Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak anyóssal?!...

Mit csináljak anyóssal?! Miért csinálja ezt? Komolyan kezdek megbolondulni!

Figyelt kérdés

Anyósommal viszonylag jó volt a kapcsolatom, amíg terhes voltam. Minden megváltozott amikor megszültem az egyetlen unokáját. Onnantól kezdve folyamatosan mindenbe pofátlanul beleszól. Tápszere volt a kicsi az elejétől kezdve és mindig beleszólt, hogy tartsam a kicsit,hogy etessem cumisüvegből. Az is baja volt miért úgy fektetem az ágyba a gyereket, ahogy nekem kényelmes és miért nem ahogy neki. Bármilyen ruhát adtam a gyerekre mindig fintorgott (urinőnek képzeli magát). Beleszólt hogy pelusozzam, hogy kenjem be a picit, hogy öltöztessem fel. Később nem volt jó az, hogy milyen ételeket adok a picinek a hozzátáplálásnál.

Az utóbbi időben az idegesített fel a legjobban, hogy mondogatta, hogy le kéne vágni a kislány haját és én mondtam, hogy nem lesz neki levágva! Ezután egyik alkalommal mikor vigyázott rá a tiltás ellenére belevágott a hajába. Férjem szólt neki, hogy nem kellett volna, ha már mi vagyunk a szülei és közösen megbeszéltük, hogy szeretnénk nevelni a gyereket. A drága anyós a fiától bocsánatot kért telefonon keresztűl, de Tőlem azóta se. A másik, hogy alig kezdett el pár lépést megtenni a gyerek, anyós már belelendült, hogy venni akar neki cipőt, de én mondtam neki, hogy MAJD ne cipő legyen neki bentre véve, hanem szandál,de mondtam neki, hogy még utánna járok és megkérdezek mást is..pár nap múlva mondtam neki, hogy nem kell még neki cipő, mert még szakembert is megkérdeztem (akihez néha elmegyünk megnézni a gyerek mozgásfejlődését) és Ő mondta, hogy amíg stabilan nem jár, ne adjunk rá semmit. Anyós közölte, hogy mindegy, mert már vett egy szandált, de vissza lehet cserélni, mondtam jólvan.

Másnap felhívta a férjem és elkezdett rám panaszkodni, hogy keverem a szart, mert én mondtam, hogy szandált vegyen és ilyet szól, hogy én a férjemet ellene akarom hangolni.

Hát én csak pislogtam és felhúztam magam rajta, hogy mer ilyet mondani.

Férjem lenyugtatott és mondta, hogy délután vigyük át a kicsit a mamához..nagy nehezen belementem. Ott azzal kellett szembesülnöm, hogy teljesen lesz@rja a véleményünket, mert láttunk egy teljesen más kiscipőt a sarokba rakva (ne legyen nagyon észrevehető).

Nem szóltam semmit, mert akkor abból hatalmas vita lett volna. Viszont ami feltette a pontot az i-re, hogy ma miután elintéztünk minden hivatalos ügyet elmentünk a piciért a drága mamához, és rajta volt a gyereken a kiscipő, mikor tudja hogy ellenezzük és ma a képünkbe tolta.

Komolyan mondom nem értem miért Ő akarja a gyereket nevelni és miért megy ennyire a nevelési módszerünk ellen. Soha nem kértük a véleményét!

Férjem mellettem áll, de sajnos rá se hallgat az anyja.

Mit lehet egy ilyen nővel kezdeni, hogy ne őrüljek meg és ne menjen tönkre anyós miatt a kapcsolatunk?



2022. márc. 22. 19:45
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
3%
Nem olvastam vegig, de ,ert igaza van anyosodnak, ha van tejed akkor miert tapszerezed??? A tobbit nem olvastam vegig de biztos abban is az anyosodnak van igaza
2022. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:

1 hétig volt minimális tejem!


Köszönöm a hozzászólást.

2022. márc. 22. 19:54
 3/51 anonim ***** válasza:
94%
Kapcsolatot megszakítani vagy fenyegetni, hogy nem láthatja a gyereket, ha nem viselkedik. Pont.
2022. márc. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
95%

Ne vigyétek a gyereket többet hozzá, és kerüljétek ha át akarna menni.

Ha kérdezi miért, nyugodtan megmondhatod neki a magadét, így is, úgy is te vagy a sz@r ember a képzeletében.

2022. márc. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
94%

Ignoralod


1. Leultok es megmondjatok neki h mi a gond

2a. Ha van esze. Belatja es valtoztat

2b. Nincs esze marad igy

Ne vedd fel a telefont, ne menjetek at, ne beszeljen a ferjed sem vele

2022. márc. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
97%
jó, hogy a férjed melletted áll. inkább neki kéne ezt lejátszani anyukával, nem neked
2022. márc. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Sajnos valamilyen szinten rá vagyunk utalva a segítségére (de nem nevelésbe stb), mert az én szüleim 300km-re vannak tőlünk, így ők nem tudnak a kicsire vigyázni, ha fontos ügyet kell intézni.
2022. márc. 22. 20:11
 8/51 anonim ***** válasza:
95%
Helyreraktad egyszer is? Ha nem, akkor nyilván folytatja.
2022. márc. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
96%
Sz@rjátok le. Tiétek a gyerek, nem az övé
2022. márc. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Hiába beszélt vele a férjem, akkor se változat semmin, sőt..mintha mégjobban idegesíteni akarna..
2022. márc. 22. 20:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!