Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós nem akar utazni azért,...

Anyós nem akar utazni azért, hogy láthassa az unokát? Kinek lenne jobb engednie?

Figyelt kérdés

Anyósom úgy érzi, hogy hátrányban van anyukámhoz, illetve az én családomhoz képest.

Anyós 45 km-re lakik, dolgozik, elég össze-vissza beosztásban.

Anyukám (illetve a nagyanyám) 20 km-re, nyugdíjas, legtöbbször ráér.

Anyóssal mindig jóban voltunk, nem voltak problémák, egészen a terhesség végéig, amikor mondtam a férjemnek, hogy nincs kedvem 2 órákat tömegközlekedni vagy 1,5 órát kocsiban ülni, jöjjenek ők. Ez már nem tetszett neki, mert milyen messze van, sokat kell átszállni, drága stb. (10-ből 9-szer mi is tömegközlekedtünk, szóval ugyanannyi mint nekünk.)

Párom sokat dolgozik, hívtam anyóst például babaszobát berendezni, nem ért rá, anyukám jött. Szülés után is, hogy jöjjön látogatni, itthon vagyok, nem jött, mert párom nincs itthon. Megmondtuk, hogy az első az, hogy párom is legyen a babával, nem fogunk az összes hétvégén átmenni és alkalmazkodni, ha nem elég neki a havi 1-2 alkalom jöjjön Ő. Én egyedül szintén nem szívesen viszem ki, egyrészt mert a kocsi melóhoz kell és nem fogok egy 6 hónapos babával 2 órákat zötykölődni buszon-metrón-vonaton, másrészt rutintalan sofőr vagyok (ha esetleg itthon maradna a kocsi) és nem merek egy üvöltő gyerekkel felmenni autópályára, illetve nem is érzem túl otthonosan magam. Anyukámnál van pelenka, ruhák, illetve az én babakoromból maradt dolgok (pl. pelenkázó), anyóshoz meg 120 kiló cuccal kell menni, mert egy pelenkát nem tárolna.

Anyukám ezzel szemben sokat jár át (nyugdíjas, van ideje), illetve szívesebben is viszem ki hozzá (tömegközlekedéssel 30 perc és kocsival is lehet a kertek alatt menni, kicsi a forgalom), mert a környéken lakik a nagymamám is, megbeszélem az unokatestvéreimmel, hogy ott találkozunk stb., szóval majdnem a teljes rokonságot letudom).

Én értem, hogy neki fáj, hogy keveset látja az unokát, de nem tudok mit kezdeni vele. Nyilván ha nagyobb lesz vagy a férjem kevesebbet dolgozik, akkor többet visszük, de így nekünk csak szenvedés. Plusz (gondolom mert keveset látja), nem is nagyon foglalkozik a babával. A múltkori alkalommal is fogta néhány percig és a kicsi nyűglődött, mert nem tudott nézelődni. Mondtam, hogy fogja máshogy, de neki az nem tetszett, mert Ő anno nem így szokta, inkább visszaadta és kiment a konyhába takarítani, én meg ülhettem udvariasan az asztalnál, hogy ezért aztán megéri kijönni :D

Nagyon kedvelem amúgy anyósom, kedves nő, jókat tudunk beszélgetni, de úgy érzem abból indul ki, hogy az első négy-öt évben csak mi jártunk ki hozzá (Ő sosem jött) és nem akarja érteni, hogy babával ez nem olyan egyszerű és magát fosztja meg az élménytől. Tényleg bármikor jöhetne, hétköznap is, ha akkor van szabadnapja, de egyszer nem írt vagy szólt volna.

Férjem szerint hagyjam rá, de engem zavar, hogy panaszkodik a rokonságnak, meg kelti a bűntudatot, hogy "mekkorát nőtt, mióta nem láthatta" és "meg sem ismeri az unokája". Nekem a saját nagymamámmal fantasztikus kapcsolatom van, lehet ezért is bánt ennyire a dolog.

Tényleg ekkora kérés lenne, hogy Ő utazzon? Gondolom nem olyan ritka a helyzetem, aki hasonlóban volt, hogy rendeződött?



2022. márc. 24. 16:09
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: miért illendőbb?

A fia 40+ órát dolgozik, a jegyek nekünk is ugyanolyan drágák. Sok busz és villamos nincs akadálymentesítve, így fel-le szállni is nehezebb. Plusz tőlük az utolsó rendes busz (amihez nem kell 1,5 kilométert menni) 17.00 körül megy, a babával pedig 11.00 előtt el se tudnék indulni, amíg Neki este kilenckor is van busza, illetve nálunk is tudna aludni.


Az össze-vissza munkarend olyan, hogy H-V közt 4-5 nap, napi 5-8 óra.


Kérdezte valaki, észak-pesti és dél-budai távról van szó.

2022. márc. 27. 18:15
 22/31 anonim ***** válasza:
88%
Röviden: anyós hisztije nem a te problémád.
2022. márc. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Utazzon nyugodtan anyós! Nehogy már tényleg egy babával szeld át a várost. Mi pont így vagyunk észak Pest és dél Buda és igen annyi a tömegközlekedés.
2022. márc. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Anyós a szomszéd utcából nem talál ide január vége óta...

Állandóan a sok munkával jön, de a másik unokákért (lánya gyerekei) el tud menni az utcánkban lévő oviba és iskolába...

A férjem magasról tesz rá, engem azért bánt, hogy a kislányomnak úgymond nincs nagymamája, mivel Édesanyám már nem él.

Sajnos semmi szép és jó jelzőt nem tudok rá mondani, a közel 8 év alatt számtalan alkalommal sikerült bántani, kihasználni minket, neki örömet okoz, ha itthon feszültség van, ugyanis a "koronaherceget vettem el tőle", és fájó neki, hogy a férjem már nem őt pénzeli, hanem a saját életét éli velünk, egyszerűen, de szépen. Állítása szerint én kiforgatom és kihasznalom a fiát, pedig ebbe a kapcsolatba nem én jöttem úgymond nincstelenül, hanem a férjem, 2 munkahelyen dolgoztam a kislányunk születése előtt, volt olyan időszak, mikor én többet kerestem, mint a férjem. Mégsem vagyok jó. De ez az ő baja, nem az enyém. Engem azért bosszant, de bízom benne, hogy a karma dolgozik...

2022. ápr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát utolsó, ha ilyen az anyós, akkor jobb is ha messziről elkerül benneteket, nem? Gusztustalan egy nőszemély lehet.. az én anyósom se jobb. 50 évesen műcsöcsöket rakat, de unokának jó a használt játék is. Semmi, de semmi újat nem adott neki. Nem lett volna nagy igényem, de ha már első unoka és mégis adni akar valamit inkább adott volna egy új, csomagolt csörgőt egy boltból 1500 ft-ért. Nem az anyák gyöngye. Páromra szarik, önző kis kígyó. De azért 48 évesen bevállalt egy gyereket, mert az olyan jó buli a felnőtt gyerekei mellé, aztán a többit sem bírta felnevelni normálisan. Most meg küzd 50’éves fejjel a komplexusával, hogy a 6 éves fia meg a sok fiatal anyuka mellett ne nézzen úgy ki mint egy nagymama. Ehelyett hogy ő is a külsőségekre alapoz, inkább az agyában tenne rendet.. egy szó mint száz,- Hidd el jobb ha elkerül.
2022. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 25-ös!


Persze, nem hiányzik, jobb, ha nem jön, csak ez a megkülönböztetés esik rosszul. Mások előtt nagyon tudja játszani az agyát, mondjuk máshoz nem is ért.

Az én anyósom egy gátlástalan dög, nagyon szereti a pénzt, főleg másét, és ezért még a lábát is hajlandó széttenni. Gondolhatod, a férjem is nagyon szégyenli.

Képes volt apukámra is rárepülni, mert van pénze, lakása, haza, szép autója. Apu meg egy szempillantás alatt megsemmisítette, felállt a karácsonyi vacsinál, és kiment. Na, ez a ciki, de ő nem fogja fel, nem is érzi gáznak magát.

Engem nem érdekel, hogyan éli az életét, de ne turkáljon se apu, se a mi pénztárcánkban.

Az, hogy az unokák ennyire meg vannak különböztetve, nagyon látványos és sokat tudják, főleg, hogy falun élünk. Az én gyerekemnek képes volt mikulásra idehozni egy pulcsit, mert a másik kislány unoka kinőtte. Az én gyerekemnek teljesen jó a maradék és a csapvíz, a másikaknak több tízezer forintért vásárol. Ne értsd félre, nem a pénzt nézem, de ha az egyikre van, akkor a másikra is legyen. Nálam a pontot az i-re Anyukám halála után tette fel, mikor azzal turnézott, hogy ő mennyit jár át segíteni, mert én nem tudom ellátni a családomat. Egyetlen egyszer sem volt itt, egyszer kértem segítséget, ide se ért. Regényt tudnék írni.

A szememben ő nem anya és nem is nagymama. Ő nekem a férjem anyja és kész. Egy számító, öntelt, beképzelt, haszonleső kígyó.

Majd ha baja lesz, megtalál, ahogy eddig is. Majd akkor én is olyan szépen fogok vele viselkedni, ahogy ő velünk.

Kíváncsi vagyok, húsvétkor áttalál -e, remélem nem. Ha mégis, akkor én fogom elküldeni a pics@ba, a férjem mondta, nyugodtan tegyem meg (ő nem lesz itthon). Eddig nem akartam lealacsonyodni hozzá, de most úgy érzem, meg fogom tenni.

2022. ápr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
37%

Két utolsó, próbáljátok megérteni az anyósaitokat. Nem védem, hisz vadidegenek. 48 évesen gyerek, meg műcsöcs -talán nőként élne még egy pár évet. 25-ös, neked feleannyi idősen lila gőzöd nem lehet arról az érzésről, amikor rájössz, mostantól öregasszony vagy. Se nő, se szerelem, se szép nem lehetsz, csak öregszagú dauerolt nyugger. Lehet, hogy 50-ből 49 ezt helyén tudja kezelni és mindenki számára elfogadhatóan artikulálni a külvilág számára, anyósod ezt a feladatot nem tudta megugrani (Szerinted.). Nem az egész jelenlegi életét kellene minősíteni, hanem amikor olyat tesz veled, a gyerekeddel ami neked nem esik jól, amit ellenségesnek ítélsz meg azt az adott szituációban utasítsd vissza. Akkor leszel korrekt és tökös, ha ezt megteszed. Emberi hangon(!) beleállsz a szituba, hogy nem fogadod el tőle a használt játékot. Még meg sem kell indokolnod. Hogy mit kezd ezzel, hogy telekürtöli még a Marsot is, hogy te milyen vagy, nos az az ő dolga. Ha megteszi és neked nem tetszik felhívod/áthívod és felszólítod a hitelrontó magatartás beszüntetésére. Aztán még az is lehet, hogy megérti, hogy nem szeretnél használt cuccot ajándékba kapni, egyszerűen rosszul esik, inkább ne hozzon semmit csak magát és jó szót minthogy használt cuccokat amikre a gyereked nincs rászorulva. Én nem vagyok az anyósod korosztálya, így csak elképzelni tudom azt a harcot ami a női élete végén benne dúl. Szerintem te (és am. senki) nem kérheti számon rajta, nem róhatja fel neki a szülését és a "műcsöcseit"! Képzeld el pár év múlva a te gyereked partnere így fröcsögne rólad mert az ő ízlésének te nem lennél megfelelő. Szerintem se a gyerekével, se a műcsöcsével a te személyedet nem bántotta meg és a gyermekednek sem okozott kárt. Az irányába -valószínűleg jogosan- felgyülemlett feszültséget még most tedd helyre, te még magadban tudod kezelni. Nem kell barátoknak lennetek, sőt simán lehet, hogy nem vagytok emberként kompatibilisek egymással, de a családi kéretlen köteléket a másik és saját magad tiszteletben tartásával kezeld.

26# Te is megpróbálhatnád asszertíven elintézni az anyósoddal a kommunikációt. Van benned sok sérelem, ülsz a fenekedhez ragadt puskaporos hordón és kurblizod magad az anyósod ellen. Itt nem az a kérdés, hogy igazad van-e (mondjuk igen, igazad van, 10-ből 10 kiakadna, mert gáz ez a sz4rrágó, tul.képpen bunkó viselkedés), hanem, hogy hogyan kommunikálod. Neked is ugyanaz, bele mersz-e állni az apró, a nagy haragod összetevőit jelentő 1-1 konfliktusba? Hogy adott esetben elmond neki, hogy amit nyújt az neked nem elég. Oké, hogy ennyit gondolt, az az ő része a kettőtök kapcsolatából, a te részed pedig az, hogy ezeket te sértőnek és bántónak találod. Igen, ezt így meg kellene próbálni megmondani. Gyűjtöd-gyűjtöd a sérelmet amíg ki nem durran a szelep, azt meg már nem fogja meg semmi, csetepaté, veszekedés, kapcsolat végleg, de minimum sok-sok évre megszakad ami nem egy higgadt és megfontolt döntés eredménye lesz, hanem egy olyan balhéé amit akkor-ott nem is tudsz kontrollálni annyi sérelem feszültsége robban. Kinőtt pulcsit elhozni télapóra a másik unokától? Még jó, hogy legszívesebben a fejére húznád, ez teljesen jogos. Ezért állj ki magadért, de a szituáció súlyához mérten. Mama, ez nem a maga télapó ajándéka a gyerekemnek, hanem Elvirácskától nyúlta le. Ez vér ciki és méltatlan, ha nincs pénze, vagy erre az unokájára nem óhajt költeni akkor beszéljétek meg, hogy vásárolsz te és a mama odaadja (igen, ingyen arat babért a gyereked szemében, és akkor mi van?). A gyerek meg boldog, hogy a mama télapója milyen szépet/finomat hozott neki, őt mennyire szeretik. Hidd el, a gyerekedet így teszed boldoggá, nem pedig, ha anya télapója kétszer annyit hoz, a mamáé meg semmit. Rárepült faterodra? Nos, ez nem a te dolgod, hanem faterodé meg anyósodé. Anyósod motivációja sem a te dolgod, p vagy p éhsége volt, apukád lerendezte a saját ízlése szerint, elég nagyfiú már. Ennyi erővel le is varrhatta volna a nászasszonyt, hidd el, ezekről te nem akarsz tudni :D

Mindkettőtöknek annyit szeretnék mondani, hogy ha valami nem tetszik először azt mérjétek föl ezért jogotok van-e puffogni? Ha ti csinálnátok az adott dolgot a menyetek ha szólna ti hogyan reagálnátok. Ha elb4sznátok valamit, mit vártok, nektek hogy jelezze az anyósotok, menyetek, gyereketek? Semmiért ne szóljon, amíg már arra is ugrik, ha levegőt vesztek? Ugye mindketten inkább azt kérnétek, szóljon, ha valami nem tetszik, legyen lehetőségetek akár javítani, akár elutasítani a jelzést. Ha az a válasz, hogy igen, ezért szólok, akkor tegyétek meg! Szépen, kedvesen, kerek-perec. Senkinek nem jó és senki nem kérte, hogy valami elképzelt "békesség kedvéért" nyeljetek, főleg, ha annak egy idő után borítékolhatóan robbanás és balhé a vége. Mert az nem békesség. A higgadt és folyamatos kommunikálás a legrövidebb út. Erre anyós bármit reagál azt megteheti, hisz ez a labda akkor már az ő térfelén pattog.

2022. ápr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 27-es!


Én vagyok a 24-26-os!

Hidd el, nem egyszer próbáltam már a helyzetet rendezni, átbeszélni, de vele nem lehet. Egy végtelenül buta nő. És mellette menthetetlenül gonosz, önző és egoista.

Itt ebben a "családban" mindig kell valakit utálni, olyan időszak nincs, hogy mindenki boldog és szeretet van. Itt évek óta nem beszél a 3 testvér, mindig csak 2, általában a sógornőm (és az ő férje az, aki felrúgja a dolgokat), és úgy gondolom, az is a "nevelésüket" minősíti, hogy 3 gyerekből 2 telibe leszarja az anyját (a fentebb elsorolt jelzők miatt -hitelek a gyerekek nevén, amit nem fizetett, az egyiket speciel már én is fizettem, úgy, hogy közöm nem volt még a fiához akkor, mikor felvetette vele, spórolt pénzek "elkérése" majd letagadasa, aztán a HASZNÁLT, d márkás cuccaim,ruháim elcsenése, annak letagadasa, a kutyánk bántalmazása, a kocsim eltulajdonítása engedely nélkül, stbstb... Talán az egyedüli lánya, a sógornőm az, aki aránylag olcsón megúszta ezeket a dolgokat.

Én nem ezt hoztam otthonról. Nálunk nem a másik eltiprása, mocsolása és kihasználása volt természetes, hanem az összetartás, a megbeszélés és a szeretet. Nálunk is voltak viták, nem csak kicsik. De tudtuk rendezni. És nem úgy, hogy kijelöltünk valakit, akit éppen utálni kell, és rá kell kenni az egészet, és utána mocskolni úton-útfélen.

Itt ez megy.

Tudod, sokmindent elmond az emberről, hogyan vélekedik a szülei elvesztéséről. A testvérem és én teljesen összetörtünk Anyukánk halálakor, és rohadtul nem érdekelt, hogy egy nagy értékű ingatlant és nem kevés ékszert örököltünk.

Neki itt is az volt a fontos megkérdezni, hogy mennyire lett felértékelve a ház, illetve tudja, hogy az ő anyjának van pénze a bankban, ha meghal a mama, akkor majd kirakja a nevelőapját a házból (mondjuk ezt se értem, hogyan, de mindegy), a pénzből pedig majd utazgat, illetve ezt meg azt megcsináltat magán... Oké, persze, az ő dolga, de na... Hányinger. A kedves sógornőm ugyanez, csak ott a férjével a férj anyja halálát várják, hogy legyen házuk...

Nekem jelenleg 3 fél házam és egy fél lakásom van, ha így nézzük, de szart se ér, hiszen nincsen Anyukám! És tudod, mikor anyu halálával hozakodott elő mindenhol, akkor kellett volna agyonvernem, és hidd el, ha jött volna akkor hozzánk, simán megtettem volna. És ezt nem szégyenlem. Undorító féreg.

Igen, sok a sérelem, és tudom, lesz is még, egy darabig küzdöttem, anyu halála óta nem. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni a helyzettel. Hiába küldöm el a pics@ba, nem fogja felvenni. Csak majd még jobban áztat. De ennyi.

2022. ápr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

24-26-os, teljesen megértelek. Felesleges is másnak magyarázni a dolgokat, hiszen te vagy benne te éled át. Nem szeretem, ha látatlanul valaki ossza az észt, meg az empátiáról fröcsög regényeket, amikor azt sem tudják mi volt és mi lesz. Csak sz*rd le!

#25

2022. ápr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
24-es valami hasonló gerinctelen patkány az én anyósom is. 26-os az sem semmi amit te írtál. Szintén nagy fájdalmam, hogy nekem szüleim nem élnek. A férjem szülei meg sz-rnak feltűnően ránk és a gyerekünkre, mindezt kb 4 villamos megállónyi távolságból. Az a lényeg síelés tengerpart és wellness hétvége meglegyen minden évben. Egyetlen unokájuk… és nincs a lányomnak se nagyapja se nagyanyja. Szeretettel gondolok az én szüleimre és nagyszüleimre :-( nincs igazság, hogy meghaltak fiatalon.
2022. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!