Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Erőszakos "apóst" hogy lehet...

Erőszakos "apóst" hogy lehet leállítani sértődés nélkül?

Figyelt kérdés
A párommal egyetemisták vagyunk, 200 km-re járunk egyetemre. Hét közben ott vagyunk albérletben, pár hetente hétvégente pedig otthon a családunknál. Nem vagyunk már gyerekek (24-25 évesek vagyunk), az albérletben teljes mértékben ellátjuk magunkat, főzünk, mosunk, takarítunk. Főzni kifejezetten szeretünk, ez az egyik "közös programunk" a hétköznapokban. A párom apja viszont a fejébe vette, hogy mi nem főzünk jól (amúgy sosem evett nálunk) és a főzés csak elveszi az időnket (a tanulással sincs problémánk), ezért amikor hazajövünk hétvégére, akkor annyi kaját ad, hogy nekünk egyáltalán ne kelljen főzni x hétig, ameddig odavagyunk. Ilyenkor péntektől vasárnap délutánig főz és egy fél csomagtartónyi kaját viszünk magunkkal, ami a hűtőbe is alig fér be. Mondtuk már neki, hogy nem kell, nem kérünk, nem eszünk meg ennyit, max egy-két napra eleget adjon (illetve mi is szeretnénk néha megfőzni, amit kitaláltunk) stb, de egyszerűen nem hallja meg, ugyanúgy jön a puttony kaja a következő alkalommal. Sajnálom kidobni az ételt, de van, hogy már megromlik a hűtőben, mert nem szívesen esszük meg, ha már vagy egy hete ott áll.
2022. márc. 27. 08:49
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég gáz, hogy ő eldöntötte hogy ti nem tudtok jól főzni, és majd ő megmutatja.

Valószínűleg nem fog menni sértődés nélkül. De amúgy itt ő az, aki a másik kifejezett kérése ellenére ráerőltet valamit, ezzel kb degradálva őket. Attól hogy a segítő szerepében tetszeleg valaki, attól még igenis bunkó meg tolakodó.

2022. márc. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp sértődni fog.
2022. márc. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem vinném el, és kész.


Ha megsértődik, az pedig nem az én bajom.


2. gluténérzékenyként meg pláne nem viszek el random kaját, mert úgysem eszem meg, hiszen nem tiszta.

2022. márc. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom is ilyen volt .

Amíg nem született meg a babának mind hordta a kaját már zavaró volt, pedig volt időm bőven és főztem is.


Mióta megvan a kicsi, alig van időm főzni , és tudna enni már 1eves és jól esne ha hozna a picinek, tudja is ezt, de most nem teszi, azt mondja hogy ő megoldotta oldjam meg én is .


Egyébként sosem kértem csak megjegyeztem hogy annak örülök legjobban , jobban mint a ruháknak mert az van bőven.

De fölösleges, úgyis hozza a ruhákat, kaját persze nem.


Itt egy a lényeg:

Hogy beleszolhasson és úgy legyen ahogy akarja , nem az a lényeg hogy te mit szeretnél, hanem Ö érvényesüljön.

Ilyen irányítgatós típusok az ilyenek

2022. márc. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!