Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós nem akar utazni azért,...

Anyós nem akar utazni azért, hogy láthassa az unokát? Kinek lenne jobb engednie?

Figyelt kérdés

Anyósom úgy érzi, hogy hátrányban van anyukámhoz, illetve az én családomhoz képest.

Anyós 45 km-re lakik, dolgozik, elég össze-vissza beosztásban.

Anyukám (illetve a nagyanyám) 20 km-re, nyugdíjas, legtöbbször ráér.

Anyóssal mindig jóban voltunk, nem voltak problémák, egészen a terhesség végéig, amikor mondtam a férjemnek, hogy nincs kedvem 2 órákat tömegközlekedni vagy 1,5 órát kocsiban ülni, jöjjenek ők. Ez már nem tetszett neki, mert milyen messze van, sokat kell átszállni, drága stb. (10-ből 9-szer mi is tömegközlekedtünk, szóval ugyanannyi mint nekünk.)

Párom sokat dolgozik, hívtam anyóst például babaszobát berendezni, nem ért rá, anyukám jött. Szülés után is, hogy jöjjön látogatni, itthon vagyok, nem jött, mert párom nincs itthon. Megmondtuk, hogy az első az, hogy párom is legyen a babával, nem fogunk az összes hétvégén átmenni és alkalmazkodni, ha nem elég neki a havi 1-2 alkalom jöjjön Ő. Én egyedül szintén nem szívesen viszem ki, egyrészt mert a kocsi melóhoz kell és nem fogok egy 6 hónapos babával 2 órákat zötykölődni buszon-metrón-vonaton, másrészt rutintalan sofőr vagyok (ha esetleg itthon maradna a kocsi) és nem merek egy üvöltő gyerekkel felmenni autópályára, illetve nem is érzem túl otthonosan magam. Anyukámnál van pelenka, ruhák, illetve az én babakoromból maradt dolgok (pl. pelenkázó), anyóshoz meg 120 kiló cuccal kell menni, mert egy pelenkát nem tárolna.

Anyukám ezzel szemben sokat jár át (nyugdíjas, van ideje), illetve szívesebben is viszem ki hozzá (tömegközlekedéssel 30 perc és kocsival is lehet a kertek alatt menni, kicsi a forgalom), mert a környéken lakik a nagymamám is, megbeszélem az unokatestvéreimmel, hogy ott találkozunk stb., szóval majdnem a teljes rokonságot letudom).

Én értem, hogy neki fáj, hogy keveset látja az unokát, de nem tudok mit kezdeni vele. Nyilván ha nagyobb lesz vagy a férjem kevesebbet dolgozik, akkor többet visszük, de így nekünk csak szenvedés. Plusz (gondolom mert keveset látja), nem is nagyon foglalkozik a babával. A múltkori alkalommal is fogta néhány percig és a kicsi nyűglődött, mert nem tudott nézelődni. Mondtam, hogy fogja máshogy, de neki az nem tetszett, mert Ő anno nem így szokta, inkább visszaadta és kiment a konyhába takarítani, én meg ülhettem udvariasan az asztalnál, hogy ezért aztán megéri kijönni :D

Nagyon kedvelem amúgy anyósom, kedves nő, jókat tudunk beszélgetni, de úgy érzem abból indul ki, hogy az első négy-öt évben csak mi jártunk ki hozzá (Ő sosem jött) és nem akarja érteni, hogy babával ez nem olyan egyszerű és magát fosztja meg az élménytől. Tényleg bármikor jöhetne, hétköznap is, ha akkor van szabadnapja, de egyszer nem írt vagy szólt volna.

Férjem szerint hagyjam rá, de engem zavar, hogy panaszkodik a rokonságnak, meg kelti a bűntudatot, hogy "mekkorát nőtt, mióta nem láthatta" és "meg sem ismeri az unokája". Nekem a saját nagymamámmal fantasztikus kapcsolatom van, lehet ezért is bánt ennyire a dolog.

Tényleg ekkora kérés lenne, hogy Ő utazzon? Gondolom nem olyan ritka a helyzetem, aki hasonlóban volt, hogy rendeződött?



2022. márc. 24. 16:09
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ne stresszeld magad, felesleges. Biztosan nem egyszerű fél éves gyerekkel a nap, amikor még minimum 3x alszik te pedig örülsz, hogy ki tudod sakkozni a főzés-mosás-takarítás körforgását. Pláne ha anyatejes és most kezdted a hozzátáplálást plusz stresszfaktor számodra. Legalábbis ez mind-mind bennem is megvolt. Hasonlóképpen voltam anyumékkal, pedig ők nem laknak messze ca. 20km. De annyira nehéz volt mindent összeegyeztetni, hogy ritkán mentünk DE ő ezt mind megértette és amikor tudott ő jött munka mellett is. Viszont most hogy már mindenevő, egy alvásos nagyfiú ezerszer könnyebb a napom. Sokkal szívesebben vezetek is már így, hogy nem csecsemő, nem félek attól hogy Uram Isten sír a gyerek azonnal meg kell néznem mi a baja(kocsival félreállni.. etc.) Szóval adj időt magatoknak és neki is, hidd el fél év és valószínű könnyebb lesz ez is. Semmi baj nincs azzal, hogy most így érzel. Az hogy anyós meg morcos nem hiszem hogy kimondottan ellened/ellenetek irányul, csak biztosan hiányzik neki az unoka. Lehet ő egy picit kényelmesebb asszony, de inkább hiányolja mint hogy le se tolja. Meg fog enyhülni, ahogy nő a gyerek többet is fogtok tudni menni. Ez az egész meg el lesz felejtve!
2022. márc. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
49%
45km azért nem olyan hatalmas távolság mai világban.
2022. márc. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
94%
Mi is hasonlóképpen jártunk az én anyósommal. Megszületett a gyerekünk, anyukám egy pár napig mindig jött, megcsinálta a házimunkát, hozott ebédet, megnézte a babát és ment haza. Dajkálni nem akarta, hogy előbb mi had szokjunk össze vele. Másnap anyósomat elhozta a testvére. Szinte össze vannak nőve, mióta apósom elhunyt. Szinte egész délután nála volt a gyerek, szoptatni is alig akarta visszaadni, és nagyon sokáig itt voltak, nagyon elfáradtam. Másnap a férjem kapott egy kioktató telefonhívást, hogy mi mindent csinálunk rosszul, meg én is milyen udvariatlan voltam. Neki is minden nap küldtünk képeket, erre elkezdett sopánkodni, hogy bezzeg az én anyukám minden nap megölelheti, neki bezzeg csak a képek jutnak, őt eltiltjuk az unokájától. Mondtuk neki, dehogy tiltjuk el, szívesen látjuk őt is, jöjjön bármikor. Dehát hogy neki nincs kocsija, mint anyukámnak, a testvére meg dolgozik és nem tudja minden nap furikázni. Javasoltuk a tömegközlekedést, ami nagyon szuper kettőnk között, vagy hogy akkor kérje kölcsön az autót. Ekkor kiderült hogy ő igazából arra gondolt, hogy a testvére elhozná a hétvégén, következőn meg hazaviszi. Mondtuk hogy kizárt dolog hogy itt aludjon, hely sincs hozzá, meg nem is tartjuk jónak. Erre megint csak a savazást kaptuk, hogy miért vagyunk ilyen hálátlanok, bezzeg az ő anyósa ott aludhatott 2 hetet is, stb. Azt elfelejtette mondani hogy az ország 2 végén laktak, de mindegy. Mi hajthatatlanok voltunk, így ő annyira felhergelte magát, hogy kórházba került. Persze ezért is mi voltunk a hibásak. Dehát elintézte magának, hogy ha akarna se tudjon jönni. 1 hónaposan vittük először, akkor tudtam már vezetni, de akkor is az öröm helyett azon kesergett hogy milyen rég látta, és ki tudja mikor fogja megint. A férjem ezek miatt legszívesebben a keresztelőre sem hívná el, nem akarja egy ilyen ünnepi napon is ezt hallgatni. Mindenesetre meghívtuk illemből, de nem fog eljönni. Jelenleg az van, hogy havonta egyszer visszük hozzá, egyszer az én szüleimhez, aki ezen felül látni akarja, az meg meg tudja oldani hogy eljöjjön.
2022. márc. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
82%
Véleményem szerint az ayósod hisztizik, valami baja lahet. Egy unokát tüzön-vizen keresztül is látni akarja a nagyi. Azt meg kéne értenie, hogy neked mennyire bonyolult hozzá menni.
2022. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
94%

Elég gusztustalan amit művel. Tulajdonképpen neki vannak elvárásai és elvárná hogy ezt kiszolgáld.

Le kell sz@rni.

Aki szerint meg a kérdező ráér, az buszozzon csak órákat egy rahedli cuccal meg egy pár hónapos gyerekkel, attól meg másnak nem kell, pláne nem azért, mert anyós pajti azt várná el.


Én örülnék is hogy nem jön, nekem ne sértődözzön hogyha szólok, hogy másképp fogja a gyereket akinek en vagyok az anyja, neked is ezt tudom javasolni hogy kicsit acélozd meg magad és ne hagyd neki az érzelmi zsarolást.

2022. márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
92%

Én nem is beszélnék vele Messengeren a fárasztó megjegyzései miatt, majd küld neki a fia képeket ha akar. Amúgy is kivagyok ettől, hogy minden a nő felelőssége kéne legyen a gyerek miatt, és rajta van számon kérve minden hülyeség, az is ha anyós nem kap elég infót a gyerekről. Nyilván az apja is tudja hogy mi van a gyerekével, neki is van ideje elküldeni pár képet meg beszélni pár szót.


Elhiszem hogy jó anyós volt, de nagyon sok anyosbol rosszat hoz ki ha nagymama lesz. 😀


Amúgy a hisztire meg… hagy vergődjön. Ne legyél ennyire lelkis.

2022. márc. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
93%

11-esnek teljesen igaza van, az én fiam még 4-ez aludt ennyi idősen, ha most felkel és megetetem hogy ne ordítani éhesen az úton, nem is bírta volna ki mire oda érünk tömegközlekedéssel. 😀


Egy egy órás ebédet is van hogy nehéz ilyenkor beilleszteni a napba. Nem úgy van hogy fogom magam aztán felállok.

2022. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
72%
Óh hát én a saját anyámmal játszottam ugyanezt. Kommenteltem valamelyik nap ehhez a kérdéshez hasonlót. Állandóan ki akarta szedni a gyereket a kezemből, beállított vasárnap 9-kor, mert hogy ő jött. Hát nem is tartom vele a kapcsolatot. Alapból rossz volt, de amikor gyerekem lett, bemutatta egy rosszabbik arcát. Én anyámnak sem ugráltam, ahogy ő fütyült. Anyósnak sem ugrálnák. Tessék megérteni, hogy a pici baba az pici baba, aki nem arra való, hogy ilyen szinten utaztassák. Mi a babakocsival olyanak voltunk, mint a málhás szamarak. Pedig nem is tömegközlekedtünk. Anyám is ugyanígy hisztizett, meg zsarolt, hogy a mi hibánk, hogy nem ismeri őket az akkor még baba, mert nem látja őket rendszeresen. Én nem vagyok híve sem a kapcsolatmegszakításnak, sem a tiltásnak, de van, amikor más már nem segít sajnos.
2022. márc. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
90%

Ha az anyósod nem hajlandó utazni, nem tudod ráerőltetni. Megélt x évtizedet, változni már nem fog ebben a korban. Ne foglalkozz vele, és kész. Engedd el a füled mellett az arra vonatkozó megjegyzéseit, hogy mennyire hiányzik neki, milyen keveset láthatja.

Viszont én sem alkalmazkodnék hozzá egy ennyi idős babával, ha nincs hozzá kedvem. Illetve ilyen távolságba nem cipelnék egy ennyire kicsi gyereket rendszeresen. Ha meg kedvem sincs hozzá, akkor pláne.


Engedd el ezt az egész dolgot úgy, ahogy van. X hónapos gyerekkel alkalmazkodjanak mások hozzád, ne te hozzájuk. Az enyémnek ilyen kicsi korában ezer nyűgje volt, nem is tudott normálisan idegen helyen aludni, nem tudtam volna ilyen messzire cipelni úgy, hogy ne legyen nagyon rossz napja. Ha meg nem akar utazni, akkor nem utazik az anyósod, és kész. Szíve joga.

Nem lehet mindig, mindenkinek a kedvére tenni a rokonságon belül (sem). És nem is kell. Csak ez neked lehet, hogy még furcsa, ha egyébként még nem volt konfliktusotok.


Én magasról tettem rá a lányom csecsemő korában, ki, mit akar. Az volt a lényeg, hogy a babának ne legyen rossz napja. Ha ehhez az kellett, hogy két óra hossza után eljöjjünk haza, akkor eljöttünk, és kész. Ha egy program totálisan megbolygatta volna az alvás idejét, és tudtam, hogy ettől totál kikészül, akkor nem vittük, és ennyi.

2022. márc. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
52%

Nagy kérés igen, mert dráganeki. Dolgozik össze-vissza beosztásba. Gobdolom mivel idősebb fáradtabb is.

A te nyugdíjas anyád jó hogy ráér szaladgálni. Ingyen is utazik tömegközlekedésen.


Ti se vagytok kötelesek menni, mondjuk az lenne az illendőbb.

De mint írtam, nem kötelező menni. Ha nem akarsz, akkor ne foglalkozz a panaszkodásával. Ez van és kész. Ez a nagyi akkor sajnos nem fog unokázni.

2022. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!