Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha a párom édesany...

Mit tegyek, ha a párom édesanyja időről időre lerészegedik?

Figyelt kérdés

Egy városban lakunk a párom anyjával. Pár hetente lerészegedik, a párom próbál segíteni neki, elmegy hozzá stb. de az anyja mocskosan beszél vele akkor és haza akarja zavarni a barátomat. Legutóbb napokug nála aludtunk mert a párom félt, hogy csinál magával valamit vagy legyengül. Sajnálom a barátom, de ez így nem lesz élet, családot akarunk lassan.

Ti mit tennétek?


2022. aug. 17. 15:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd meg a párodnak, hogy ha a feje tetejére áll, akkor se tud segíteni az anyján, el kell engednie, a sorsára kell hagyni, bármi legyen is az. Különben tönkreteszi a saját életét és a te életedet minden értelem nélkül. Én választás elé állítanám: vagy az anyja, vagy én. Tudniillik ez a helyzet. Neked az ő anyjával nincs teendőd.
2022. aug. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Választás elé nem állíthatom,szerintem az patkány dolog. Csak az anyjáról van szó, aki rendesen felnevelte. Az utóbbi években lett részeg.
2022. aug. 17. 17:26
 13/24 A kérdező kommentje:
Nincs kiút ebből? Az időnkénti lerészegedésből... Pszichológus vagy valami?
2022. aug. 17. 17:28
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynincs. Aki akarja, annak pszichológussal, elvonóval, vagy akár anélkül is megy.

Aki nem akarja, annak meg egyik se fog használni.

2022. aug. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

#13

De van, csak akkor azt elsősorban neki kell nagyon akarnia, mert anélkül nem megy. Csak ne TB-re menjetek, mert leszarják.

[link]

2022. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%
Nyilvánvaló, hogy az anyja nem akarja. Helyette akarni nem tudjátok. De még az önkéntes elvonónál is igen csekély a hatásfok. Ne úgy gondolkozz, hogy patkány dolog, hanem úgy, hogy normális életet akarsz-e élni, vagy egy alkoholista pátyolgatásával tönkretettet, ami semmit nem old meg, mert a nő haláláig fennmarad. Vagy az anyja vagy a te életed, akkor is ez a tény, ha nem tetszik. Nem tudjátok leszoktatni az anyját.
2022. aug. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor van kiút, ha az alkoholista akarja. Ha ő nem akar leszokni, akkor tehetek bármit, nem lesz javulás

Egyébként én menekülnék, de tényleg. Ha a párod ennyire szívére veszi a dolgot, én akármennyire szeretném a páromat, nem akarnék így élni. Ez csak rosszabb lesz idővel. Tapasztalatból mondom.

A 16-osnak igaza van: vagy elcseszed a saját életedet, vagy éled az életedet, mert bizony ez a tét!

2022. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor lehet rajta segíteni ha ö maga is akarja, amugy lehetetlen.
2022. aug. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholistán csak akkor lehet segíteni, ha ő is akarja. Anélkül semmi esély, ellenben nagyon jól el tudnak még így élni nagyon hosszú évekig, attól függően, milyen erős a szervezetük. És hidd el, nem párhetente részegedik le, max párhetente tudja meg a párod, és akkor megy. Lesz ez még rosszabb is, nem írtál kort, dolgozik-e. Alkoholistával nem lehet együtt élni, mert megmérgezi a légkört, előle menekülni szoktak, és alkoholistát nem vesznek be otthonokba sem. Arról se írsz, hogy elismeri-e, hogy problémája van. Nálunk is van ilyen a családban, és tagadja, sőt halálosan megsértődik, ha valaki a szemére olvassa, pedig szerintem több, mint 20 éve piál, csak hol jobban (matt részegségig), hol kevésbé, de hogy minden nap iszik, az biztos. Ha nem ismeri be a problémát, akkor nem tudsz mit tenni, max reménykedni, hogy hamar véget ér. Ha elismerné, akkor lehetne segítséget keresni.
2022. aug. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
62%

Pont leszrnám, a párod pedig anyuci pici fia, aki veszélynek tesz ki téged azzal, hogy odavisz!


Ha én lennék a férfi, eszem ágában nem lenne a részeg anyám dilijének - esetleg komoly aggresszív viselkedésének - kiszolgáltatni a barátnőmet.


Szereted a párod. Oké, majd amikor az egyik ilyen alkalommal anyuka késsel kerget a lakásban vagy megüt, akkor is szeresd. :(

2022. aug. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!