Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudok jobb kapcsolatot...

Hogyan tudok jobb kapcsolatot kiépíteni a párom szüleivel?

Figyelt kérdés

Nem igazán kedvelem a párom szüleit, de szeretnék ezen változtatni, de nem tudom hogyan nyissak feléjük.

Két éve vagyunk együtt, és eddig az volt a szokás nálunk, hogy többször megyünk haza külön-külön, mint együtt, így nagyjából évente 3-4 alkalommal voltunk együtt náluk. Ennek egyik oka, hogy az egyetem-munka mellett rájuk szántam kevesebb időt, inkább a saját szüleimhez mentem haza, a másik, hogy nem érzem jól magam velük, így kedvem sincs menni. Viszont ezen a családhazalátogatós dolgon szeretnék változtatni, hogy már inkább együtt menjünk. Amiért nem szeretek náluk lenni, hogy nem csinálunk semmit, általában csak TV-t nézünk meg beszélgetünk, de olyan témák jönnek fel, amihez én nem tudok hozzászólni, mert nem ismerem XY-t mondjuk. Nincs semmilyen privát szféránk amikor ott vagyunk, a párom ilyenkor azt "erőltetni", hogy napközben legyünk együtt, este pedig ketten szoktunk lenni. Amit úgy meg is értek, hogy szeretne a szüleivel lenni, de nekem néha már sok. Após-jelöltemet folyamatosan beszél, mindenhez kommentál és beleokoskódik, nehéz mellette szóhoz jutni, és bevallom engem a stílus a nap végére rendesen lefáraszt. Az anyós-jelöltem minden egyes alkalommal elmondja, hogy vendég vagyok, ne segítsek semmit, pedig szívesen tenném, le is foglalnám magam, ráadásul nagyon idegesít ez a szó, mert nem vendég vagyok (még ha nem is járok sűrűn hozzájuk). Illetve a beszélgetések során is felszínes dolgokról szoktunk beszélgetni, rólam nem igazán kérdeznek semmit a szokás kérdéseken kívül, és sokszor én kezdeményezek, hogy ne legyen néma csend, ha párom nélkül maradunk (amit nem szeretek), illetve volt már többször is olyan, hogy ha egy téma feljön, akkor azt nem előttem beszélik meg, hanem a válasz a szülők részéről, hogy "majd később". A kapcsolatot az én részemről tovább rontotta, és emiatt neheztelek rájuk, hogy évekkel ezelőtt elúszott a családi házuk, és a nyáron nyílt lehetőség arra, hogy visszavásárolják, amihez nem volt elég pénzünk, így a párom spórolt pénzét elvárták, hogy tegye bele. Ezen én kiakadtam, hogy nem céltalanul gyűjtünk, és nem nekik, akkor velünk mi lesz. Elvileg kölcsönbe adta, és majd visszakapja, de az egész tervről sem előtte, sem miután megtörtént az adásvétel előttem egy szó nem esett amikor ott voltam, és olyan jólesett volna, ha nem vagyok kihagyva, még ha nem is az én pénzem konkrétan, de így a párommal közös terveink egy kicsit borultak.


A kérdésem az, hogy hogyan tudnám elengedni a negatív viszonyulásomat feléjük, és vhogy egy jobb kapcsolatot kiépíteni.

Köszönöm a válaszokat!


2020. okt. 31. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Arra semmi esély, hogy jobb legyen a viszonyotok, de szerintem a kapcsolatotoknak sincs sok jövöje. Ha a párod a közös jövötökre spórolt pénz egyszerüen odaadta a szüleinek, mert "elvárták töle", akkor soha nem te leszel az elsö neki.
2020. okt. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Azért ez nem ilyen egyszerű szerintem. Ha a szüleimnek elúszna a háza és lenne lehetőségük visszaszerezni, nyilván én is segítenék, ha tudnék. Természetesen kölcsönbe adnám, ezt tisztánia kéne a párodnak a szüleivel.


A kapcsolatotokról... szerintem maradjon meg ez az udvarias állapot, ritkán találkoztok és függetlenek vagytok tőlük. Láthatóan teljesen más emberek, próbálnak veled kedvesek lenni amennyire tőlük telik, de hát ők ilyenek. A beszédtémák nem hiszem, hogy izgisebbek lesznek, ahogy a kínos csöndeket is nehéz orvosolni. Van úgy, hogy emberek nem igazán jönnek ki, ezzel nincs is baj, amíg nem fordul át ellenségeskedésbe a dolog.


Pároddal beszéld meg ezt a pénzkérdést, mert az tényleg érint téged is. Amennyire megértem őt, hogy segített, annyira értelek téged is, hogy miért nem tetszik.

2020. okt. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem kell erőltetni, saját tapasztalat alapján mondom. Hagyd annyiba.
2020. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
De miert akarsz joban lenni veluk? A penzt viszont ne hagyd annyiban
2020. okt. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Elvettek azt a penzt amit parod a KOZOS jovotokre sporolt. Esetleg a te gyurudre!! Vagy az onerore egy lakashoz! Ahol elkezdhetitek az eleteteket! Es volt olyan hulye h odaadta a szuleinek????

Azonnal otthagynek egy ekkora sęggfejet..

2020. okt. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Rossz emberekkel ki akar jo kapcsolatot!? Oszinten..
2020. okt. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy olyan lesz a kapcsolatunk, ahogy elképzeltem, de jó lenne, nem szenvedésnek megélni a találkozókat.

A pénz kérdést megbeszéltük, mondtam, hogy ez volt az első és az utolsó. Elég határozott vagyok ebben, még ha most nem is tűnik annak, de nem másra fogok keresni. Hasonló helyzetben valószínűleg én is segítettem volna a szüleimet, csak a különbség az, hogy a párom szülei egyszerűen nem tudnak bánni a pénzzel, és hülyeségekre megy el... Szóval remélem visszakapja, mert ha nem, akkor az csak hab lesz a tortán a szülőkkel való kapcsolatom illetően, de ez úgysem mostanában fog kiderülni.

2020. okt. 31. 23:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ertelmes oka h segitett nekik a parod. Innentol kezdve a szulok kernek o meg ad. Ha fontosabb lett volna neki a kozos jovotok amire gyujtott, akkor semmikepp se adta volna nekik ugy h kb 110% h soha se latja viszont a penzt. + Gratisz: az anyos jeloltedeket a legkevesbe sem erdekli a ti kozos jovotok ahol a jo szulo tamogatna, ok csak elvettek ebbol. Lasd: idotokbol, penz, energia. Kesobb ez oriasi gond lehet. Igy en a helyedben amig friss fiatal nagyon oriasit dobbantanek onnan..magasabbra marmint a parod kvalitasara ertem. Nem vagyok se oreg sem a jo bolcs nagy megmondo. De hidd el amelyik ferfinek NEM te vagy az elso es NEM a kozos jovotok az veszett fejsze nyele.
2020. nov. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!