Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan mondjam meg az anyósnak...

Hogyan mondjam meg az anyósnak sértődés nélkül, hogy fejezze be a tesó témát?

Figyelt kérdés
Kb 2 hetente találkozunk vele és állandóan felhozza, hogy mikor lesz már második gyerekünk, már a kisfiamnak is mondogatja. Nem akarunk többet és kész, miért nem veszi észre magát? Másik 2 gyerekének már 3-3 gyereke van, de nekünk elég egy és kész. Sőt már sógornőm is ràkezdte múltkor. Kedvem sincs már találkozni velük. Nekik nem olyan volt gyerekük, hogy 3 évig egy éjszakát sem aludt végig, terhességem is nagyon rossz volt.

#Anyós, gyerek,
2022. márc. 12. 21:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
16%
Előbb békülj ki a döntéseddel, aztán nem fog zavarni, ha bárki szóba hozza.
2022. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
98%
Te sehogy. Álljon elé a kisfia, és mondja meg, hogy nem lesz több, és nem mentek oda többet, ha nem áll le ezzel.
2022. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
De miért kell szóba hozni többször is? Miért kell erről magyaràzkodnom bárkinek is? Nekem kell nevelni, nem az anyósnak aki látja hetente 2 óra hosszát.
2022. márc. 12. 21:29
 4/33 anonim ***** válasza:
98%

De nem értem, hogy felnött ember létedre minek magyarázkodsz? Te döntesz úgy, hogy állandóan magyarázkodsz, nem veszed észre?????? Mi az, hogy állandóan felhozza?


Marika, már elmondtam tizenháromszor, hogy nem lesz több gyerekünk. Megkérlek szépen, hogy többet ne hozd fel ezt a témát, mert nem fogok mást mondani se holnap, se jövöre. Ezt már százszor megbeszéltük és már nagyon unom, hogy még mindig nem érted meg. Ha még egyszer felhozod a témát, akkor nem fogok többet ide jönni, mert elegem van belöle. Köszönöm a megértésedet.


ENNYI. Ha Marika 2 hét múlva sem érti meg, akkor amint kinyitja a száját, fogod a gyereket, hazamész és nem mész oda többet. Mi az, hogy sértödés nélkül? Ö az, aki teljesen hülyének néz, semmibe vesz, egyáltalán nem tisztel. Illetve te hagyod, hogy így bánjon veled. Akinek sértödésre van oka, az te vagy. Kit érdekel, hogy megsértödik-e vagy sem? Te kérsz töle valamit, hogy ne hozza elö ezt a témát többször, ha nem tartja be, az ö dolga. Amíg nem állsz a sarkadra, addig ez lesz. 50 évesen meg azt fogod hallgatni, hogy milyen egy némber vagy te, mert nem szültél még kettöt.

Tanulj már meg kommunikálni és legyél konzekvens.

2022. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
98%
Igaza van az előzőnek. Hogyan lehetne ezt máshogy elintézni? Állj elé és ne magyarázkodni, csak mond, hogy ez van és kész. Téma lezárva.
2022. márc. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy nagyon hülye helyzet sajnos. Teljesen megértem, hogy mennyire rossz, nekem is van hasonló, de más témájú problémam.


Abszolút nem értik meg, ha normálisan közlöd, sokadjára se. Nekem az vált be, hogy minimalizálom a velük való kapcsolatot. Illetve tudom, nem túl kedves, de ha mégis találkozni kell, elohozok olyan témákat, amikrol tudom, hogy nekik esik szarul.

2022. márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%
Mama, lassan mondom, hogy még maga is megértse: N e m l e s z t ö b b g y e r e k!
2022. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
97%
Sértődés nélkül nem fog menni, ha elsőre nem ~rtette meg. Határozottnak, egyértelműnek kell lenni, és igen, ez elsősorban a kedves férjed feladata. De ha neki nem megy, mondd azt: "Kedves mama, 99%, hogy nem lesz több gyerekünk, de ha még egyszer megkérdezni, akkor 100%, sőt, a meglévőt is ritkábban fogja látni."
2022. márc. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
96%
A fiacskája tegye őt helyre. Ő mit reagál ilyenkor? Én amúgy ezen nem idegeskednék, annyit mondanék, hogy már elmondtam néhányszor, hogy nem lesz több gyermekünk, zárjuk le a témát. Többedszerre meg felállnék az asztaltól, s haza indulnék, ha ismét rákezdenek.
2022. márc. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
96%
Megmondanám, hogy nem lesz több gyerek, mert nem akarunk, barátkozzon meg a gondolattal, ha akar még gyereket szüljön magának és hagyjon végre békén ezzel a témával, mert már nagyon zavaró, amit művel. Ha ezek után sem veszi a lapot, akkor majd találkozik az unokájával, akkor amikor a fia elviszi hozzá. Az meg, hogy a gyereknek is mondogatja külön felháborító...
2022. márc. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!