Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » (Hosszú) Anyós-após jelölt...

(Hosszú) Anyós-após jelölt bekavarhatott a kapcsolatunkba, és ezért lett barátom ennyire ellenszenves a szüleimmel szemben? Ha igen, hogyan s mivel? Akárhogy is, az ilyen egy óriási „red flag”, amit későn realizáltam?

Figyelt kérdés

Párom szüleinél kihúztam a gyufát. Párommal volt egy konfliktusom pár hónapja, amit igazából párom nagyon durván túlreagált (találkoztam az exemmel, nem történt semmi, csak beszélgettünk és nála töltöttem az éjszakát- hozzáteszem kapcsolatunk elején leszögeztük, hogy nincsen ilyen exre való féltékenykedés, sem olyan h xy-nal nem találkozhatunk/lóghatunk együtt, csak legyünk őszinték a másikkal- el is mondtam személyesen az első adandó alkalommal). Miután ezt közöltem vele, meglepődésemre azonnal az anyukáját hívta, és kiakadva elhordott mindenfélének a telefonba, és hallottam néha a kontrázást, hogy ez nem normális (mármint én). Miután letette a telefont, hozzá vágta a fejemhez, hogy az anyjának igaza volt, hogy nem kellett vna összejönnie egy mentális beteggel. Pár napra rá, próbáltam megbeszélni párommal a dolgot, és azon a hétvégén is lett vna a szüleinél vmi összejövetel, amire azt válaszoltam, hogy ezek után nem szívesen mennék el rá. Erre párom egyből rákontrázta, hogy jó, hogy így állok hozzá, mert különben sem vagyok szívesen látott személy, sőt, ezek után látni sem akar engem a családja. Ehhez tartom is magam, akkor sem megyek barátommal pl. kutyára vigyázni, amikor a szülei nincsenek otthon- barátom pl. a legutóbbi ilyenre is besértődött, hogy visszautasítottom.



Na amióta ezek történtek, kerüli a szüleimmel való találkozást, ha értem jön/kirak és megy tovább (szüleim útba esnek, amikor megy haza Ő is szüleihez), de ezelőtt bejött legalább pár szóra. A vitánk előtt sem volt ráerőltetve a csáladozásra, mivel szüleimnél külön lakrészem van, effektíve nem kell egy légtérbe lennie Velük, sokszor (bár illet volna átjönni pl. vasárnapi ebédre) volt, hogy én átmentem szüleimhez enni, Neki pedig külön átcipeltem a kaját stb... De sosem csináltam belőle cirkuszt. Az én szüleim is nehéz esetek, de sosem volt egy rossz szavuk barátomra- bármikor szívesen látják. Egyszer sem indokolta meg, hogy miért nem akar a szüleimmel találkozni, és már kezdem kellemetlenül érezni magam, hogy állandóan terelem a szót, hogy miért nem jön Ő is át, amikor legalább heti 1 alkalommal elmegy/elmegyünk arrafelé. Pár hete volt egy alkalom, h arrafelé volt dolgunk, és megkértem, hogy ugorjunk be szüleimhez, akkor is levágott egy hisztiparádét, meg el kezdett siettetni. Aztán nem is voltak otthon, és azon is kiakadt, hogy a macskának enni adtam, meg kicsit megszerettgettem a kutyát.



2022. szept. 26. 20:44
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
90%
Exednél alszol???? Hát te hülye vagy!
2022. szept. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
85%
Megértjük, és el is fogadjuk, hogy neked ez gond. Viszont, az itt lévő emberek nagy többsége nem szakember. Érthető, hogy nem osztasz meg minden információt, akkor viszont tényleg érdemes lenne egy terapeutát megkeresned. Sokkal nagyobb rálátása van a dolgokra. Nem tudok már újabb dolgot hozzátenni, mint amit eddig az előttem szólók leírtak. Azok nagyjából egy "alap" helyzetet/reakciót mutatnak be, az általad felvázolt szituációban.
2022. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
81%

"Anyós-após jelölt bekavarhatott a kapcsolatunkba"


Nem is a r!banckodás, ááá....

2022. szept. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
91%
Na persze. Akkor beülök egy kávèra, ètterembe, előtte felkèszìtem a párom, elmondom, hogy szakmai dolgokat akarsz kèrdezni, ide ès ide ültök be 2 òra max. Ha szeretnèd, tisztelnèd ezt tetted volna. Aztán ne hebegjèl-habogjál, hasonlòkèppen kellett volna eljárnod. De nem, te ráfogod erre a maszlagra a találkát, aztán mèg a metrò kereke is kilyukadt, a fene, hogy ott kellett nyomorognod azon a vendègágyon. Kisanyám, gáz vagy. Remèlem holnap már lapáton leszel, mehetsz vissza a vendègágyra :D
2022. szept. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
86%

Szerinted egyenértékű az, hogy a párod exe a baráti társaság része és így együtt buliznak azzal, hogy te kettesben töltötted az éjszakát az exeddel?


Tényleg baj van a toronyban. Keress szakembert.

2022. szept. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 Bellatrix:3 ***** válasza:
21%

Eleve nem kezdek olyannal aki nem képes elfogadni, hogy jóban vagyok az exemmel. És igen előfordul, hogy ott alszunk a másiknál, mert barátok maradtunk attól, hogy a kapcsolat nem működött. A kérdező nem lesz attól r*banc mert ott aludt az exénél és ezt el is mondta a barátjának. A csávó meg ki akadt a semmin. Ha meg akarta volna csalni nem mondja el. A srác meg ne az anyjával beszélje meg ha valami baj van a csajjal hanem vele. Egy töketlen anyámasszony katonája aki mellé még gyáva is mert nem képes megbeszélni vele vagy szakítani vele hanem sérteget mint az oviban.


Ééés lehet lepontozni. 😁

Nem vagyok féltékeny, ha valaki menni akar az fog is. Aki úgy beszélne velem mint ahogy kérdező pasija hamar kívűl találná magát az ajtón. Kalap kabát aztán mehet.

2022. szept. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:

Tisztelet a kivitéleknek, Ti aztán rosszindulatú bagázs vagytok, az, h még leribiztik oké, de hogy még rosszat is kívántok egy számotokra ismeretlennek, hát... Fenomenális mondhatom. Nem, nem tudjátok a körülményeket, ahogy nem is ismertek. A barátommal ugyan nem régóta jöttem össze, viszont pár éve ismerem (osztálytársak voltunk, aztán kollégák), és rengeteget tudtunk már akkor egymásról, szexuális szokásainkról (haverokként próbáltunk egymást segíteni randizásban), meg alapból a kapcsolati hozzáállásokról. (Én egy eléggé nyitott személy vagyok, nem vagyok haragtartó, sem féltékeny típus, olykor spontán- de sosem léptem félre. Míg barátom bizonygatta a legjobban, hogy nem szereti, ha vki az exei között turkál, nem szereti azt, ha vki kombinál, mivel egy totál extrovertált ember, folyamatosan kontaktban van szinte mindenkivel. Amúgy egy bulin is meddig tartana vkivel összefeküdni, v a baráti társaságban akár falazni? Hagyjuk már ezt... Meg sosem voltam az a psycho csaj, aki követi a barátját, v a megcsalás lényén kattog. Ettől függetlenül csaltak már meg, és pont ezért se tenném meg mással. Az, meg hogy nem teszek minden mozdulatomról bejelentést, az az én szuvenír jogom, amit szintúgy tisztáztam Vele. Nem szeretem, ha limitálva vagyok, vagy mindent előre kell terjesztenem, „engedélyt” kell kérnem. Ezt én régen rossznak vélem, és nyilván visszafelé se várom el.


Bellatrix:3 Pont ez az, nem értem, hogy az exekkel miért ne lehetne baráti viszonyt fenntartani? Nyilván azért ex, mert vmi nem működött párkapcsolati szinten, ettől függetlenül a bizalom fennmaradhat, meg lehet kellemes társaság. Főleg ha nem drámai módon lett vége a kapcsolatnak.

2022. szept. 27. 00:05
 28/51 Bellatrix:3 ***** válasza:
17%

Ja nekem is baráti a viszonyom az exemmel. Felnőtt emberként döntöttünk, hogy mi ketten kapcsolatba nem illünk össze bármennyire is szeressük egymást, de a barátság megmaradt. Nem vagyok híve a féltékeny hisztiknek. Plusz szeretem a szabadságot amit én is megadok a másik félnek, nem kell jelentgetni, hogy ki merre jár. Plusz ha valami zavarja azt az elején mondja el ne útközbe derüljön ki, hogy már az elején hazugságon alapult a kapcsolat.

Engem is csaltak meg éppen ezért nem tennék ilyet a másik féllel, de egyik exemmel sem vagyok rosszba. Miért lennék, ha meg tudtuk beszélni a dolgokat. Plusz nekem is van olyan amivel az exemet hívom először mert vannak dolgok amiket vele tudok megbeszélni ennyi. S aki ebbe többe lát bele az magából indul ki.

2022. szept. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 NTBS ***** válasza:
94%
Ülj le a pároddal, beszélhetek át a helyzetet. Ha nem tetszik bármelyikötöknek akkor pedig Szakítás, mert csak eszitek egymás idegeit.
2022. szept. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
93%

"találkoztam az exemmel" - hát...oké. Én sem vagyok az az exekkel haverkodós típus, de elfogadom, hogy vannak, akik mondjuk egy hosszú, kölcsönös tiszteleten alapuló, de lassan kihűlő kapcsolat után megőrzik a jó viszonyt. Az én kapcsolataim viszonylag rövidek voltak, és nem véletlenül értek véget, hanem azért, mert durván megbántottak, ezek után emberileg sem vagyok rájuk kíváncsi, nyilván.


"és nála töltöttem az éjszakát" - MI VAN?! Miért, elfelejtetted hol laksz? Figyelj, lehet itt jönni azzal a maszlaggal, hogy "á, nincs már köztünk semmi", de azért maradjunk már a földön, és nézzük a tényeket. Egy: mindenki ezt mondaná. Mindenki ezt is mondja, annyira klasszikus :D. Kettő: az egymásnál alvós exek közt azok aránya, akiknél még minimum a vonzalom és a szándék ott motoszkál, a valóságban 99% fölött van. Akik simán "barátok", és folyton beszélgetnek meg írogatnak egymásnak, azoknál csak 70% fölött :D. Ne tagadd már le, hogy az exekkel való túl szoros kapcsolat a gyakorlatban többnyire nem ártatlan, mert annyira tudjuk, hogy többnyire nem az, mint azt, hogy az ég kék, a fű zöld. Ennek fényében kb. senki a Föld bolygón nem fogja teljes lelki nyugalommal fogadni, ha az exednél alszol, és a kiakadás normális reakció.

A párod tényleg anyuci pici fia, ha egyből őt hívta, és azzal jött, hogy "igaza volt anyukámnak". Még akkor is, ha esetleg igaza volt az anyjának. Egyébként tényleg mentális beteg vagy? Az megmagyarázná, mért tudsz ilyen valóságtól elrugaszkodott módon állni a kapcsolatokhoz.

A pasid sem makulátlan: azért nem akar találkozni a szüleiddel, mert büntet, amiért te sem az övéivel, meg amiért ezt csináltad, meg eleve a történtek óta utál. Azt nem értem, mi a frászért nem szakított veled, elég alja tőle, hogy ezt a kapcsolatot így, ilyen hozzáállással fenntartja. Semmilyen szinten nem normális.

2022. szept. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!