Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet elfogadni, hogy...

Hogy lehet elfogadni, hogy rossz döntést hoztál, amiről akkor sejtetted, hogy rossz döntés, de a férjed és az anyósod annyira "nyomta", hogy tedd meg, hogy megtetted?

Figyelt kérdés

Ők tényleg jó döntésnek gondolják most is, én viszont nem. Én kértem ki anyós segítségét, csak nem gondoltam, hogy ekkora hatása lesz a végén a véleményemre, vagy hogy az utolsó pillanatban érzelmi nyomás alá fog helyezni minket, hogy megtegyek valamit, ami szerinte jó ötlet, én meg nem vagyok benne biztos, sőt kissé szkeptikus vagyok és utána akarok nézni.


Hónapok teltek el, de még mindig neheztelek rá emiatt és nem tudom feldolgozni, ő meg felteszi a kezét, hogy az én döntésem volt, nem az övé, de közben azt érzem, hogyha nem lett volna ő, akkor lett volna még 3-4 napom végiggondolni, hogy mit szeretnék, és nem lettek volna ilyen túlfűtött veszekedéseink a férjemmel, hogy meglépjük vagy ne.


Rosszul esik ráadásul nyilván nem akarom kibeszélni, úgyhogy nem tudom senkinek elmondani sem, a férjemen kívül, aki viszont úgy érzi, hogy az anyját szídom (mert tényleg), úgyhogy konkrétan a téma említését igyekszünk kerülni. De mivel hetente többször más kontextusban feljön, ezért nagyon rosszul érzem magam.


Nem szeretnék rá haragudni, mert jószándékkal csinálta, de simán lehet, hogy több millió forintot buktunk az egészen, most kell fizetni. Hogy tudnék mégis túllendülni rajta? (Az, ha anyagilag rossz döntést hoztam, mindig rosszul érintett).



#anyós #túllépés #sérelem #döntésbe bevonás
2021. jún. 14. 00:34
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
94%
Mi volt ez a rossz döntés?
2021. jún. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
0%
Változtass a stratégián máskor. Hagyd ki az anyósodat belőle. Ha a férjed miatt nem sikerül, ne adj neki alkalmat rá, hogy beleszóljon. Csak közöld vele esetlegesen, hogy a férjeddel döntesz nem vele. Ha szükség lesz a tanácsára akkor te fordulsz hozzá, és ne ő beszéljen bele. Próbáld ezt nyomatékosítani ha véletlen rákezdene, azonnal. Ne hagyd, hogy fojtassa. Beszélj azonnal másról, vagy menj el.
2021. jún. 14. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
70%

Szóval rád erőltették a ház vásárlást? Vagy mi?


Nekem is volt ilyesmi tapasztalatom, de utolsó percben kihátráltam. Jól tettem, az egész fizum ráment volna arra hogy a 2 barom (volt párom, anyja) által elképzelt házat törlesszem. Ha belementem volna tuti kinyírtam volna magam 1 év után.


"simán lehet, hogy több millió forintot buktunk az egészen, most kell fizetni"

Csok, és nem jön össze?


"hogyha nem lett volna ő, akkor lett volna még 3-4 napom végiggondolni, hogy mit szeretnék"

Sajnos már meglépted a dolgot, de a jövőben hagyd figyelmen kívül az anyóst. Ne hafyd hogy érzelmileg manipuláljon. Te életed, ne ő döntsön.

2021. jún. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
85%
Feltételezem, ingatlanvásárlásról van szó. Nekem az jön le, hogy a férjed is anyós pártján áll, illetve a döntésben anyósnak ad igazat. ebben az esetben fogd fel, mint házastársi komromisszumot, ha a férjednek jó és tetszik, próbáld meg így elfogadni, hogy az neki jó. Ha konkrétumokat írnál, többet tudnánk segíteni. Mi volt az a rossz döntés, miért érzed úgy, hogy milliókat veszítetek?
2021. jún. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
A jövő egy dolog, de hetek óta veszekszem mindenen a párommal és most rájöttem, hogy ez az alapja, hogy egyszerűen nem tudom megbocsájtani az anyósomnak, hogy abban a helyzetben az volt a fontos, hogy közel lakjunk hozzájuk, ahelyett, hogy azt nézte volna, hogy nekünk mi a jó,l. A párom meg szó szerint remegett az idegességtől, hogy én ellent mertem mondani nekik és alá fogom ásni az adásvételt. Azóta folyton veszekszünk, szerintem ezen a lakáson, ha így folytatjuk, akkor kb. válunk, főképp miattam. Pedig amúgy nem akarok ezen válni, mert tudom, hogy nem ér annyit az a pár millió. Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy lehet ezen tùllépni?
2021. jún. 14. 06:23
 6/48 anonim ***** válasza:
95%
Akkor ezek szerint a férjed is azt akarta, mint az anyósod. Esetleg fog fel úgy, hogy ez a férjed döntése is, nemcsak az anyósodé. Nem vesztettél milliókat: azt a házat vettétek meg, amit a férjed is nagyon szeretett volna megvenni.
2021. jún. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

#6 Azért vesztettem milliókat, mert kiderült, hogy 20 nm-rel kisebb a lakás, mint amit mondtak (hozzászámolták az 1m40 alatti részeket), így közel 1 millió forintos nm áron vettünk tetőtéri lakást Érden.


Másfél éve nézegettünk lakásokat és öt jobbat engedtünk el, ebből kettőt szerintem azért, mert én megvettem volna, de anyósom talált benne valamit, ami miatt elálltunk tőle. Eddig azt hittem, hogy csak extrémen kritikus, de most úgy érzem, hogy végig átvert, hogy olyan lakást találjunk, ami közel (séta távolság) van hozzájuk.

2021. jún. 14. 06:43
 8/48 anonim ***** válasza:
88%
A tulajdoni lapon mi van? Hogy írtátok az adásvételit? Én erről azért megkérdezném az ügyvédet is. Ez azért nem szép az eladó részéről, de kérdés az is, ti mennyire jártatok utána. De én fizetés előtt jogilag még egyszer körüljárnám ezt a dolgot. Picit úgy érzem, hogy az eladó is megpróbált titeket bescapni, túlszépített dolgokat, de kérdés, hogy meg lehet-e fogni. Hiszen a négyzetméternek a vevő is utána tud járni. Még az adásvételi szerződés aláírásakor is vissza lehet lépni, ha kiderül, hogy susmus van a dologban. Mi nemrég vettünk lakást, az adásvételiben benne van a nm, és az ügyvéd is utánanézett a tullapon a dolgoknak.
2021. jún. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
85%

Lehet mentegetni kerdezőt, de ismerje be mindenki, hogy egy balfax volt. 1000 meg hasonló esetből se tanult.....

Anyuci meg a pici fia, legyenek közel egymáshoz. Nem tudom kinek van erre szüksége.

A ház vásárlás meg ezek szerint el lett kapkodva.

2021. jún. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nem volt erőszakos anyós a képben, de én közel két éve vizsgálgatom nap mint nap, hogy biztos jó döntés volt-e belvárosból agglomerációba költözni, nálunk a párom az impulzusvásárló, én meg a mérlegelő, amiből kibillentett egy kicsit, amikor igent mondtam. Én is kapom a "közös döntés volt " válaszokat, amikor kesergek, és mi is sokat veszekszünk, amiért szégyellem magam, mert a párom szeretné ott jól érezni magát. Úgy érzem, a számára is megkeserítem az egészet, amiért szégyellem magam, ami megint csak plusz feszültséget szül.

Én arra jöttem rá, hogy senki mást nem hibáztathatok, csak magamat. Nyilván el fog telni pár év, mire ezt megbocsátom magamnak a kapkodást, de időben minél távolabb kerülök vagy kerülsz az eseménytől, annál könnyebb lesz. Amúgy nálunk a párom azt mondta, hogy "bírjak ki" egy-két évet, és ha még akkor sem érzem magam otthon, akkor továbbállunk. Szóval ő támogatólag áll hozzá a kérdéshez.

Ha a szerződés nem felelt meg a valóságnak, valóban lehet ügyvédhez fordulni amúgy.

2021. jún. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!