elég dolgunk a házon, meg a munkánkkal. Nekem is első munkahelyem, hulla fáradt vagyok sokszor.


Köszönöm, ha valaki végig olvasta és segítene nekem.

Sírtam ma már, meg mondtam a páromnak menjen inkább haza és gondolja át szeretné e így velem folytatni, mert én ezt nem bírom. Mi lesz, ha unokáink lesznek, van értelme így egyáltalán együtt maradni.

A szülei csak azt fogják elérni, hogy eltávolodunk.

Én tiszta szívemből szeretem ,ugyanúgy mint az elején őt. De már sokszor elkeseredem, hogy anyósomék miatt igazságtalan az egész életem így, párom meg persze úgy van vele, hogy csak a szülei. Akik persze jól elkényesztették, tenyerükön hordozták és nyilván szereti őket, tehàt az nem opció, hogy nem tartjuk velük a kapcsolatot, mert pàrom ebben soha nem lenne benne.

Én nem szeretnék más embert magam mellé. :(



2022. febr. 23. 23:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/108 anonim ***** válasza:
18%
és még a 100 komment is összejött...
2022. ápr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/108 A kérdező kommentje:

24 éves vagyok. Tudom fiatal vagyok még talán találnék normálisat, bàr már azok mind foglaltak szerintem. Ez idő alatt hogy tavkapcsolatba voltunk, ha akartam volna se tudtam volna másba szerelembe esni, hiszen a mai fiúk nem udvarolnak. Soha egy se szólított le. Így szerintem max társkereső oldalon tudnék keresni. Nagyon nehéz manapság párt találni és nem szívesen kezdeném újra a keresgélést mikor már menyasszony vagyok és bejártuk ezt a hosszú rögös utat:(

Annyira vártam az esküvőnket és hogy végre együtt éljünk, most pedig tele vagyok ambivalens érzésekkel. Régen azt hittem nem fogom bírni elviselni szüleim hiányát, a nagy távolságot. Már most ez csöppet sem érdekel, tudom, hogy ez az élet rendje és hálistennek ök is meg vannak kettecskén, nem piszkálnak. Mikor meg ott vagyok anyós seggében az meg baj. Sokszor tényleg azt érzem a legjobb lenne egyedül lenni:(

Rossz erzés hogy a páromban a szüleit làtom és rázúdítok mindent. Nem akarok neki fájdalmat okozni és nyilván nem veszekszik ő màr a semmiért, mert màr nincs vita köztünk, hisz úgy tesznek mint ha mi sem történt volna, csak én sértett vagyok.:(

2022. ápr. 2. 18:42
 103/108 anonim ***** válasza:
89%

"Nagyon nehéz manapság párt találni és nem szívesen kezdeném újra a keresgélést mikor már menyasszony vagyok és bejártuk ezt a hosszú rögös utat:("


Így kezdődik a kapcsolatfüggőség... most gonoszul hangzik, hogy ennyien csak a rosszat írjuk neked, de hidd el, hogy nem rossz szándékból tesszük. Csak éppen ráléptél egy olyan útra, amiből nem sül ki semmi jó. Ragaszkodsz a rosszhoz, mert megszoktad. Mert jajj mi lesz. Mert kifogásokat gyártasz.

24 évesen egyáltalán nem vagy öreg. Még nem kell feladnod az egész életedet. Tiéd a ház, szóval nem kerülsz utcára, ha szakítasz, még nincs gyerek, nem függötök anyagilag egymástól. Simán mondhatod azt is, hogy a tanév végén inkább visszamész oda, ahol a szüleid is élnek, akkor se vesztesz semmit.


Volt jó néhány kérdésed az elmúlt hónapokban, már mielőtt összemotyóztatok is. Olvasd vissza őket. Próbáld külső szemmel látni, hogy min aggódtál, és hogy mi valósult meg belőle. Így, némi idő távlatából más lesz olvasni, hidd el.

Nem véletlenül kaptad már a tanácsokat akkor is, hogy eszedbe se jusson távkapcsolatra házasodni.

2022. ápr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/108 A kérdező kommentje:

A távkapcsolattal nem is lenne gondom már. Elfogadtam, hogy messze van a családom. Szívesen utazom 3-4 hetente, ezzel sincsen gond.

Azzal van gond, hogy a szüleim létezése meg a távolság egyedül a párom szüleit zavarják, akiknek ehhez semmi közük, hiszen eddig még a megyéjükből se dugták ki a fejüket, kisebb tulzással.

Nincs azzal bajom, hogy szeretnek ott élni ahol és hogy elképzelhetetlen nekik, hogy valakinek már nem tetszik a szülőföldje és keresi 50 éves fejjel az útját, a jobb lehetőségeket és egy olyan lakhelyet, ahol megnyugvast talál.

Jó lenne, ha nem negatívan gondolnának erre, sőt sehogy se, mert nincs közük a családomhoz, mert szerintük nem szeretnek engem, ez is hogy elköltöztek azt mutatja szerintük, hogy nem szeretnek, nem vagyok fontos nekik és felelòtlenek szerintük és páromat is erre nevelték, rosszként, ördögként tekintenek rájuk, amiért elmentek messze.

Eleinte kicsit én is nehezteltem szüleimre, de sose vitattam ezt meg velük. Sajnáltam, de megértettem, nem jó ahova születtem, nem olyan jó ott élni már, sokkal szebb települések vannak és jobb lehetőségek.

Ahol vagyok a buszon nem kapok levegőt, a bűztől, ülő helyem sosincs, szüleimnel meg 3 évig az egyetemre jártam a gysev-vel és maga volt az álom:D


Sajnálom, mert nekem a párom minden szempontból megfelelne. Mind belsőre, mind külsőre teljes ideálom, a természete a kedvessége a hatalmas szeretete.

Csak ne tette volna, amit tett. Bárcsak kicsit jobban odafigyelt volna rám akkor. Most talán nem haragudnék így. Bár ne lett volna olyan tapintatlan, akkor talán nem veszekednék rá mindennap.

:(

Nagyon dühös vagyok rá is és a családjára is.

Mert ők azt hiszik bármit mondhatnak, párom szerint meg mindent le kell nyelnem, ők csak túlságosan szeretik a fiacskájukat és hiányolják.


Megmondom őszintén az én családom se tökéletes. Anyukammal 100%-ban elégedett vagyok, apukámmal annyira nem, ő azért eléggé tud olyan lenni, mint anyósom, volt ivós korszaka, de sokat javult.


Tehát ezért mondom sokszor, hogy néha nekem legjobb lenne egyedül🙁

2022. ápr. 2. 23:27
 105/108 A kérdező kommentje:

De az én szüleim sose mondtak rosszat a pároméra és sose sértették meg a páromat. :/

Pedig próbálkozhattak volna itt tartani minket, de nem erőltették, mert tudták, hogy párom hajthatatlan ezen a téren. Ő sose akar elköltötni onnan. Nem is lenne boldog máshol, hiába lennék ott, úgy meg nincs értelme....

2022. ápr. 2. 23:30
 106/108 anonim ***** válasza:
89%
103-nak teljesen igaza van.Erreapárnyomorult együtt töltött évre hivatkozol? Ez semmi, kicsikém! A java most jönne.50-60 évet kell vele- velük eltöltened,leélned, rosszabb esetben kibírnod. Ha már most így álltok, mi lesz ebből később? Nehezíteni fogja a kapcsolatot majd a gyerek megszületése is...hát .. hidd el, nem ő a te embered. Keresnék a helyedben másikat. Nem kell sietned.
2022. ápr. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/108 anonim ***** válasza:
81%
nagyon gyorsan add ki az útját ennek a srácnak.
2022. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/108 anonim ***** válasza:
54%
Szia,mi ujság azóta??
2023. jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!