Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyós megrendelte és ki is...

Az anyós megrendelte és ki is fizette az esküvői tortánkat a tudtunk nélkül. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ma számolt be erről. Lefagytam.

Azt mondta én csak ne kíváncsiskodjak, majd meglátom. Tessék örülni.

Így már vissza se lehet mondani ha kifizette. Párom szerint kedves gesztus és túlreagálom.



2022. máj. 2. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/127 anonim ***** válasza:
87%
Semmit nem tudsz tenni. Ha szerencséd van olyat rendelt amit szeretsz ha nem hát ez van. Rühellem az ilyen anyósokat akik random cselekszenek és azt hiszik jót tettek. Az hogy a párod ezt elnézi hát.... remélem a házaséletben jobban ki fog állni melletted és nem anyucit védi majd mindig. Tudakold meg legalább ízre milyen ha nem olyan amit szeretsz akkor rendelsz magadnak másikat is és jó napot anyós meg dúlhat fúlhat.
2022. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/127 anonim ***** válasza:
90%
Jót akart nyilván, de én se bírom az ilyen minden lépen kanál anyósokat. Tudhatná, hogy néha jobb, ha kimarad dolgokból. A pároddal nagyobb a baj, hogy nem érti, mi a gondod. Sajnos sanszos, hogy ez így is marad és mindigis anyuci lesz az első számára... Sok ilyen anyuci pici fia van, sajnállak :(
2022. máj. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/127 anonim ***** válasza:
84%
Lefújni az esküvőt és menekülni. Nem az anyós miatt, a párod miatt. Ezek után anyós majd beleszól a lakás berendezésébe, a gyerekek nevébe és nevelésébe, meg ki tudja, mibe. Nyeregben érzi magát, párod meg adja alá a lovat, ha ezt úgy elfogadja ahelyett, hogy helyretenné az anyját!
2022. máj. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/127 anonim ***** válasza:
90%

én nem voltam az a nagyon rózsaszín ködös, tökéletes lagzira vágyó, életem nagy napja elvét követő menyasszony. mégis kicsaptam volna a balhét ha a tudtom nélkül intézkedik bármiben is. megmondanám neki, ha ragaszkodik hozzá, fizetheti, de olyat amilyet ti akartok, ahány szeleteset, ízűt, díszítésűt, stb. ha nekem anyós odarendelt volna egy full marcipán csilli villi tortát, falnak mentem volna. nekünk csupasztorta volt, nem szeretjük a marcipánt sem. ezt neki is meg kell értenie, nem az ő lagzija alapból... olyan legyen amilyet ti akartok. a rendelést biztosan lehet módosítani, legfeljebb rá kell fizetni, vagy ha olcsóbb amit ti kérnétek, hozzárendeltek még sütit vagy tortát. de láttam már olyan lagzit is, ahol 2 menyasszonyi torta volt, hasonló okokból kifolyólag. egyébként a hely ahol lesz a lagzi, azt fogja csinálni, amit te mondasz, nem amit anyósod. ha azt mondod ez a menyasszonyi torta, ezt viszik ki, nem azt. azt meg kirakják vacsi/tortavágás után az asztalra, vághat belőle aki akar. de ebbol a verzióból tuti balhé lesz. próbáld megbeszélni vele. mifelénk egyébként az a szokás, hogy a menyasszony keresztanyja veszi a menyasszonyi tortát. de azt is olyat, amilyet megbeszélnek, vagy a menyasszony megrendeli és a pénzt odaadja a keresztszülő.

a sztoriban egyébként az sem teljesen mindegy, hogy ki fizeti a lagzit. ezzel arányos általában azért hogy mennyire szólhat bele anyós a dolgokba. de tisztázd vele ezt a szervezkedés dolgot, mert lesznek még meglepetések ha ő önállósítja magát és szervezkedik a hátatok mögött. a pároddal meg beszéld meg, hogy ti szervezitek, a ti esküvőtök, nem anyósodé. ha meg nem áll melletted, elgondolkodtató hogy biztosan megéri e hozzámenni, ha ilyenekben nem áll melletted.. mi lesz ha a gyerek kapcsán lesznek ellentétek? inkább csendben marad és hagyja hogy a gyerekneveléseteket o

boritsa?!

2022. máj. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/127 anonim ***** válasza:
74%
Na anyóskák jöttek lepontozgatni :D
2022. máj. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/127 anonim ***** válasza:
96%
Rendeljetek egy másikat. Anyósnak meg mondjátok meg, hogy tévedett: ez nem az ő lakodalma lesz. :-)))
2022. máj. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/127 anonim ***** válasza:
92%

Mindenképpen gáz. A torta az esküvő egyik fénypontja, és nagyon nem mindegy, milyen + mekkora. Lehet túl kicsi, vagy olyan, amit pl. a házasulandó felek egyike utál vagy esetleg allergiás rá. Minimum ezeket az információkat ki kell belőle szedni.

Volt már bármi terv, elképzelés a tortával kapcsolatosan?

2022. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/127 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam, hogy lehet módosítani de nem árulta el hogy hol rendeltette. Egyelőre le kell nyugodnom és átgondolni az egészet. Majd később visszanézek..
2022. máj. 2. 11:26
 9/127 anonim ***** válasza:
57%
Lehet kedveskedni akar vmi extra tortával. Finoman jelezd, h neked mi az elképzelésed. Egy torta miatt kár vitázni, de ha tényleg majd az életetekbe is így akar rendezkedni, akkor határozottan tudtára kell adni, hogy nem fogyatékos kiskorúak vagytok. Pároddal viszont ebben egyet kell értenetek, mert bajok lehetnek belőle. Párod mit szólt ehhez? Te a mennyasszony vagy?
2022. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/127 anonim ***** válasza:
92%

Itt alapvetően nem a tortával van a baj, hanem a pároddal.

Ilyen fickóhoz nem érdemes hozzámenni.

2022. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!