Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mégis miért veszi ezt (a...

Mégis miért veszi ezt (a leendő) anyósom személyes sértésnek? És miért viselkedik velem így?

Figyelt kérdés
Szóval szeptemberben lett volna az esküvőnk, nyilván alig vártuk, de muszáj volt lefújni. Egyszerűen sajnos nincs rá pénzünk. A vőlegényemmel ráadásul mind a ketten katáztunk, szóval most teljesen át kell állnunk, a cég aminek dolgozunk felvesz minket, de alacsonyabb fizuért, szóval most ezen is vacilálunk, számolgatunk. Az esküvői helyszín ára is felment (pedig szerződésünk volt) a kaja is felment. Nagyon sokat rágódtunk rajt, nekünk fáj a legjobban (mikor a végső döntést meghoztuk konkrétan elsírtam magam…). Szóval minden vendéget szépen körbehívtunk, és tájékoztattuk őket. Mikor anyósomat hívtuk, konkrétan 2 órán át szidott minket, hogy ez mindent felborít, és teljesen hülyék vagyunk, hívjuk meg csak a szülőket, (a tesómat ne, mert neki haza kell utaznia Angliából, és az nem éri meg anyós szerint) és tartsunk egy kis szertartást, de mi nagy lagzi szeretnénk a barátainkkal, akár azt is elfogadjuk hogy 2-3 év múlva lesz az esküvőnk, akár gyerek után. Erre anyósom nem túl kedvesen közölte, hogy szülés után rosszul fogok kinézni, és nem véletlen előtte kell az esküvő, mert még csinosan szokás megházasodni, meg szegény újdonsült férjem a nászéjszakán egy “használt asszonyt” kap (konkrétan ezt mondta). És hogy hogyan tehetjük ezt meg velük, hogy már megvan a ruha meg a nászajándék is. Mondtam hogy nyugodtan tegyék el, vagy vigyék vissza, ha van valami olyan költségük amit buknak, azt szívesen álljuk. A nővérem elbukott repjegyét pl álljuk. Majd amiatt is lecseszett, hogy amúgy is későn tartottuk, de nőként 30 éves kor után megházasodni szégyen. (Mivan?) Mivel hogy most 27 vagyok, és ha 3 év múlva tartjuk, akkor 30 leszek már. Persze a fia most 32, neki nem gáz 30 után házasodni…

2022. aug. 19. 14:38
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
94%

Az anyósjelöltek sokszor hajlamosak megmondani, hogy hogy házasodjanak a fiatalok. Alapból. Pl. az én anyósom komolyan azt javasolta, hogy házasodjunk ott, ahol a férjem az első házasságát kötötte, és ő vegye fel ugyanazt az öltönyt. Nulla empátiával. (Hozzáteszem, hogy az első feleség miatt ment tönkre az a házasság, tehát nem csak felém kellett volna némi empátia, hanem a saját fia felé is.)


A te anyósjelölted bosszankodás helyett például felajánlhatott volna bármilyen segítséget, nem is feltétlenül csak anyagi természetűt. Lesz még problémád vele, az biztos. Elég bunkó stílusban beszélt veled, és mi az, hogy "használt asszonyt" kap szegény férjed a nászéjszakán, mert ő úgy gondolja, hogy eddigi kapcsolatotok során cölibátust tartottatok, vagy mi? Úgy hülyeség, amiket összehordott, ahogy van.

2022. aug. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
90%

Anyósnak kéne egy kis empátia-

Eleve ott kezdődik, hogy a TI esküvőtökről van szó, neki azért annyira sok beleszólása nincsen, nyilván nem róla fog szólni ez a nap. Egyébként ne foglalkozz(atok) vele, vannak ilyen emberek, akiknek fejre is állhatsz, nem lesz jó úgy sem.

Gyerekvállalás nem egyenlő azzal, hogy nem lehet továbbra is szép és ápolt az anya, ezt nem tudom honnan szedi. És gyerkőccel is biztos jó lehet egy esküvő, kicsit másmilyen lenne, de a hangulat tuti meglenne:D

És egyébként előre is hatalmas gratula a nagy naphoz!<3

2022. aug. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim válasza:
91%
Miert nem mondod neki, hogy akkor fizessek ok?
2022. aug. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
90%
Anyósos nem komplett. Viszont, ha most nincs pénzetek nagy lagzira, akkpr gyerek után pláne nem lesz.
2022. aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
81%
Kérdezd már meg tőle ha kifizetitek az esküvőt miből fogtok enni? A kukából?
2022. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
82%

Miért is neked kellene ezt hallgatni anyóstól és eltűrni?

Bocsi, de hol az anyós fia, a férjed a sztoriban. Hagyta hogy téged szidjon az anyja 2 órán keresztül?

Már ne is haragudj, de ha a férjem anyja ilyet megengedne magának, az én férjem biztos nem beszélne vele többet. De előtte még jól össze veszne vele.

Anyósod sem semmi, de a férjed is szoknyát hord, te meg hagyod. Te vagy itt a legnagyobb bolond.

2022. aug. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
92%
Pont ő volt sértő pedig...
2022. aug. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
91%

Egy ilyen után az én vőlegényem 2 perc után megmondta volna az anyjának, hogy akkor innentől kezdve ő már nem hivatalos. Nem értem, hogy hallgathattad ezt órákon keresztül.

Vőlegényed leállította az anyját, vagy mi történt végül?

2022. aug. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
91%
Le kell állítani mielött még jobban nekikezd ennek a stilusnak.
2022. aug. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
A vőlegényem egy ideig vitatkozott vele, de mikor nem tudta leállítani, rá csapta a telefont, anyósom meg visszahívott az én telefonomon, és azzal kezdte, hogy ha rá csapom akkor átjön, az meg rosszabb lenne…
2022. aug. 19. 23:23
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!