Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Össze költöztem a párommal...

Össze költöztem a párommal jelenleg a srác szüleihez egy időre hogy tudjunk spórolni egy lakásra. De a srác szülei mindig velünk lógnak ez szerintetek ront a kapcsolaton?

Figyelt kérdés

2022. márc. 8. 22:32
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
29%

Látom, a gyk-n megszokott élesbántás megint felütötte a fejét. Akik szerint csak azért, mert valaki megengedi a másiknak, hogy nála lakjon, bármit megtehet, az téved. Ha szivességi alapon ideengedek valakit lakni, akkor kedvemre alázhatom, vegzálhatom? Miféle eltorzult értékrend?


Én inkább a közös egyezség kialakítására törekednék, eleve sok dolgot a költözés előtt célszerű (lenne, lett volna) letisztázni. De a szülőkre is vonatkozik, ha belemegy a dologba, akkor kalkulálja be, hogy az egy idegen, de önálló emberi lény, nem egy csicska. Akit a kiszolgáltatott helyzete miatt lehet visszaélésesen abuzálni.


Gondolom, ha valaki azt mondaná, hogy befogad ukrán menekülteket, de azoknak kötelességük őt naponta lepippantani ezért, akkor mindenki fel lenne háborodva. (Természetesen jogosan.) De itt meg természetes, hogy egy életkezdeti fiatalnak mindent le kell nyelnie? Vagy ki hogy él, úgy ítél?

2022. márc. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
83%
Volt már ez a kérdés, nem is egyszer...
2022. márc. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
88%

"Ha szivességi alapon ideengedek valakit lakni, akkor kedvemre alázhatom, vegzálhatom?"

Hol írt ilyet a kérdező? Őt gyakorlatilag az zavarja, hogy nem a sráccal birtokolják a házat, hanem a szülők is ott léteznek. Majd még a szülők húzzák be mindenüket, mert a hercegnő odatelepedett és a sráccal a nappaliban akarnak lenni, de csak kettesben. Ez milyen eltorzult értékrend?

2022. márc. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, nem kel más nyakán élősködni, és nincs probléma. Esetleg most pár hónapig húzzátok le anyagilag a te szüleidet.
2022. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
97%

Miért nem költöztök albérletbe?

Akkor lehetnétek kettesben igaz akkor valószinűleg sosem lenne saját ingatlan.

Bár így sem lesz szerintem, mert 10% infláció hivatalosan, ha nagyon spóroltok is 10+ évet így kell szülökkel leélni, kérdéses e hogy megéri.

2022. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
95%
Nekik biztos. a szülőknek tuti nem.
2022. márc. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
80%
1-es, ez kész:DDDDDDDDD
2022. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
83%
Közös lónak túros a háta. Nem más nyakán kell élősködni, aztán meg még te rinyálsz. Eszembe nem jutott volna a párom szüleihez költözni, nekem ott nincs keresnivalóm életvitelszerűen, de neki se felnőtt emberként (ezt ő maga vallja, nem én “tiltottam” meg neki). Természetesen a kényszerhelyzet más, de ti nem menekültek vagytok meg nem leégett a házatok meg nem tudom, csak albika az nem kell, drága, ellenben máson ingyen vagy jelképes összegért (sokért már nem érné meg) élősködni az bezzeg megy. És meg te mersz panaszkodni, miközben alsóhangon 5-10 évre befészkelted magad oda. Szánalmas.
2022. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
93%

Nagyban függ attól, milyen emberek és milyen a kapcsolat kozottetek. Bár szerintem ez csak ideig mérvadó, a legjobb anyós mellett is besokallnak általában. Egy idő után lesz feszültség szerintem így is, úgy is.


Most kb gyerek státuszban lesztek. Az se mindegy, hogy húsz évesen vagy 28 évesen.

2022. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
69%

Akkor fog rontani a kapcsolatotokon, ha túl sokat, azaz zavaróan sokat lógnak veletek / a nyakatokon és nem tudtok magatok lenni.

Az egy dolog, hogy az ő lakásuk vagy házuk, attól még nem kell folyton rajtatok lógni, ez nem természetes.

Szóval ha ez miatt közted és a párod között konfliktus lesz, az igen, ronthat a kapcsolatotokon.


Mi anno nem szülőkkel, hanem párom tesójával és annak párjával+2 gyereke laktunk együtt... nem a tesóval, hanem a nőjével volt gond, ami miatt mi is veszekedtünk. Végül albérletbe költöztünk inkább.

Amúgy ha lakást szeretnétek, akkor tudtok elég pénzt félre tenni alapnak? Mert ha nem, akkor felesleges ott maradnotok a párod szüleinel, jobban jártok egy albérlettel.

2022. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!