Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom úgy szeretne házat...

A párom úgy szeretne házat vásárolni, hogy költözzünk össze a hetvenes éveikben lévő szüleivel. Egy normális nő erre mindenképpen igent kell mondjon?

Figyelt kérdés
A párom édesanyja mindenképp nagyon szeretne majd nekem segíteni a házimunkában, régóta megszoktam, hogy önálló vagyok, félek attól, hogy az összeköltözés után nem a saját életünket élnénk.

2022. szept. 26. 17:51
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
86%
NEM!!!!
2022. szept. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
86%
Szóval kettőtök pénzéből vett házban laknának az öregei. Na, ha befuccsol a házasság, vagy az öregek miatt nem bírod tovább, te onnan egy szatyorral fogsz távozni, mert a két öreget nem lehet majd kidobni.
2022. szept. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
90%
Egy normális nő gondolkodik. Megismeri a párja szüleit, azok egészségi és mentális állapotát is. Azok után dönt. Ha az összeköltözés mellett dönt, akkor is csak külön lakásokról lehet szó ugyanabban a házban. Ha a jelen "energiahelyzet" a döntő szempont, amikor a többgenerációs család kaphat kedvezményt, akkor is csak úgy, hogy a két generáció lakótere határozottan elkülöníthető egymástól (duplakomfort) és legfeljebb egy keskeny, zárható átjáró ajtó választja el a kettőt egymástól.
2022. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
87%

Mi az, hogy besegít anyós jelölt a házimunkába neked? És a párod? Ő mit csinál? Rád fog maradni a szülők ápolása.

Én ebbe biztos nem mennék bele, elgondolkozni is csak akkor gondolkoznék a dolgon, ha abban a házban van külön kettő konyha és kettő fürdőszoba. Jól elszeparáltan egymástól.


Milyen pénzből akarja a házat venni?

2022. szept. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
77%
Ebből hogyan lesz ház?
2022. szept. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
80%
Ne menj bele, nagyon meg fogod bánni!!
2022. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
69%
Most arra gondolsz, hogy úgy venne házat a párod, hogy abban nagyszülők is beköltöznek? Ha igen, mégis minek?
2022. szept. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
83%

Nemet mondanék mindenképp.


Ha úgy kell érteni a házvásárlást, hogy részben vagy teljesen az anyósékéból lenne finanszírozva, akkor sem, mert egy életre leköteleznének minket, és joggal szólhatnának mindenbe bele, hisz a házban van a pénzük.


Ha pedig a mi saját pénzünkből lenne a vétel (vagy csak a pároméból), akkor sem lennék ennek része.

Ha a szülei már vagy hamarosan ápolásra szorulnak, és innen jött az ötlet az együttélésre, akkor is nemet mondanék. Sajnálom, de nem leszek ápolónő. A saját szüleimet sem ápolnám, ha már 0-24-ben gondoskodásra szorulnának (heti párszor elmenni, és segíteni más tészta). Ha ez a helyzet állt elő, menjenek idősek otthonába. A házuk árából, amennyiben van, biztosan tudják finanszírozni.


Persze ha a párom mindenképp ezt akarná, és a saját és/vagy szülei pénzéből valósítaná meg, szíve joga, ahogy nekem is azt mondani, ebből nem kérek.

2022. szept. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
15%

Mondhatsz igent és mondhatsz nemet is.

Csak azt nem értem, hogy akinek -gyakorlatilag- semmije sincsen, az miért válogat???!

2022. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
80%

#29


Mert az ő élete? Tudod, valaki inkább albérletben él, minthogy a szülőkkel kelljen.

2022. szept. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!