Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy maondanád meg a húgodnak,...

Hogy maondanád meg a húgodnak, hogy kapcsolatfüggő, és ezen változtatnia kelle ha nem akar egyedül maradni?

Figyelt kérdés
Már 40 lesz idén, de még se férj se gyerek neki. Egyik pasiktól a másikhoz sodródik, így esélye sincs komolyan megállapodni. Az előző pasiján is látszott, hogy nem igazán érdekli a húgom, csak ő akaszkodott rá. Aztán mikor dobta az egész családnak a húgom siránkozását kellett hallgatnia, be is gyógyszerzte magát (bár olyan adaggal amennyitől egy felnőttnek nem lehet baja), de a szüleink tönkre mentek idegileg. Rá 1 hónapra meg már egy másik férfi után fut, most épp ez élete szerelme, 1 hónapja még a másik volt. De ezt a kapcsolatot se tippelem tartósnak. Próbáltunk már tanácsokat adni neki, hogy hagyjon időt két kapcsolat között, válogassa meg jobban a partnereit, hagyjon több időt az ismerkedésre de semmi eredmény.

2021. júl. 21. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem a te dolgod.
2021. júl. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Ezen nem segít ha mondod. Úgy éli az életét ahogy akarja, és ő így akarja.
2021. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Hiába beszélsz vele, ez egy függőség neki. Ha ő nem látja be és nem kér segítséget, akkor hiába minden jó/rossz szó.
2021. júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Basszus, azt hittem a tesóm tette fel a kérdést.

De csak 30 vagyok, szóval nem ő az...



Nem a te dolgod, szerintem ne is hozd ezt szóba. Az ő élete.

2021. júl. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy felnőtt ember, és nem is egy éppen kilépett a nagyvilágba kategória, aki talán még elfogad egy kis útbaigazítást, hanem 40 éves már. Ha beszéltetek vele erről akkor amit lehetett már megtettetek, felnőtt emberként azt csinál amit akar, de ezzel az is jár hogy úgy rontja el ahogy akarja.
2021. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Ne avatkozz bele.
2021. júl. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgettetek már erről, ezzel megtettétek, amit lehet. Maximum annyit lehet még, hogy az újabb pasiknál is jelzitek (a konkrét esetre vonatkozóan), ha szerintetek épp olyat csinál, ami nem jó ötlet, és miért nem az.


Az, ha eléállsz és csak úgy a képébe mondod, hogy "így meg úgy kéne megváltoznod", nem segít semmit, csak megsérti, mert azzal nem a tetteit kritizálod, hanem a személyét, és paranccsal neveled, mint egy kutyát. Akár igazad van, akár nem, ez lealacsonyító. Te sem vennéd jó néven.


Nem biztos, hogy valaha is fog változtatni, ebbe meg bele kell törődnötök. Vagy befogad valamit a mondanivalótokból, vagy nem. Nem tudtok olyat vagy úgy mondani, ami tutira megváltoztatja.


Nekem a húgom ragad benne sehová sem vezető, pocsék kapcsolatokban hosszú évekre. Sokszor beszélgettem már vele arról, hogy mi a baj ezzel a kapcsolattal (amiben éppen van). Valahol ő is tudja, mégsem lép ki, csak mentegeti, meg keresi a hülyébbnél hülyébb kifogásokat. Szimplán csak nem tudja megtenni. Én meg nem szakíthatok helyette, ez van, nem lehet mindenkit megmenteni.

2021. júl. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!