Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Erőszakos "apóst" hogy lehet...

Erőszakos "apóst" hogy lehet leállítani sértődés nélkül?

Figyelt kérdés
A párommal egyetemisták vagyunk, 200 km-re járunk egyetemre. Hét közben ott vagyunk albérletben, pár hetente hétvégente pedig otthon a családunknál. Nem vagyunk már gyerekek (24-25 évesek vagyunk), az albérletben teljes mértékben ellátjuk magunkat, főzünk, mosunk, takarítunk. Főzni kifejezetten szeretünk, ez az egyik "közös programunk" a hétköznapokban. A párom apja viszont a fejébe vette, hogy mi nem főzünk jól (amúgy sosem evett nálunk) és a főzés csak elveszi az időnket (a tanulással sincs problémánk), ezért amikor hazajövünk hétvégére, akkor annyi kaját ad, hogy nekünk egyáltalán ne kelljen főzni x hétig, ameddig odavagyunk. Ilyenkor péntektől vasárnap délutánig főz és egy fél csomagtartónyi kaját viszünk magunkkal, ami a hűtőbe is alig fér be. Mondtuk már neki, hogy nem kell, nem kérünk, nem eszünk meg ennyit, max egy-két napra eleget adjon (illetve mi is szeretnénk néha megfőzni, amit kitaláltunk) stb, de egyszerűen nem hallja meg, ugyanúgy jön a puttony kaja a következő alkalommal. Sajnálom kidobni az ételt, de van, hogy már megromlik a hűtőben, mert nem szívesen esszük meg, ha már vagy egy hete ott áll.
2022. márc. 27. 08:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérjük a kaját, köszönjük.

És otthagyjátok

2022. márc. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Anya is ilyen volt, mindig amikor eljött hozzám látogatóba, mindig bevette a konyhát és összefőzött egy csomó dolgot. Gondoskodásból tette, de sok volt. Sajnos meg kellett neki mondanom, hogy ne főzzön mindig össze ennyi mindent, mert nem esszük meg és legutóbb is egy csomót ki kellett dobni. Szarul esett neki, de ez van. Ha csak simán kértem, hogy ne főzzön ennyit, az nem működött, meg kellett neki mondani, hogy a kukába kerül az étel amit csinál.
2022. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Mindenképp meg fog sértődni.
2022. márc. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
18%

Apósodat írod, nem anyósodat. Ezek szerint egyedül él párod édesapja.

Valószínűleg nagy magányában neki ez egy jól eső dolog, hogy gondoskodhat rólatok.

Megértelek, értem mi a problémátok. De kérlek ne bántsátok meg azzal, hogy vissza utasítjátok, pláne ne durván.

Ti találtok magatoknak más szórakozást, közös programot is mint a közös főzés, de lehet neki ez az egyetlen ami miatt még hasznosnak érzi magát, ami értelmet ad az életének.

2022. márc. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Próbáljátok ugy irányítani a dolgot, hogy kérjétek meg, mit főzzön. Pl. a kedvenc kajátokból 3 adaggal.Kicsit szabályozzátok be, hogy mit és mennyit.
2022. márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nem tudom megérteni ezt a "csak ettől érzi magát hasznosnak" meg "ez az élete értelme" dumát. Azt sem tudom megérteni, hogy valaki miért dől a kardjába attól, hogy más mit eszik vagy mit nem, mennyit, vagy mennyit nem.

És főleg nem tudom megérteni azt, hogy mikor a másik még udvariasan jelzi, hogy ez neki szükségtelen, felesleges, sőt teher, akkor hogy lehet ezt nem felfogni, és hogy lehet ennek ellenére mégis erőltetni a dolgot. Azért szerintem ilyenkor a hülyének is leesik, hogy valójában nem segítség amit csinál, és nem örülnek neki, tehát ezzel ő nem hasznos, meg ettől nem is szeretik jobban, sőt idegesítik a másikat és csak rombolják a kapcsolatot. Akkor miért kell mégis erőltetni?

Bennem ilyenkor csak az merül fel, hogy az erőszakkal "megsegített" felet hülyének nézik, életképtelennek, és leszarják hogy mit mond, mert úgysem úgy van. Ez épp elég sértő ahhoz, hogy visszafelé meg lehessen mondani hogy kösz, nem kell a kaja, nem viszem el. Aki azon megsértődik hogy nem kell másra főznie, az így járt, az ő baja hogy a semmiből (sőt az előnyből) csinál problémát magának.


Pihenjen a papa, kertészkedjen, tévézzen, mit tudom én. Érezze jól magát, nem kell ahhoz hasznosnak lenni. Ne mások terhére találjon ki magának életcélt. Ha annyira másoknak akar segíteni, kérdezze meg, hogy mi az aminek tényleg örülnének, és azt csinálja inkább.

2022. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is ez lenne a megoldás; kérjétek meg, hogy mit főzzön. És olyat kérjetek, ami fagyasztható.

"Papa, úúgy ennék töltött káposztát és azt te nagyon jól készíted."

És a papa örömmel fog a kívánságotokra tenni.

Ő is boldog, nektek is lesz a mélyhűtőben tartalék. Vizsgaidőszakban majd jól jön.

2022. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Nincs konfrontáció: Köszi a kaját. Kocsiba, hűtőbe be, majd elosztogatás ismerősök között. nem javaslom, mert ez egyfajta meghunyászkodás és a határaitok átlépésének jóváhagyása.

2. Kis konfrontáció: Megköszönitek, de elutasítjátok azt, ami nektek elfogadható mennyiség felett van.

3. Nagy konfrontáció: Ha apósjelölt pakol befelé a kocsiba, akkor ti kirakjátok, ami nem kell.

Fontos még: Lehetőleg te végezd a megköszönöm részt, és após irányába a "nem kell"-rt is inkább semlegesen mondd, DE a párod végezze, határozottan a kipakolós részt, mert így irányul a feszültség legkevésbé az "ostoba fruska" menyjelöltre, és látszik, hogy ez felerészben vagy egészben az ő döntése.

Én a 3.-at javaslom (a 2. garantált sikertelensége után).

2022. márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
"Valószínűleg nagy magányában neki ez egy jól eső dolog" Ezért egy kisebb mennyiségre mondjatok igent. És ha van "kedvenc", akkor azt vigyétek el. De amúgy tartsátok a határokat.
2022. márc. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%

Olyat kérjetek, ami fagyasztható. Akkor nincs konfliktus.

Amúgy meg tudom érteni, anyósom dettó ugyanez, csak meg sem mondja mikor főzte, ezért már kaptam ételmérgezést is a nagy 'jajj fiam, biztos nincs mit ennetek' hévben...Gyűlölöm a kukába dobni, de 1 hetes húsokat már nem fogok megenni, nem hiányzik még egy áthányt éjszaka...

2022. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!