Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Utálnak a barátnőm szülei,...

Utálnak a barátnőm szülei, vagy más van a háttérben?

Figyelt kérdés
Olyan problémám/problémánk lenne, hogy már a kapcsolat eleje óta (2.5 éve vagyunk együtt) minimálisan vagy sokszor korlátoznak bennünket abban, hogy találkozzunk, mert hogy legyen már a család is együtt, most mindenki legyen külön. Mi mindig együtt akarunk lenni, nekik ez is baj, ha jön barátnőm a szülei mindig mondják már aznap hogy mikor jön haza meg már megint ittvan és sokat vagyunk együtt meg sokat van nálunk, pedig ez nem igaz mert felváltva járkálunk egymáshoz. Én teljesen azt érzem hogy utálnak, mivel itt van a folyamatos dolog hogy a héten ne találkozzunk már, de ezt úgy kell elképzelni, hogy ha el akarunk menni valahova randizni például a barátnőm szülei beszólnak neki hogy nem igaz hogy nem tudunk otthon maradni és egymás nélkül meglenni. A szülei sehova se mennek, ebben tuti irigyek is ránk, de nehogy már ne mehessen el a barátnőm velem (lassan 21 és 22 évesek vagyunk) ahova akarunk, mondjuk kirándulni vagy Pestre fel. Mindig megtiltanak mindent neki, bárhova mennénk, vagy itt lenne velem. Náluk nem tudunk semmit csinálni, itt városban több a lehetőség, és ezt is mindig megemlítik a szülei, hogy bezzeg a barátodhoz mész a családoddal meg nem foglalkozol. 21 éves lesz, nem értem miért kell ennyire korlátozni a gyerekét valakinek? Engedélyt kell kérni, hogy mehessen bárhova, a szüleim meg pont az ellentét, ők mindenhova engednek. Nekem sose mondanak semmit a szemembe mindig barátnőmnek mondják, sose beszélünk meg semmit 4-en ha bármi probléma lenne. Szerintetek ilyenkor mi lehet a háttérben?

2022. márc. 30. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Valszeg nem kedvelnek, vagy alapból a lányukkal ilyenek, már régebb óta. Esetleg féltik egy korábbi kapcsolata miatt
2022. márc. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Lehet hogy nem kedvelnek. Viszont én azt is látom hogy a lányukat próbálják korlátozni, nem tudom mennyit tudsz a korábbi kapcsolatairól? Ugyanilyenek voltak?


Magamból és anyámból kiindulva mondom, az enyém még azt is megtiltotta volna hogy beüljek a párom kocsijába, mert se benne nem bízott sem bennem.

2022. márc. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
21 évesen azt se tudták kivel járok. Több, mint 2 év alatt nem kezdtetek még el megoldást keresni az összeköltözésre? Gondolom ő se kisiskolás már. Ha gyerekként viselkedtek, gyerekként fognak kezelni.
2022. márc. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

És a barátnődnek ez így megfelel? Mármint úgy tűnik a fogalmazásodból, hogy nem, de 21 évesen jut eszébe először, hogy nem kell minden aprósághoz engedélyt kérnie? Hivatalosan felnőtt nő már pár éve, az emberek jelentős része pedig már a 18. születésnapja előtt elkezd annyira önállósodni, hogy pl. egy délutáni baráti találkozóhoz már nem különösebben kér engedélyt. Félre ne érts, nem a barátnődet akarom hibáztatni, mert tényleg túlságosan korlátozónak tűnnek a szülei. De ez korábban is így volt náluk, mondjuk 16-18 éves korában? Vagy csak amióta ti együtt vagytok? Csak mert így lehetetlen megállapítani, hogy veled van bajuk, vagy a lányukat akarják túlzott mértékben kontrollálni.

Nem tudom, hogy még tanultok-e vagy mi a helyzet, és nem vagyok az a típus sem, aki minden 18 évesnek azt tanácsolja, hogy "húzzon már el otthonról és önállósodjon", de jelen esetben lehet, hogy tényleg ez lenne a legcélravezetőbb. A barátnődnek határokat kell húznia, de amíg a szülőktől függ anyagilag, addig sajnos kénytelen valamennyire hozzájuk is igazodni.

2022. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1#: 1 kapcsolata volt, én vagyok szinte minden téren az első neki.


2#: Ugyan ezt tudom mondani mint az elsőnek, 1 kapcsolata volt, ott még gyerek kapcsolat volt, ott még nem tartottak nagy figyelmet.


3#: De gondolkoztunk megoldást keresni az összeköltözésre, én állást keresek jelenleg, ő pedig még egyetemista, mondtam neki, ha akar ideköltözhet addig hozzánk arra a pár hónapra amíg nem tudok finanszírozni albérletet, viszont konkrétan fél a szüleitől (19 évesen még megverte a saját apja)


4#: Neki sem felel meg értelemszerűen, mindig nekem sírja ki magát hogy elege van a szüleiből, kétszínűek, csak akkor jó valamire ha kell valami, barátnőmnek nem lehet saját döntése, ha van akkor meg ordibálnak vele vagy szentségelnek hogy megint mindent megváltoztatunk amit "elméletileg megbeszéltünk". A megbeszélés konkrétan annyiból áll hogy ekkor meg ekkor jön, de ha mondjuk kedvünk szottyan felmenni valahova és ezt meg meri mondani barátnőm nekik ki vannak akadva, hogy megint csak változtatunk. A két testvére nincs ennyire korlátozva (mindkettő lány) ott mindent megengednek, pénzben is többet adnak nekik, barátnőmtől pedig szinte sajnálják. 18 évesen jött össze velem, és már akkor is ez volt, de egész életében ez volt, egész életében terrorban élt, dobálták, verték stb. A két testvére pedig alig kapott valamit. Amióta együtt vagyunk barátnőm állítása szerint durvábbak (tiltás, nem mehetsz ide meg oda és stb). Velem akar lenni akkor fel vannak háborodva, hogy a saját családjával is legyen már, ne csak velem vagy az én családommal (ami nem igaz mert felváltva megyünk). Én teljesen azt érzem, hogy nem csak engem de még a családomat se kedvelik mert hogy ők "tehetősebbek" (hozzátenném, szüleim keresik a lehetőséget hogy legyen minél jobb életünk, ellenben a barátnőm szüleivel akik csak mást tudnak szidni, jelen esetben szüleimet). Engedélyt meg ha nem kér csak elhúz akkor ordibálnak vele meg hogy hogy képzeli ezt az egészet, és attól fél hogy megint megverik (igen 21 éves létére...) De tényleg egész életében csak a terrort kapta, bármi baja van, (lelki vagy testi) akkor mindig azt mondják a szülei hogy nem kéne megjátszani, túráztunk egyszer és akkor jött meg neki épp, hazament a szülei meg lebaszták hogy nem kéne színjátékot játszani (végülis a hányás meg a földön fetrengés az megjátszás volt) Én is csak azért nem szólok be a szüleinek mert a barátnőmnek lenne szar, pedig már rég visszaszólnék nekik. Ha elmondom ezt egy külsős embernek egyből leszűri hogy az a család szar, milyen szülő az aki már a felnőtt lányát veri?(jelen esetben 19 évest és a saját apja). Volt olyan hetünk is hogy nem találkozhattunk mert sokat vagyunk együtt... Felmentünk Pestre és akkor is le lett baszva mikor hazament hogy megint csak variálunk meg hogy meg volt valami beszélve hogy külön legyünk.


Kíváncsi vagyok ki mit gondol erről az egészről, én és a barátnőm szeretjük egymást, mi mindig egymással vagyunk, csak valami megoldást kéne találni arra a szülőkre mert tényleg mindenben korlátoznak és úgy érzem utálnak. Külföldön nyaraltunk akkor is 0-24 be kellett számolnia mit csinál meg hol, úgy hogy velem és a családommal ment akik vigyáztak rá.

2022. márc. 30. 11:53
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Súlyosan diszfunkcionális a család. Egyrészt kontrollálni akarják, masrészt irigyek, nehogy már jó legyen neki. Elköltözes a megoldas, kapcsolattartás redukálasa. Ez nem bonyolultabb ennél.
2022. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
4-es vagyok, és sajnos a válaszod után méginkább csak azt tudom mondani, hogy minél előbb el kell menni minél messzebb. A barátnőd szülei abúzívak és kontrollálók, innentől kezdve pedig irreleváns, hogy rólad mit gondolnak, mert a barátnődet bántják. Ha a szüleid is belemennek abba, hogy pár hónapra, a saját albérlet megtalálásáig hozzátok költözzön, akkor azt kéne csinálni, ha pedig balhéznak a barátnőd szülei, akkor hívni rájuk a rendőrséget, mert ez egy nagyon nem normális felállás.
2022. márc. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos amíg egyikőtök sem önálló, nem tudtok mit tenni. Valószínűleg a szülei igénylik a több közösen eltöltött időt, még mindig a kislányuk, úgy érzik birtokolják/eltartják, a barátnőd pedig nem áll ki magáért, nem önálló.


Megoldás szerintem mindkettőtök számára a munkahely, saját kassza és más lakhely/albérlet, ezt követően a szülők hozzáállása is meg fog változni. Amíg náluk él, nem hiszem, hogy lesz változás, bármi is az ok.

2022. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8#: Mindig együtt csinálnak mindent, de mikor ott van már bocsánat a kifejezésért szarba se nézik mindig mindenért hibás, bármit máshogyan csinálna mint ők már ő a szar gyerek, meg milyen szülő az aki veri a gyerekét, de nem egy két pofont kell elképzelni hanem kék-lila foltosra verni amig már majd nem megfullad a sírásba. Volt hogy titkolnia kellett mert tudja ha én meglátom az apján csattan minden dühöm. Mi a családommal elhívtuk nyaralni, egyből, úgy hogy semmit se kellett fizetnie, barátnőm pedig ki van akadva a saját szüleire hogy ezt fordítva miért nem tudják megtenni. Meg szerintem egy szülőnek nem birtokolnia kéne a gyerekét hiszen nem egy tárgy.... Kiáll magáért csak akkor meg jön az elvonás hogy na akkor a barátoddal nem találkozhatsz, meg odavágják a fejéhez hogy menjetek csak és jól "kurasd" meg magad mert csak ehhez értesz. 3 lányuk van, és csak vele viselkednek így, külföldre alig engedték, a többi hugát egy csettintésre kiengedik (magába, nem a barátjával, hiszen nincs az nekik). Az gondolom valamivel megoldás lehet hogy ideköltözik hozzánk, mondtam is neki ha vitázni kezdenek mit érnek el? Ők üldözik el a saját gyerekét. Igaz hogy a két testvére is költözni akar otthonról minél messzebbre, csak ugye nekik nincs párjuk így nehezebb. Barátnőmet pedig kihasználják, teregess ki mosogass el, de ezt úgy kell elképzelni hogy senki se segít neki csak én ha ott vagyok, a két testvére punnyad, ha pedig ezt szóvá meri tenni akkor ő lett lebaszva hogy nem megterhelő. Hazament hétvégén és egyből azzal fogadták, hogy pakolj már ki a mosogatóból stb, nem hogy hogy vagy lányom stb... A tudat hogy utálnak engem nagyon rossz, csak is azért mert én megadok a lányuknak mindent amit ők nem. (Telefont vettem, mert az előző rossz volt, meg ilyen apróságok). Farmerre sajnálják rá a pénzt ha kiszakad neki egy, de a két testvérének megvesznek mindent egyből.


7#: Igen ugyan ezt akarom én is, mondogatom neki hogy inkább költözzön ide mint hogy ott éljen, megszorításokba. Csak annyira fél a szüleitől, mert egész életében verték, meg csak vele viselkedtek így. Most is azért nem találkozhatunk a héten, mivel a választás lesz ugye mint köztudott és azért nem akarják hogy menjek mert félő hogy beszólnak nekem mert ha másra szavaznék mint ők :D, egy nyamvadt választás miatt nem engednek egymáshoz, meg hogy sokat vagyunk együtt.


Remélem sikerül megoldani a gondunkat, bárkinek elmondom a storyt egyből mindenki mondja hogy költőzés meg minél messzebb..

2022. márc. 30. 13:02
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
Nehéz meló lesz angyon medkedveltetni magad, általában első benyomás sokáig ott marad.
2022. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!