Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem bírom elviselni az anyósom...

Nem bírom elviselni az anyósom, így a babával kapcsolatban se kérem meg sokszor, hogy segítsen. Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Nem jó a kapcsolatunk, de ő úgy csinál, mintha minden rendben lenne, közben a hátam mögött pusmog, a férjemet próbálja befolyásolni, nem képes elfogadni, hogy a kicsi fia “már nem az övé”, nekem ettől alapból a hátamon feláll a szőr. Mit tegyek, hogy egy kicsit el tudjak ettől vonatkoztatni? Itt a kislányom, akitől persze nem “tilthatom el”, de rosszul vagyok, hogy állandóan jönne.

2022. szept. 1. 11:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%

Amikor mond valamit, ami nem tetszik, gondold át, a saját anyádtól is felvennéd-e. Nem kell anyósnak minden gondolatát utálni, csak mert ő az anyós.


Abba is gondolj bele, ha egyszer fiad lest, vajon a menyed hogy fog gondolkodni rólad, mi lenne, ha ő is rosszul lenne tőled, holott te normálisnak tartod magad?


Vagy mi az, ami annyira nem tetszik anyósban?

2022. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell szeretned az anyóst és állandóan mennie sem kell hozzátok. Néha-néha jöjjön, unokázza ki magát, aztán csókolom, viszlát 1-2 hét múlva.
2022. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%
Légy vele õszinte és kész,hogy nem szivesen látod mindennap.
2022. szept. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%

Mit jelent az állandóan pontosan?

Ha jóban lennék az anyósommal, akkor se óhajtanám minden nap, de még a saját anyám sem.

Jöjjön kéthetente, az elég. A segítségét se kell kérni azért, hogy örüljön. Ha nem kell, hát nem kell. Majd megemészti.

2022. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
46%
Az a nagymamaságból fakadhat, hogy állandóan jelen szeretne lenni az életetekben(jó esetben). Ne légy durva, köszönd meg, de finoman add tudtára hogy boldogulsz. Ha mégis segítségre lesz szükségetek, szóltok.
2022. szept. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%
Legyél vele mindig nagyon közömbös, és a lehető legkevesebbet tartózkodj vele egy szobában, szorítkozz a lényegre ha beszélni kell vele, azt is közömbösen. De én nem erőltetném a dolgot, sajátt esetemből tanulva, ezek a dögök nem állnak le, és nagy pusztítást tudnak végezni akár benned is.
2022. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
11%
Hármas?
2022. szept. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
22%
Te vagy az a kérdező, aki időről-időre felbukkan, és szidja az anyóst, akinél él?
2022. szept. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
31%

"nem képes elfogadni, hogy a kicsi fia “már nem az övé”, "


Attól még beszélhet a fiával, és esetleg a véleményét is elmondhatja. Ha a fiának nem tetszik, majd szól.

Nekem meg attól áll fel a szőr a hátamon, mikor ilyeneket mondanak. Unalmas klisé, mikor a feleség nem bírja felfogni, hogy az anyós a férje anyja, a férj meg nem tulajdona se neki, sem a feleségnek.


Ja, és nem vagyok anyós, még anyósom sincs, de irritálnak ezek a közhelyek, amelyeket bizonyos iq alatt szokás puffogtatni.

2022. szept. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
9%
Nyolcas, nekem is ez jutott eszembe egyből.
2022. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!