Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Érdemes lenne beleállni a...

Érdemes lenne beleállni a témába a konfliktus ellenére is?

Figyelt kérdés
Anyósom elég nehéz természetű. Velem ugyan mindig kedves, de az egész családjával haragban van. Nemrég költözött vissza a szüleihez ideiglenesen, amíg be nem tud költözni az új házába. Apósomtól elvált pár éve, azóta nincs kapcsolata. Volt több műtétje is az elmúlt években, de azóta sem hajlandó vigyázni magára. Mindig arról panaszkodik hogy őt senki sem szereti, ő viszont gyűlölettel beszél még arról is, aki segít neki. Néha hallom a telefonból, hogy a férjemmel is milyen minősíthetetlen stílusban beszél. Érzelmileg zsarolja és manipulálja a családtagjait, öngyilkossággal fenyegetőzik már akkor is ha valaki nem úgy teszi le a cipőjét ahogy ő gondolja. Soha senki nem mer neki ellentmondani, vagy megmondani az igazat, mert ha nem azt mondják amit ő akar hallani, akkor mindennek el van hordva, és biztos azért nem ért egyet vele mert annyira utálja őt. Így viszont soha nem fog változni semmi, nem tudnak neki segíteni, ő sem tudja hogy neki is változtatni kellene. A férjem sokat panaszkodik miatta, megviseli minden beszélgetés vele. Arra gondoltam, vehetném e a bátorságot hogy én a szemébe mondjam az igazat. Tartok tőle hogy úgysem változna semmi, sőt az eddigi felszínes jó viszony is rosszra fordulhat, ugyanakkor hátha egy külsős szemszög kibillenthetné ebből.
2022. ápr. 9. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Egyetlen magoldast látok járhato útnak. Minél kevesebb és rövidebb talalkozas, ritka telefonbeszelgetesek. Mérgező szülő, nem szabad, hogy a ti eleteteket is tönkretegye, viszont végleg elvagni se lenne jó a köteléket. Távolságtartas. Ennyi.
2022. ápr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Én nem ülnék le vele “elbeszélgetni”, viszont innentől a saját határainkat (te + férjed) világosan meghúznám. Nem hagynám hogy olyat mondjon, tegyen ami nekem nem fér bele, meg hogy zsarolgasson, bele szóljon a dolgokba.

És amennyire lehet, minimalizálni a dolgokat, nem beszámolni neki mindenről stb stb.

2022. ápr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja. Hagyd a fenébe. Ez egy ilyen jellem, sosem változik.

Az egyetlen út a kapcsolat megszüntetése.

2022. ápr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

"én a szemébe mondjam az igazat"


Milyen igazat? Neked konkrétan milyen konfliktusod van vele? Inkább ne avatkozz bele, mert azzal csak te is hisztis hárpia leszel. Majd a családja megoldja, ha problémájuk van. nem a te dolgod.

2022. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Azt ugye érted hogy benne van a pakliban hogy a férjed berág rád ha ebbe belefolysz?
2022. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Én viszont igen őszintén oda vágnám neki.

A férjed meg egy mamlasz aki nem tud kiállni magáért, csak panaszkodni ugyan úgy, mint az anyja.. 🙄

2022. ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
A férjednek mért nincs annyi tyúkesze se, hogy ha megviseli minden vele való beszélgetés, akkor nem áll vele szóba??? Ehhez nem kell egyetem! Tudom, most jön a "mégiscsak az anyja" szöveg. Hát, akkor szenvedjen. Ha tálalva van a kész megoldás, de ő szándékosan nem él vele, akkor menthetetlen. De te ezen a helyzeten nem fogsz változtatni, és nem is neked kell!
2022. ápr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, sose tudunk senkit megváltoztatni. A saját hozzáállásunkat tudjuk megváltoztatni. Minimalizálni kell vele a kapcsolatot. Indokolni sem kell.
2022. ápr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Őt már nem fogod tudni megvaltoztatni, felesleges leülni beszélni vele. Az viszont rajtad múlik, hogy milyen viselkedést engedsz meg neki magaddal szemben.
2022. ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyni kell inkább.
2022. ápr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!