Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak anyóssal?!...

Mit csináljak anyóssal?! Miért csinálja ezt? Komolyan kezdek megbolondulni!

Figyelt kérdés

Anyósommal viszonylag jó volt a kapcsolatom, amíg terhes voltam. Minden megváltozott amikor megszültem az egyetlen unokáját. Onnantól kezdve folyamatosan mindenbe pofátlanul beleszól. Tápszere volt a kicsi az elejétől kezdve és mindig beleszólt, hogy tartsam a kicsit,hogy etessem cumisüvegből. Az is baja volt miért úgy fektetem az ágyba a gyereket, ahogy nekem kényelmes és miért nem ahogy neki. Bármilyen ruhát adtam a gyerekre mindig fintorgott (urinőnek képzeli magát). Beleszólt hogy pelusozzam, hogy kenjem be a picit, hogy öltöztessem fel. Később nem volt jó az, hogy milyen ételeket adok a picinek a hozzátáplálásnál.

Az utóbbi időben az idegesített fel a legjobban, hogy mondogatta, hogy le kéne vágni a kislány haját és én mondtam, hogy nem lesz neki levágva! Ezután egyik alkalommal mikor vigyázott rá a tiltás ellenére belevágott a hajába. Férjem szólt neki, hogy nem kellett volna, ha már mi vagyunk a szülei és közösen megbeszéltük, hogy szeretnénk nevelni a gyereket. A drága anyós a fiától bocsánatot kért telefonon keresztűl, de Tőlem azóta se. A másik, hogy alig kezdett el pár lépést megtenni a gyerek, anyós már belelendült, hogy venni akar neki cipőt, de én mondtam neki, hogy MAJD ne cipő legyen neki bentre véve, hanem szandál,de mondtam neki, hogy még utánna járok és megkérdezek mást is..pár nap múlva mondtam neki, hogy nem kell még neki cipő, mert még szakembert is megkérdeztem (akihez néha elmegyünk megnézni a gyerek mozgásfejlődését) és Ő mondta, hogy amíg stabilan nem jár, ne adjunk rá semmit. Anyós közölte, hogy mindegy, mert már vett egy szandált, de vissza lehet cserélni, mondtam jólvan.

Másnap felhívta a férjem és elkezdett rám panaszkodni, hogy keverem a szart, mert én mondtam, hogy szandált vegyen és ilyet szól, hogy én a férjemet ellene akarom hangolni.

Hát én csak pislogtam és felhúztam magam rajta, hogy mer ilyet mondani.

Férjem lenyugtatott és mondta, hogy délután vigyük át a kicsit a mamához..nagy nehezen belementem. Ott azzal kellett szembesülnöm, hogy teljesen lesz@rja a véleményünket, mert láttunk egy teljesen más kiscipőt a sarokba rakva (ne legyen nagyon észrevehető).

Nem szóltam semmit, mert akkor abból hatalmas vita lett volna. Viszont ami feltette a pontot az i-re, hogy ma miután elintéztünk minden hivatalos ügyet elmentünk a piciért a drága mamához, és rajta volt a gyereken a kiscipő, mikor tudja hogy ellenezzük és ma a képünkbe tolta.

Komolyan mondom nem értem miért Ő akarja a gyereket nevelni és miért megy ennyire a nevelési módszerünk ellen. Soha nem kértük a véleményét!

Férjem mellettem áll, de sajnos rá se hallgat az anyja.

Mit lehet egy ilyen nővel kezdeni, hogy ne őrüljek meg és ne menjen tönkre anyós miatt a kapcsolatunk?



2022. márc. 22. 19:45
1 2 3 4 5 6
 41/51 kovpet ***** válasza:
90%

"Nekem kellett bocsanatot kérnem"


Már miért kellett volna, amikor nem csináltál semmit? Irányítsd át a szipirtyóhoz és kész.

2022. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Nem olvastam teljesen vegig! De azt csak es kizarolag Te dontheted el mivel eteted, ha Dunat lehetne rekeszteni a xxxxxmennyusegu anyatejjel es te nem akarod ugy etetni akkor ugy eteted ahogy szeretned! Es aki kozli veled h akkor NE szultel volna az hiaba pofazik :D nem o hatarozza meg. Tehat megmondja h miert szul az ilyen, az se szamit.


Oke jobb az anyatej. De nem mindenkinek van. Es akinek van de nem ugy akar az az O dolga.


Masreszt: soha nem beszelnek anyosnak arrol mivel etetem a gyereket. Ha nagyon errol akar valakivel beszelni: nem vagyok a lanya es nem osztom meg vele. Van fia oke :D o nem tud de beszelje azzal. :)


Miert mondod el neki mivel eteted?? Koze?? Jogszabaly hol irja elo h el kell szamolnod.


A legegyszerubb kideriteni mit partol pl vki tapszert vki anyatejet. Es amit partol az illeto azt mondod: h azzal eteted amit az partol aki epp kerdez.


Igy a legegyszerubb minden mas is.


:)

2022. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
78%

Tehat a lenyeg: nyugodtan ravaghattad volna jogy igen baromi reg csak termeszetesen taplalod! Kozbe meg ha nem tudod!! Ott a tapszer! Es errol nem kene anyosnak beszelni..

Aki meg vergodik h az ilyen ne szuljon: akadalyozza meg,ha tudja. Haha...


Csak a te dontesed kerdezo!

Masik hogy miert nem rendezted le azzal h persze mama csak teemeszetesen taplalom. Es le van zarva.. ugyse latja..


Kozbe meg azt csinalsz amit szeretnel.

2022. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
75%
Oldjátok meg a "pici" elhelyezését, hívjatok bebiszittert és akkor nem kell anyós hülyeségeit elviselni. 🤷‍♀️
2022. márc. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
80%
Persze, a férjed dolga rendezni. De nem a végtelenségig. Én megvártam amig a párom felnő a határok meghúzásához, hogy ne hagyta rám örökké. Onnantól kezdve én sem hagytam magam.
2022. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
77%

Én sosem fogom megérteni ezt a mentalitást, hogy a férjnek kell az anyjának elmagyarázni bármit is.

Kövezzetek meg, de ha nekem bajom van bárkivel, akkor azt én intézem.

Nem a postás.

Másfelől pont letojnám megsértődik e vagy sem.

Én is volt nem is egyszer mikor kőkeményen megmondtam neki a véleményem, és biz olyan is mikor ajtót mutattam.

Anyámnak is volt már minden a repertoárjában : kikapta a gyerekemet a kezemből, (nem is egyszer mintha ő lenne az anyja) majd ő átpelenkázza címmel, az meg halálra volt réműlve, még a pelenkát se tudta ráadni..

A több mint 40 évvel ezelőtti gyerekneveléses tanácsok. A mai dolgok teljes elutasítása.. Mert mindenki hülye még az orvos is, csak ő nem.

A védőnőmet zaklatta folyamatosan, hogy miért nincs már az a tápszer amit anno én kaptam.. És biztos hazudik,olyan nincs, hogy nem kapható..

Volt, hogy tejes dologgal etette meg a tejfehérje allergiás gyerekem, mert szerinte nem árt, és csak szoknia kell a gyereknek..

Én ia csomó mindenre allergiás vagyok, és bélgyulladásos.. Vajon miért. 🙄


Tudnék mesélni még.. De felesleges.


Most biztosan felmerül a kérdés miért nem szakítom meg a kapcsolatot velük? Nem, nem ing, en sitterek mielőtt bárki azt hinné. Én baromi ritkán hagyom szüleimre őket, de azért mert a gyerekeim nehéz esetek, szüleim meg már nem egészségesek.

Nekem nem voltak nagyszüleim, aki volt életében le se szart.

Én nem kívánom ezt a gyerekeimnek.


3 gyermekem van, anyám ma már nem akar okoskodni, úgy sem engedem.

csírájában elfolytom. Helyette törekszem a normális konmunikációra, de neki is meg kellett értenie, hogy felnőttem, családom van és önálló döntéseim, elveim.

2022. márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

Mostanra elfajultak a dolgok rendesen.

Sajnos a férjemmel is egyre több a veszekedés. Nemigazán áll ki mellettem és inkább enged az anyjának csakhogy békén hagyjon minket.

Az összes apró intézkedései mellett, ami végül teljesen kiakasztott az volt, hogy egyik nap nekem kellett elvinnem a kicsit anyóshoz (férjemmel beszélték le), mert férjem pont dolgozott a házon (felújítás). Meg is lepődtem, hogy milyen kedves most anyós..egy rossz megjegyzése se volt. Késő délután elment férjem anyóshoz, hogy hazahozza a gyereket. Mikor hazaért közölte velem, hogy az anya el akarja vinni a gyereket ortopédushoz (mióta megszületett a kicsi, azóta a gyerek lábával van elfoglalva nehogy csámpás legyen). Férjem meg belement, hogy jólvan vigye. Kiakadtam, hogy miért nem lehet ezt megbeszélni velem (főleg úgy, hogy fordított esetbe nekem mindig mindent meg kell beszélnem férjemmel, ami a kicsivel kapcsolatos).

A vizsgálat napján szépen felöltöztettük a kicsit, igaz előttevoltunk még pár helyen ügyet intézni meg el is esett a kicsi. Megmondtam férjemnek, hogy nem megyek be a vizsgálatra, mivel engem ebből kihagytak és a véleményem se érdekelt senkit, így én az autóban vártam, amíg anyóssal bementek az épületbe.

Mikor visszajött férjem a gyerekkel, akkor ki volt akadva, hogy az anyja úgy viselkedett, mintha az ő gyereke lenne, szinte könyörögnie kellett, hogy a férjem foghassa a kicsit..beszólt, hogy milyen igénytelenül van a gyerek felöltöztetve és az új kinti cipője se tetszett neki, mert hogy téli. (Nem téli, mert vékony,csak magas szárú).

Egy napot tartott ez az egész hogy akkor nem lesz a gyerek anyósnak adva, gondolkodjon el egy kicsit a viselkedésén, mert megint túlzásba esett, de férjem ismét engedett neki, így ma már megint elviszi neki a gyereket.

Az én véleményem már semmit nem számít..fél év alatt nemigazán kérdezte meg, hogy mit szeretnék, hogy legyen.

Anyós is mindenbe ellenem megy, nem változott semmi.

2022. jún. 12. 07:19
 48/51 A kérdező kommentje:
Jaa..és egyik nap mondta anyósnak férjem, hogy nem tudja a kicsit vinni, mert dolgozik és autóval megy, így én se tudom elvinni a kicsit. Erre nem hogy azt mondta volna anyós, hogy jólvan, akkor majd következő nap unokázik.. de neeem..egyből, vesz egy gyerekülést, hogy majd akkor ő viszi-hozza a gyereket.
2022. jún. 12. 07:25
 49/51 anonim ***** válasza:
82%
Te is mondhasz ám nemet. Legfeljebb megsértődik és pár napig nem keres, csupa haszon.
2022. jún. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:

Az hogy én nemet mondok az senkit nem érdekel.

Lassan olyan érzésem van, mintha csak dada lennék.

2022. jún. 12. 09:00
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!