Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem tudnak elfogadni?...

Miért nem tudnak elfogadni? Miért nem értik meg hogy mi más életet akarunk élni mint ők?

Figyelt kérdés
A férjemmel most várjuk a második gyermekünket. Anyosomnak, aposomnak és a sógornőmnek addig voltam jó ember amíg a férjemmel komolyabbra nem fordult a viszonyunk. Az esküvőt is nehezen emesztették meg, a gyerekeket is. Főzök, mosok, takarítók, vezetem a háztartást, nevelem a gyereket. Dolgozom jó munkahelyen, középvezető vagyok. Nálunk a női munkát én látom el a férfi munkákat a férjem. Náluk ez nem így volt. A mi életünk nagyon jó szeretjük egymást. Ok csak a gyerekeik miatt maradtak együtt. Valóban rengeteget dolgozik a férjem, az O munkájához nem értek és segíteni sem tudok neki mivel fizikai erőm sincs hozzá pluszba veszélyeztett terhes vagyok. Folyamatosan bántanak a hátam mögött. Azt hiresztelik rólam hogy én semmit sem csinálok, egész nap fekszem. Bezzeg az O felesége terhesen is a téglát hordta. Ne haragudjatok ha hosszú lett de muszáj kiirnom magamból mert már bele örülök ebbe és félek hogy a házasságom is rámegy, mert a férjem fejét is tömik, hogy én munkakerülő, lusta, mihaszna vagyok. Mit tegyek, hogyan értessem meg velük, hogy amit csinálnak az nem jó
2022. júl. 1. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha ezt híresztelik egyszerű, amikor/akitől visszahallod szépen elmondod, hogy igen, pihenned kell mert veszélyeztetett vagy és nem szeretnéd ha a baba idő előtt születne (ha korai terhesség akkor elvetélnél). Pont. A többihez meg semmi közük, anyóséknak sem ki hogyab osztja fel az otthoni munkát. Nektek jó így osztva? Ha igen akkor ennyi. (Írom ezt úgy, hogy nálunk nincs férfi meg női munka, mert nekünk így jó).
2022. júl. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Drakula ***** válasza:
94%

Ha a férjeddel képesek elhitetni hogy lusta vagy mert terhesen nem hordod a téglát viszont vezeted a háztartást...

Hidd el jobban jársz a válásal.

2022. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem fogadják el, hogy nincsen hozzá közük. Nem vagyok veszekedos de azt hiszem ma telt be a pohár. Nem vagyok benne biztos, hogy nem mondom el nekik azt amit gondolok, bár sosem voltam tiszteletlen csak a békesség kedvéért mindig nyeltem. Lehet kar volt.
2022. júl. 1. 18:16
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha a férjed hagyja magát meggyőzni általuk, akkor cuccolj. Ha nem hagyja, akkor miről beszélünk? Neked nincs dolgod az anyósékkal, neked a férjeddel van. A beszélgetőpartnerednek a témáról neki kell lennie.
2022. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Velük nem kell megértetni semmit, ilyenek, a lehető legtávolabb kell kerülni tőlük. A férjed ilyenkor kiáll érted, szoktatok erről beszélgetni, mit mond?
2022. júl. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Értetlenekkel, rossz indulatúakkal semmit nem lehet megértetni! :)


El kell fogadni, hogy ők ilyenek és minél ritkábban találkozni velük!!

2022. júl. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
A férjed hogy reagál ezekre?
2022. júl. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Az ember azt hinné, valakinek, aki vezető beosztásban van, van minimális kommunikációs képessége, tudja kezelni a konfliktusokat, jó a problémamegoldása...
2022. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

"Bezzeg az O felesége terhesen is a téglát hordta."


Erre lehet, hogy csak úgy reagáltam volna, hogy csendesen, tágra nyílt, csodálkozó szemekkel megkérdeztem volna, hogy


"És hol voltak a férfiak és mit csináltak, amikor a felesége várandósan téglát cipelt?"


Vagy annyit, hogy milyen szerencsésnek érezhetem magamat, hogy az én férjem akkor sem engedne egy babával a hasamban nehéz dolgokat cipelni, ha éppen építkeznénk.


Egyetértek azokkal, aki szerint az alapvető kérdés inkább az, hogy a férjed mit mond, hogyan reagál ezekben a helyeztekben.


Mennyire áll ki érted, amikor a szülei kritizálnak, a fogást keresik rajtad?

2022. júl. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Ignorálni kell őket.
2022. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!