Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósommal, apósommal jogos...

Anyósommal, apósommal jogos volt a kiabálásom? Mennyi ideig nem találkoznátok velük a helyemben?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni, de kicsit már sok minden összegyűlt.

Párommal 20 km-re lakunk tőlük. Egy hónapja költöztünk össze. Mindketten 24 évesek vagyunk. Én most kezdtem el dolgozni először, ahogy összeköltöztünk, illetve most szereztem a diplomámat meg.

Szüleim 450 km-re laknak. Borsod-vas megye a táv, a lehető szinte legmesszebb vagyunk. Én költöztem borsodba. Ide valósi voltam, csak szüleim, testvéreim elköltöztek. Páromat hobbija, munkája ideköti.

Anyósomékhoz heti 2x járunk változó időre. Van, hogy csak beugrunk 1-2 óràra van, hogy ott vagyunk 4-5 órát, én sose siettetem a párom, hogy na már menjünk haza.

Szüleimhez, akik meg messze laknak 3 hetente járunk!

Péntek este érünk oda, vasárnap meg indulunk délután vissza.

Anyósomék csőrét ez zavarja leginkább.

Mindig mielőtt megyünk és jövünk páromat piszkálja messengeren meg hívásban, hogy ő kiszámolta mp-re pontosan, hogy szüleimnél több időt vagyunk. Beleszámolta az ott alvást is, ugyanis náluk nem szoktunk ott aludni.

Meg hogy szerintük ez a 20 km olyan mintha 460 km lenne, vagyis szerintük annyiea ritkán làtogatjuk őket.

Mindig fapofával beszél vele a telefonban és bunkón.

Beleszólt abba is, hogy vasárnap mikor jöjjünk haza és az a taktikája, hogy nem szól páromhoz direkt, ha megsértődik, meg bunkóskodik a telefonba.

Volt egy korábbi vitánk azon, hogy azt állította, hogy majd ha lesz fizetésem akkor azt majd magamnak félreteszem és a páromét fogom költeni. Ami azóta beigazolódott, hogy nyilván nincs így, csak hülye az anyósom.

Úgy éreztem, hogy ebből elég és elmondtam mindezt, amit most itt leírtam, hogy zavar. Erre még ők akadtak ki rám!

Mivel szüleim nem szoktak már haza járni. Majd nyáron jönnek 2x, mert lesz 2 lagzi a környéken, ezért állították azt, hogy az én szüleim miért érdemlik meg, hogy többet legyünk ott, mint náluk, mikor ők úgy se jönnek. Sajnos anya hol szombat hol vasárnap dolgozik, mert eladó nagy élelmiszer boltban.

De ők ezt nem tudják felfogni. Apám munkája is olyan, hogy sokszor szombaton is dolgozik.

Apósom meg nyugdíjas, anyósom meg home office, szóval igencsak ráér agyalni..

Úgyhogy utána továbbra is kiakadtam, mert állították, hogy ők jobban szeretik a fiúkat, mint engem a szüleim és hogy akkor miér tjàrok 3 hetente, mikor ők nem hozzám. Teljesen kiakadtam, hogy miből gondolják ezt. Meg az anyukámra is mondták, hogy biztos nem szeret.

Az anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom. Szeretem őt és ő is engem, a világ legjobb anyukája volt és lesz is örökké. Ezt senkinek nem fogom bizonygatni. Na ekkor màr elkezdtem kiabálni.

Aztán jött anyósom azzal, hogy mi ez a 3 hét. Ezt kötöttem esetleg anyukámmal, hogy olyan gyakorisággal haza kell járnom. Mondom nem, ezt magammal kötöttem, hogy ennyi időnként tudjuk a benzint kifizetni meg az időnket rászánni, meg ennyi idő, amennyi után azt mondom már nagyon szeretném látni a családom.

És mondtam azt is, hogy ne tekintsenek már engem árvának és ne kelljen már bizonygatnom, hogy fontosak a szüleim, ne hogy már ez bűn legyen. Jó lenne, ha felfognák, hogy nekem is van családom. Erre is teljesen kiakadtak és mivel kissé felemeltem a hangom azt mondták menjek pszichológushoz. Fúh, na akkor meg még jobban kiakadtam, mondtam jól van, akkor fogom anyósomat és kézen fogva fogunk elmenni pszichológushoz, mert neki is kellene és akkor felálltam és útnak indultam haza felé szépen!!!!!

Én még ennyire soha életemben nem voltam megsértve, mint ezen a napon.

Ennek volt előzménye, hogy màr anyósom abba is beleszólt, hogy anyukám milyen és mennyi stafirungot adott nekem.


Megmondtam nekik kerek perec, hogy ne azzal akarjanak már hívni magukhoz, hogy az én családomhoz hasonlítgatják magukat. Megnézném az anyját mit szólna, ha 3 hetente kéne látnia gyermekét.

Párom támogatott meg sirt a kocsiban. A szívem majd ki esett, úgy dobogott. 4 éve vagyunk együtt. Sose vitáztunk még, nem vagyok az a fajta, de most már kibújt a szög a zsákból. Ennyi volt. Nem akarom őket nagyon sokáig látni. Nem tudom, hogy fogok megbocsájtani ezek után.

És a végszavuk is azon kívül, hogy szerintük anyám nem szeret, meg pszichológus kéne, annyi volt, hogy biztos én befolyásolom a párom, hogy ne menjünk hozzájuk, meg hogy megvàltoztam negatív iranyba es pàromat is abba terelem.


Megmondtam azt is, hogy én sose tiltottam párom, mindig támogattam. Nem azért jár heti 2x, mert tiltom, hanem ő maga nem akar. Van elég dolgunk a házon, meg a munkánkkal. Nekem is első munkahelyem, hulla fáradt vagyok sokszor.


Köszönöm, ha valaki végig olvasta és segítene nekem.

Sírtam ma már, meg mondtam a páromnak menjen inkább haza és gondolja át szeretné e így velem folytatni, mert én ezt nem bírom. Mi lesz, ha unokáink lesznek, van értelme így egyáltalán együtt maradni.

A szülei csak azt fogják elérni, hogy eltávolodunk.

Én tiszta szívemből szeretem ,ugyanúgy mint az elején őt. De már sokszor elkeseredem, hogy anyósomék miatt igazságtalan az egész életem így, párom meg persze úgy van vele, hogy csak a szülei. Akik persze jól elkényesztették, tenyerükön hordozták és nyilván szereti őket, tehàt az nem opció, hogy nem tartjuk velük a kapcsolatot, mert pàrom ebben soha nem lenne benne.

Én nem szeretnék más embert magam mellé. :(



2022. febr. 23. 23:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/108 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is lehet menni időnként külön a szulokhoz. Bár kérdező, anyosodekhoz a férjed járjon egyedül, egy darabig biztosan. 😀 És azt is ritkábban. Semmi szükség heti többször “beugrani”. Viszont szerintem ez a menetrend szerinti 3 hét nálatok se biztos, hogy jó. Ha anyás vagy, vagy töltődni, nosztalgiázni akarsz lehet jobb lenne ha pl kivennél valamikor egy szabit pénteken, vagy majd ha lesz hosszú hétvége és akkor mész, hogy ne csak rohanásból álljon a hétvége. Anyud is intézze úgy hogy rá érjen es szervezzetek minőségi időt, programokat együtt. Szerintem mehetsz a párod nélkül is, legalább nem kell azt nézni hogy ő jól érzi-e magát, nem-e feszeng stb. Lehet több értelme lenne es utána valóban feltöltődve térnél vissza, mint 3 hetente rohanni, vasárnap ebédet belapátolni es vissza.

A maradék időben hétvégente kapcsolódjatok ki kettesben, vagy barátokkal. Anyóssal nem lesz könnyű menet, de ha nyugalmat akartok le kell őt választani magatokról.

2022. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/108 anonim ***** válasza:
92%

Ennyire csökkent agyúak a párod szülei?

Én is az ország másik végére költöztem. Ti még 3 hetente eljártok Vas megyébe én örülök, ha évente 3x hazajutok, anyuék meg 1x jönnek, meg van egy közös nyaralásunk. Szóval évi 5-6 alkalommal látom a szüleimet. Anyósékhoz sűrűbben járunk, hetente-kéthetente, mert helyben vannak, de ezen sose akadnának ki, hogy el merészelünk menni egy hétvégére a családomhoz. Nekünk egy hazaút durván 30 ezer Ft.

2022. febr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/108 anonim ***** válasza:
93%

Azt kell mondani az anyósnak, hogy akkor átköltöztök Vas megyébe, és majd hozzájuk jártok 3 hetente, mert akkor annyival többet lesztek náluk, ha szerinte ez így van. Mindenki jobban járna.


Egyébként meg szimplán nem mennék hozzájuk egyáltalán. A párod elmegy, ha akar, neked nem kötelező hallgatni a hülyeséget.

2022. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/108 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg, te minek jársz át anyósodékhoz? Elég, ha csak a párod megy, neked ez nem kötelező.Ha a párod átérzi a problémádat, és a pártodon áll, elég ha csak 1 x megy át hetente, csak hogy értsenek belőle a szülei.. És nyilván feláll és távozik tőlük, ha a szájukra vesznek téged és szapulni kezdenének.. Sírás helyett ez hasznosabb volna. Beszéld meg ezt a pároddal.
2022. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/108 anonim ***** válasza:
88%

Ne menj hozzájuk, ha anyós jön akkor kulturált “jónapot Gizike néni” és ennyi. Bár szerintem meg kéne beszélni ferjeddel hogy ne jöhessen át.


Rólad pedig ne beszéljen. Ha csak azt mondod, ne szidjon, akkor jön majd az hogy “nem rosszból de biztos a baratnod miatt jársz át kevesebbet. Nem rosszbol de olyan tiszteletlen az a lány…” stb stb.

Ha rólad kezd el beszélni el kell jönni, haza küldeni, rátenni a telefont.


Ha kettesben töltött este van, akkor nincs anyukához átmenés es ő sem jön. Felnőtt önálló emberek vagytok. A “jótanácsait” tartsa meg magának.

2022. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/108 anonim ***** válasza:
6%

Beszarás a 30-as komment ( A Te stílusodban írva ).

A kérdező férjének ugyanúgy a szülei, mint a kérdezőnek. Igy ebből a szempontból meg lehet érteni, hogy azoknak is fontos a lányuk,de neki is fontos épp úgy a fia és ő is szeretne vele lenni, adott esetben néha egy hétvégét. Csak épp ezt elég bunkón fejezte ki..

2022. febr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/108 anonim ***** válasza:
96%

#37 Persze, 20km-re laknak egymástól de aludjanak ott.. mert abban a heti 2 alkalomban nem beszélgethetnek eleget..(+ akkor még nem vettük bele hogy létezik telefon) így is sok ez szerintem. Nem értem miért kéne ott aludjanak amikor ilyen közel laknak. Hogy a szülők lelke megnyugodjon hogy néha még a gyerekszobába alszik? Ennek mi értelme? Ott alvás nélkül is lehet 1-2 óránál többet együtt lenni ha akarnak. Meg amúgy sem hiszem hogy abban 2 napban egymás seggében lennének állandóan boldogan hogy végre együtt lehetnek.

Nem értem miért kell a látogatás kötelező program legyen. És ha épp senkinek nincs kedve menni de "kell" ?

Igazából az egyik válaszadónak teljesen igaza van abban hogy olyanok vagytok kb mint a kollégisták akik néha hazajárnak.

Nem azt mondom hogy heti 1-2 alkalommal 1-2 óra sok ha szívesen mentek de ha nem jön össze vagy nincs kedvetek sem kéne világvége legyen. Ugyanez ez a 3 hetente 450 km. Tudom hogy nem ez volt a kérdés de hátha le vesz egy kis terhet ha nem naptárszerűen mentek mindenkihez.

A kérdésedre válaszolva pedig ezt a párodnak kéne megbeszélnie a szüleivel, hogy egyáltalán nem kevés az 1-2 alkalom és hogy nem kell ezt ennyire vezetni hogy úristen ezen a héten még csak 1x jött a gyerek meg stb. Külön életet él, fogják fel. A szülők sokkal jobban fogadják a saját gyerektől a 'kritikát' mintha a gyerekük párja mondaná meg nekik hogy mit hogy kéne. Ha ezt fel tudják fogni akkor onnantól rendben mehetnének a dolgok.

2022. febr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/108 qkker1 ***** válasza:
31%
Itt -szerintem- nem az a gond, hogy többet vagytok a szüleidnél, hanem anyósod nem tudja megemészteni, hogy a te szüleid kétkezi munkások, ő meg "értelmiségi". A tipikus primitív ember.
2022. febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/108 anonim ***** válasza:
88%
Fiatal házasok vagytok még és fiatalok. Sajnos az idősebbek mindig úgy érzik, hogy nekik van igazuk (mondom én hatvan évesen). Voltak nézeteltérések párom szüleivel ( "a te szüleid nem adtak semmit veled mikor férjhez mentél", a "szüleid ilyenek meg olyanok"). Egy idő után ez abbamarad, hidd el, csak kis türelem kell hozzá. Próbálj kedvesebb lenni hozzájuk, hogy ne úgy érezzék "elloptad" a fiukat (a párom egyes gyerek, akit elkényeztettek gyerekkorukban), keresd meg a jó oldalukat is, ne csak a hibájukat lásd meg, még ha nehezedre esik is. Ne az ellenséget keresd bennük. Mi anyósomékkal egy városban lakunk, hetente találkoztunk az első naptól kezdve. A szüleim a szomszéd helységben, velük is hetente találkoztunk, de inkább ők jöttek, nekik volt autójuk, egyszerűbb volt megoldani. Másik család vagytok, az életeteket magatoknak rendezitek be. És ma már lehet a szeretteinkkel máshogy is találkozni. Minden este felhivtam szüleimet, eleinte telefonon, később viberen, és anyósomékkal is többet beszélgettünk telefonon mint személyesen. Ne engedd, hogy elmérgesedjen a helyzet. Kedvességgel, megértéssel sok mindent el lehet érni, hidd el, megtapasztaltam.
2022. febr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/108 anonim ***** válasza:
94%
Nem találkoznék velük. Nem is kell, nem szükséges. Majd a párod átmegy néha ha akar.
2022. febr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!