Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mégis miért veszi ezt (a...

Mégis miért veszi ezt (a leendő) anyósom személyes sértésnek? És miért viselkedik velem így?

Figyelt kérdés
Szóval szeptemberben lett volna az esküvőnk, nyilván alig vártuk, de muszáj volt lefújni. Egyszerűen sajnos nincs rá pénzünk. A vőlegényemmel ráadásul mind a ketten katáztunk, szóval most teljesen át kell állnunk, a cég aminek dolgozunk felvesz minket, de alacsonyabb fizuért, szóval most ezen is vacilálunk, számolgatunk. Az esküvői helyszín ára is felment (pedig szerződésünk volt) a kaja is felment. Nagyon sokat rágódtunk rajt, nekünk fáj a legjobban (mikor a végső döntést meghoztuk konkrétan elsírtam magam…). Szóval minden vendéget szépen körbehívtunk, és tájékoztattuk őket. Mikor anyósomat hívtuk, konkrétan 2 órán át szidott minket, hogy ez mindent felborít, és teljesen hülyék vagyunk, hívjuk meg csak a szülőket, (a tesómat ne, mert neki haza kell utaznia Angliából, és az nem éri meg anyós szerint) és tartsunk egy kis szertartást, de mi nagy lagzi szeretnénk a barátainkkal, akár azt is elfogadjuk hogy 2-3 év múlva lesz az esküvőnk, akár gyerek után. Erre anyósom nem túl kedvesen közölte, hogy szülés után rosszul fogok kinézni, és nem véletlen előtte kell az esküvő, mert még csinosan szokás megházasodni, meg szegény újdonsült férjem a nászéjszakán egy “használt asszonyt” kap (konkrétan ezt mondta). És hogy hogyan tehetjük ezt meg velük, hogy már megvan a ruha meg a nászajándék is. Mondtam hogy nyugodtan tegyék el, vagy vigyék vissza, ha van valami olyan költségük amit buknak, azt szívesen álljuk. A nővérem elbukott repjegyét pl álljuk. Majd amiatt is lecseszett, hogy amúgy is későn tartottuk, de nőként 30 éves kor után megházasodni szégyen. (Mivan?) Mivel hogy most 27 vagyok, és ha 3 év múlva tartjuk, akkor 30 leszek már. Persze a fia most 32, neki nem gáz 30 után házasodni…

2022. aug. 19. 14:38
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
91%

20: ez komoly? És te, mint egy kis pincsi azt csináltad amit akart csak mert fenyegetett? Ha most nem álltok ki magatokért és hagyjátok hogy ilyen szinten beleszóljon az életetekbe, mi lesz később? Belegondoltál, hogy milyen lesz ha gyereketek lesz? Majd ő meghatározza mit és hogyan csinálj?

Elmondom, az én nagyanyám sem volt jobb. Mind anyósnak, mind nagyszülőnek pocsék volt. Anyukám eltűrte, mert azt gondolta kénytelen erre, nem mert lépni. Apám meg alkesz lett, úgyhogy őt nem izgatta a hlye anyja. Mit ne mondjak nem volt fényes gyerekkorom.

Az én anyósom még hlyébb, amit a férjem is tud- és nem is tűrte. Így hát 14 éve nem beszélünk vele. Az unokájára sem kíváncsi, mindig csak pénzzel akart anno lehúzni minket mert ő milyen szegény (ja, nem volt cigirevalója, dolgozni meg utált), néhányszor sikerült is neki, na meg szép kis adósságot varrni a nyakunkba- ezeket az invazív kapcsolatokat meg kell szüntetni, ha normális mederbe terelni nem tudjátok. Én ezt már megtanultam az élettől. Szóval a ti felelősségetek hogy alakítjátok ezt a kapcsolatot- meg kell értenie, hogy tisztelje a függetlenségeteket.

2022. aug. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
57%

Abban igaza van, hogy ha nincs penz nagy lagzira, akkor nem erdemes nagy lagzit csinalni.


Es ha mar a gyerek is meglesz, nem ugyanolyan lesz az eskuvo

2022. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
78%

32es


1 pont azért várnak, hogy meg legyen rá a pénz.


2. Nem ugyan olyan, de nem lesz tőle rossz...

2022. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
21%

"Ja, és én a 7. hónapban leszek a pocaklakóval"


"Pocaklakó"... eww.. :S

2022. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
73%

Anyós dühös, mert nagyon szeretett volna esküvőt. 😔 Persze nyilván nem így kellett voolna kifejeznie a csalódottságát.

Kitoljátok 2-3 év múlva, azt meg lehet, meg se éli... Na meg most jön csak az igazi válság, ha eddig nem volt rá pénzetek, félő, hogy ezután méginkább nem lesz.

2022. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
63%
34: igen, pocaklakó. Szerencsére még szereti a bentlétet és bízok benne, hogy a kellő időig az is marad.
2022. aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!