Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Muszáj illemből jóban lenni a...

Muszáj illemből jóban lenni a párom családjával?

Figyelt kérdés

Rendkívül negatívak, mindenben a rosszat látják. A gyereküket nem hagyják felnőni, pedig már 30 évesek múltunk. Bizalmatlanok, mindenbe bele szólnak, semmiben nem hagyják önállóan dönteni. Ha valamilyen probléma merül föl vagy valakivel bajuk van, akkor a hátuk mögött kibeszélik, szemtől szembe nem mernek semmit megbeszélni.

Én nem tudom elviselni sem a negatívitást, sem a kétszínűséget, mert engem nem így neveltek, rettenetesen lehúz. Muszáj nekem minden hétvégén velük lennem, csak mert a szülők minden hétvégét együtt akarnak?


2022. aug. 9. 11:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem ezt a "muszáj?" kérdést. Törvénybe van foglalva? Bebörtönöznek, ha nem mész? Egy felnőtt embernél az állami jogi szabályozáson kívül nem létezik olyan fogalom, hogy "muszáj". A jogszabályok betartásán kívül semmi nem "muszáj". Felnőtt ember vagy és úgy élsz, ahogy te akarsz. Innentől nem mész anyósékhoz. Nem ritkábban, hanem egyáltalán nem. Nyugi, nekik te pont ugyanúgy hiányzol, mint ők neked, és ha kifogásolják, akkor hazudnak. A férjednek kell eldöntenie, hogy ezt ő tudomásul veszi-e, akkor jó, ha meg nem veszi tudomásul, akkor sohase szeretett, és akkor nagyon ideje elválni. Tanuld meg, hogy semmit ne csinálj, ami számodra kellemetlen (kivéve 1-2 erkölcsi paranccsot, mint a szülőről való gondoskodás, de a gonosz anyóssal való jópofizás nem ilyen.)
2022. aug. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
99%

Minden hétvégén velük lenni akkor is sok, ha teljes lenne az összhang köztetek.

Te szüleidhez mikor jártok? Szökőévente?

Kettesben nincs igényetek eltölteni egy hétvégét? Ha nincs, az elég szomorú.

2022. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Metionin ***** válasza:
95%
A nagy lópikulát muszáj. Én pl. vagy 2 éve nem láttam anyósékat, mert egy rakás gyökér az egész család. Néha elgondolkodom, honnan pottyant oda egyetlen normálisként a párom. Alapból minden hétvégét anyósékkal tölteni nonszensz, párodnak ez nem tűnt még fel?
2022. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Kiosztottam őket, azt mondták nem kell mindig az igazat kimondani.


Javítom: a párom sem akar menni és nem is megyünk, csak jön a lelki terror, hogy na bezzeg másra van időnk.

2022. aug. 10. 05:08
 16/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek!!


A párom is kiosztja őket, hogy had legyünk együtt is, az én szüleimre féltékenyek.

Már alig megyünk, csak erőltetik és megy az érzelmi zsarolás, ha nemet mondunk. (Így értettem a hétvégéket, bocsi a félreértésért)

Akkor azért megnyugodtam, hogy nem vagyok ördögtől való, ha kimaradok ezekből ha túl gyakorivá válna megint😅

2022. aug. 10. 05:14
 17/22 anonim ***** válasza:
72%

Internetes idegenektől való megkérdezés nélkül ezt nem tudtad???? Ilyen nincs!!!

Rendkívül sértve érzem magam, hogy a 15. kommentből derül ki fél nappal később, hogy egyáltalán nem is az a helyzet, mint amit a kérdés alapján MINDENKI elképzelt!

2022. aug. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
85%

Én 2 évet nem bírtam egy ilyen ember mellett, és inkább leléptem...


Házasságban ne is gondolkodj, kérlek.

2022. aug. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
77%
Mi van mostmár a párod is kiosztja őket? A főkérdésben nem ez volt...
2022. aug. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nem írtam azt hogy ne osztaná ki, de ennyi válasz elég is volt, mert lényeg az, hogy kötelességből senki nem menne.

Bocsànat a hiányos fogalmazásért, majd ha valaha még írok ki kèrdést, megfelelően írom! Azért ezen megbàntódni nem szükséges :D

Mindenkinek minden jót!

2022. aug. 10. 08:11
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!