Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Képesek lennétek kitagadni a...

Képesek lennétek kitagadni a gyereketeket, ha számotokra nem szimpatikus párt választana magának?

Figyelt kérdés

2022. dec. 2. 22:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
97%
Én azt gondolom, hogy a gyermekemnek kell eldöntenie kit szeret és kivel köti össze az életét. Nekem ebbe szülőként beleszolásom nincs, és ezért nem tagadhatom ki.
2022. dec. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy mi miatt utálom a gyerekem választottját. Ha sitten ült erőszakért meg embert ölt akkor szerintem elég jogos a nem kedvelésem és a gyerekem féltése.

De ha csak azért utálnám, mert "nem ilyen párt képzeltem mellé" (orvos helyett "csak" eladó) akkor velem lenne a baj abszolút.

2022. dec. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Megmondanám, hogy előtte mindig nyitva áll az ajtóm, kettőjük előtt viszont nem. Persze az, hogy nem szimpatikus az kevés, komoly oka kell, hogy legyen.
2022. dec. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
36%

Sose láttam értelmét a kitagadásnak. Sokan kerülnek még olyan helyzetbe, hogy kitagadott gyerekük ápolására lesz szükség vagy valami. A vér meg úgyis összeköt, azt letagadni nem tudod.


Sőt, említett példában maradva: a fiad/lányod kellene megszakítsa a kapcsolatot azzal a toxikus szülővel aki párját nem fogadja el. Mert a toxikus kapcsolatmegszakítás és a kitagadás nem ugyanaz.

2022. dec. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
41%

17es ma már mindenkire ráhúzzátok a toxikus jelzőt aki nem úgy ugrál ahogy ti fütyültök.


Ennyi erővel akkor te is toxikus vagy a szüleid számára és jól járnak ha megszakítod velük a kapcsolatot.

2022. dec. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
34%

18-as:

Toxikusság az amit annak érzünk.

Ha nekem nem fér bele az, hogy mondjuk naponta beszámoljak a szüleimnek arról, hogy hova mentem, mit csináltam, mit ettem, és zaklatásnak élem meg a napi ilyen szintű kapcsolattartást akkor jogom van NEM-et mondani és ha ebből nem értenek akkor kapcsolatot megszakítani.

De simán van nem is egy olyan ember aki IMÁÁÁÁÁD naponta többször beszélni a szüleivel és ő maga is keresi őket és mindig mindenbe bevonja őket. Tehát számára nem lenne ez teher.


Érted mit akarok mondani?

2022. dec. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de nem látoganám őket - illetve, ha felmerülne, hogy a párja miatt én is veszélybe kerülhetek (mert bűnöző, drogos, szenvedélybeteg), ő pedig elvakultan szereti, akkor igen.


Nem azért, mert őt nem szeretem, hanem mert magamat szeretem annyira, hogy nem tartok kapcsolatot alvilági ügyleteket folytató emberekkel.

2022. dec. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
96%
Kitagadni nyilván nem tagadnám ki, de a döntése következményeit neki kell viselnie. Pl olyan életszínvonalon fognak élni, amit maguknak biztosítanak. Nem én. Ha a párjának gyereke van, oldják meg ők, én nem leszek ingyen bébiszitter stb. De kitagadni? Soha.
2022. dec. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 NTBS ***** válasza:
37%

Nagyon nem mindegy, hogy mi az ok.

Ha csak emberként nem szimpatikus, akkor nem.

Ha tette, múltja miatt, akkor lehet igen.

2022. dec. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
49%

17-es, hogyha a gyerekemnek nem tetszik, hogy én abszolút ellene vagyok a pl. drogozó párjának, szakítsa csak meg velem a kapcsolatot - én jól járok.


Azért ez a példa, mert a családban van kábszeres pár, anyuka konkrétan teljesen tönkremegy benne, hogy megmentse a naaagyon szerelmes lányát, aki menthetetlen.

Vszeg sohasem szokik le (a pasija szoktatta rá), az anyja meg többet van a kórházban miatta, mint otthon a család többi részével (a kisfiával, a férjével).


És persze a komoly nagylány van megsértődve (22 éves) amiért anyukának nem szimpi a barátja, meg tiltaná őket - a barát érkezéséig egy normális fiatal nő volt, tervekkel.

2022. dec. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!