Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért szül valaki az anyós -...

Miért szül valaki az anyós - após házába?

Figyelt kérdés
Sokszor ez a konfliktus forrása a gyakorin, mert véletlenül sem a lány szüleihez költöznek. Szóval miért??

2022. máj. 14. 15:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
83%

Mi is hasonlóképen vagyunk, mint a 20-as. Édesapám házában élünk(szüleim elváltak már régen). Pont a minap jelentette ki, hogy mennyire örül, hogy itthon lakunk(mi az alsó szinten, ő fent- külön lakrészek, nagy udvar) és hogy látja felnőni az unokáját.(15hós)

Én főzök rá, nincsen egyedül. Persze ő is segít bármiben, ha megkérjük. Mi is örülünk, hogy itt van, este hazaér munkából beszélgetünk együtt stb. Szóval nálunk úgy érzem tényleg nincsen gond.


Voltunk másik végletben is, mert amíg fent éltünk, nagyszülő még élt az alsó szinten, mi akkor a párommal albérletbe mentünk, hogy belekóstoljunk a nagy betűs életbe. Hát már bánom. Az a sok felesleges kiadás, nem érte meg. Hálás vagyok, hogy van egy szuper helyünk itthon és örülök, hogy ha már egész nap kettesben vagyok a gyerekkel esetleg párom is későn ér haza, legalább valaki ránk nyitja az ajtót és kölcsönösen örül nekünk.

Biztosan vannak olyan családok ahol nem így vannak és tényleg kényszerhelyzet miatt élnek szülőkkel, de szerintem ez a ritkább.

2022. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Szuper, hogy van pozitív példa is!
2022. máj. 15. 07:28
 23/27 anonim ***** válasza:
83%
Mert értelmileg korlátozottak csak addig látnak hogy kell picibabucika, addig nem, hogy ehhez fel is kéne nőni nem anyuci vagy anyós szoknyája szélén szoptatni. Sok életképtelen ember van.
2022. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
83%
Minket az ingatlanos csúsztatott ki az időből, majd a kivitelező. Azt meg, hogy mennyire elszabadultak a felújítási költségek már meg sem említem. Nem így terveztük, a kislányom anyósom házába érkezett, de most már várjuk a bútorokat, pár hét, és költözünk.
2022. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
72%
Azért mert ez egy idióta, megcsontosodott középkori szokás. Ugyanúgy, mint hogy az apa keresztnevét örökölje az elsőszülött fiúgyermek, akármilyen szär név.
2022. máj. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
75%

Lehet a szülők is benne vannak a buliban. Traktálják a fiatalokat hogy legyen már unoka, elférnek egy házban, jajjj majd vigyáznak a gyerekre. De jó lesz!

Utána jön a konfliktus hogy anyós nem bébiszitter 0-24,nem egyeznek az elvek nevelés terén, nem jönnek ki anyagilag, tiszteletlen a fiatal asszony stb stb


Na de gyakoribb az hogy a fiú nem akar elköltözni anyuci mellől. Anyucit viszont nem tudja megdugni, kell a feleség. Lakjanak együtt. A feleség családot akar, felvetődik az ötlet hogy gyűjtsenek pénzt házra, spórolnak ha anyósnál maradnak...

2022. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
97%

Azért az kicsit más, amikor mondjuk már megvan a saját ingatlan, csak kicsit újítani kell és az még idő, vagy épül és belátható időn belül lakhatóképes lesz. Arra azt mondom, ok, elmegy. De amikor a közelében sincsenek a saját ingatlannak, csak odaszülnek, hogy majd "gyűjtenek", na az szerintem a legprolibb, legalja dolog.

Eleve pofátlanság szerintem idegenként beköltözni valakihez (igen, te nem vagy anyósodék gyereke), de még egy csecsemőt is odacsinálni nekik, aki üvölt éjjel-nappal...


Sokan nem fogják fel, hogy a gyerekcsinálás nem kötelező dolog, hanem egy luxus. Nem kell gyerek, ha nincs hova rakni. Ennyire egyszerű volna a dolog, csak sajnos sokan ösztönlények.

2022. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!