Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha anyósom sokszor a szavamba...

Ha anyósom sokszor a szavamba vág, az azt jelenti, hogy egyáltalán nem tisztel?

Figyelt kérdés

Ma is megtörtént, kérdezett tőlem/tőlünk valamit, elkezdtem válaszolni de a mondatom feléig se jutottam, már közbevágott. Most szerencsére férjem rászólt, hogy ha már kérdez tőlem valamit legalább hallgassa végig a válaszom mielőtt valami tök másról elkezd beszélni.

Nem tudom, hogy vajon figyelmetlenség ez nála vagy bunkóság, mert másban nem veszem észre, hogy bunkó lenne velem, viszont ez a dolog már az agyamra megy, hogy mindig a szavamba vág. Mással nem tudom csinálja e, ezt még nem figyeltem meg.


2022. okt. 22. 22:47
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
89%

Mintha en irtam volna ki a kerdest... Ugyanez. Mar nincs is kedvem valaszolni, ha kerdez, ugyse tudom vegig mondani, mert temat valt, elkezd masrol beszélni, nem figy oda.

Szerintem nem a tiszteletrol van szo iranyodba, hanem siman bunko... :/ Ha mast kerdez, akkor is ezt csinalja?

2022. okt. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Kortól független egyszerű neveletlenség. De még ez sem teljesen igaz. Engem kifogástalanul neveltek, mégis elkövetem ezt a hibát néha. Túl gyorsan gondolkozom és nincs türelmem végighallgatni a mondókát, ha már megtudtam amit akartam. Leginkább szegény húgommal csinálom, pedig imádom. De annyira körülményes és mindent Ádám-Évánál kezd.

Én is tudom magamról, hogy ez rossz tulajdonságom!

2022. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1 Nem figyeltem még meg, ezt írtam is :) nem rémlik, hogy mással is csinálná, de lehet csak azért, mert ugye az nem tűnik fel. Majd megpróbálom megfigyelni.


#2 Anyósomat nem mondanám egyébként neveletlennek, ezenkívül nem vettem észre rajta más "neveletlenséget"

2022. okt. 22. 23:15
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is van nem egy olyan ismerősöm, akinek én is a szavába vágnék. Egy egyszerű kérdésre is kb 20-40 mondattal válaszolnak. Holott kb 4-5 szavas válasz is jó lenne. A többi unalmas sallang.
2022. okt. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem mindenki azért kérdez, mert kíváncsi a válaszra. Vannak olyan emberek, akik beteges közlési kényszerben szenvednek, mindig meg akarják mondani a tutit. Ám mivel a szimpla megmondás módja nincs benne a kultúránkban, kérdésnek álcázzák a szófosásukat. Megkérdeznek valakitől valamit, majd a választ csak látszatból megvárva hozzákezdenek a saját véleményük kifejtéséhez, hogy kedvükre megmondhassák, szerintük mi hogy van. Lehet, hogy az anyósod is ilyen: valójában ő szeretne kinyilatkoztatni, de az udvariasság kötelező köreit futja le azzal, hogy kérdez, viszont utána k***ára nem érdekli a válaszod, a lényeg az, hogy valami hangot adj ki, mert arra reagálva megkezdheti az észosztást.
2022. okt. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
#4 Hát én nem ilyen vagyok. Csendes vagyok általában, nem vagyok egy cserfes lány. Ráadásul a kérdésem alatt leírtam, hogy a mondatom feléig se jutottam, már belevágott. Nem láttad?
2022. okt. 22. 23:32
 7/21 anonim ***** válasza:
19%
Morcos vagy? Hát ezért....
2022. okt. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#7 Ezt most nem értem. Miért lennék morcos? :D
2022. okt. 22. 23:48
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Ugyanazt írtam mint a 2-es, csak más szavakkal. 4-es voltam. Láttam, hogy mit írtál a kérdésedben. De igazán hallani kellene a szitut. A menyem is olyan , mint a kettes írja a húgáról. Szeretem , és tisztelem mint embert, és menyemet, de én sem tudok végig hallgatni egy egyszavas valasznál már három szót. Olyankor finoman szoktam terelni , jelezni, hogy ok elég... . A nejem s a felnőtt gyerekeim így szoktak meg. Idegent , megszoktam kérni, hogy minimum felezze meg a mondandóját. Dobja be a felezőt...
2022. okt. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%
Nem kell az anyossal foglalkozni :)
2022. okt. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!