Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Válás után változtatni kell a...

Válás után változtatni kell a gyerek-nagyszülő kapcsolaton?

Figyelt kérdés

A férjemmel most válunk, már elköltözött.


Anyósom nyár óta nyugdíjas, így szeptembertől minden pénteken ő megy a gyerekekért ebéd után és elmennek valamerre "csavarogni". A gyerekek és anyósom is szeretek ezeket a délutánokat, néha nála is alszanak.


A barátnőim szerint ezt nem kéne engednem, mert felhasználhatják ellenem a válópernél, hogy nem tudok egyedül gondoskodni róluk. Ez nem igaz, tudnék menni értük pénteken én is.


Anyósom egyébként nagyon korrekt, nem szól bele a válásba. Nem tudom elképzelni róla, hogy keresztbe tenne.


Mi a tapasztalatotok?


2016. jan. 13. 08:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

másik oldal h a nagyszülő is élhet a láthatási joggal !

ha eddig az volt a rendszer h minden pénteken délután ö van a gyerekekkel akkor ezt a bíró meg is ítélheti nekik akár...


személy szerint ha korrekt az anyós, akkor már csak az unokák miatt sem kellene ezt beszüntetni

nem a gyerekek nagymamájától válsz hanem a férjedtől !

fontos a unoka-nagyszülő kapcsolt !


és ez pont nem az bizonyítja h nem tudsz felelősséggel gondoskodni róluk ...

2016. jan. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene? A barátnöid hülyeségeket beszélnek, a gyereknek is meg a nagyszülönek is az a jó, ha a köztük lévö jó kapcsolat megmarad.


Adott esetben éppen melletted szólhat, mert korrekt vagy, és a gyerek érdekeit nézed.


Emellett a válás során TE meg a FÉRJED váltok el, de egyikötök sem válik a gyerektöl, a nagyszülö meg végképp nem.


Ne hallgass a rosszakarókra, semmi hátrányod sem lesz belöle.

2016. jan. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

azt a kerdest azert feltennem magamban hogy milyen "baratno" az aki a csaladod ellen bujtogat.


A nagyszulo nem szunik meg nagyszulonek lenni valas utan.


ha jot akarsz akkor folytass mindent ugyanugy ahogy eddig, eleg nagy stressz lesz a gyereknek az is hogy elkoltozik az apja.

2016. jan. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőd, bocsánat, de hülyeségeket beszél.

Ne változtass, a gyereknek éppen elég megviselő a válás, legalább a szeretett nagyival való kapcsolata maradjon a megszokott. Te válsz el a férjedtől, nem a gyerek a többi rokontól.

2016. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is így gondoltam.


De annyian mondták már hogy ne így legyen, hogy kezdtem azt érezni hogy szembe megyek az autópályán. Egyébként is elég bizonytalan vagyok mostanában, olyan kusza és zavaros még minden....

2016. jan. 13. 09:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű észrevenni a jó irányt!

Tedd azt, ami a gyereknek a legjobb, és neki az a legjobb, ha érzi, hogy minél többen szeretik. Főleg mostanában fontos, hogy ezek az emberek ne tűnjenek el az életéből, és minél nagyobb állandóság vegye körül.


Ha ő esetleg mondana olyat, hogy már nem akar a nagyival lenni, akkor tényleg nem érdemes erőltetni. De ilyen miért történne?


Normális, mentálisan egészséges férfi is megmarad a gyerek apjának lenni, csak ti ketten váltok el. Ez nem befolyásolja az unoka és a nagymama közti érzelmi köteléket sem.

2016. jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmin nem kell változtatni. Barátnőd talán elvált, aki képtelen tárgyszerűen és normálisan hozzáállni az őt ért (vélelmezett) sérelmekhez.
2016. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell változtatni. Ti váltok a férjeddel. Nem a gyerekek válnak el a nagyszülőktől. Nekik ettől még ugyanúgy a nagyijuk.

Elég rosszindulatú barátnőid lehetnek.

Ez jó a gyerekeknek is, a nagyinak, neked is. Nem értem, miért akarnak erről lebeszélni.

2016. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de a barátnőid nem teljesen százasok.


Ha én bíró lennék, akkor nem azt látnám az esetben, hogy szerencsétlen nő nem képes elmenni értük pénteken az iskolába, hanem azt, hogy a válás ellenére a legjobb kapcsolatot ápolja az anyósával, egy gyereknek pedig az a legfontosabb, hogy minél több szerető ember vegye körül.

Én inkább pozitívan értékelném, hogy nem szakítasz meg minden kapcsolatot a férjed családjával, és nem háborúzol anyóssal a válás miatt.


Jól látod a helyzetet, ez a kapcsolat a gyerekeknek nagyon fontos, kár lenne megszakítani. Másrészt téged is tehermentesít egy kicsit, és ez is legalább annyira fontos. Nem attól jó anya valaki, hogy 24/7-ben a gyereke nyakán lóg. Ennyi külön töltött idő neked is és a gyerekeknek is kell.


Ne hallgass az ismerősökre, kérlek!!!

2016. jan. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:
96%

"mert felhasználhatják ellenem a válópernél, hogy nem tudok egyedül gondoskodni róluk"


Egyrészt ez nem azt jelenti, hogy nem tudnál, ha akarnál. Másrészt senki sem várja el egy elvált szülőtől, hogy egyedül gondoskodjon a gyerekéről. A nagymama mindig nagymama marad, nagyon szerencsés vagy, hogy ilyen anyósod van, fogadd el örömmel.

2016. jan. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!