Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen apósom? Mit...

Miért ilyen apósom? Mit tehetek ebben az esetben? Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Anyósommal és apósommal mindig is nagyon jó volt a viszonyom. Hamar befogadtak a családba, én szüleimként tekintek rájuk. A feleségemnek is hasonlóan jó viszonya van az én szüleimmel.

Apósom tavalyelőtt egy baleset során nagyon csúnyán eltörte a lábát (nyílt törés), a műtét után el is fertőződött, rengeteget ült kórházban, sokat kezelték, szenvedett is. Mi igyekeztünk mindenben egy emberként mellette állni (sógoromék, sógornőmék, a szüleim, a feleségem, a testvérem, én is). Tényleg rengeteg időt voltunk mellette, ápoltuk, feladtuk hónapokig a szabadidőnket és kényelmünket, hogy megkönnyítsük neki ezt az időszakot. Megjegyzem nem bánom, bármikor újra megtennénk.

Időközben gyógyulásban indult, de erős gyógyszereket kellett szedjen. Anyósomnak súlyos hátgerincsérve lett a folyamatos emelgetéstől, édesapám elkapott ezidő alatt egy kórházi fertőzést (segített többször tisztába tenni és úgy látszik a szervezetébe került apósom fertőzése).

Tavaly otthon dolgozgattunk, segítettem neki, amikor nagyon nekiállt piálni. Mivel a baleset is az ittas állapot miatt történt (nem alkoholista, szó sincs róla, de hamar berúg, nem bírja az italt és amikor nagy ritkán iszik általában az a vége, hogy kiüti magát) rászóltam illedelmesen, hogy ne igyon, hagyja az üveget és dolgozzunk inkább tovább. Egy kis idő múlva megint láttam, hogy felhajt egy pohár pálinkát és megkértem ismét, hogy ügyeljen, mert a gyógyszerekkel nem szabadna igyon és nehogy valami baj legyen aztán azon felül is (éltessen vagy megüsse magát).

Felháborodott és a fejemhez vágta, hogy ő egy egész életet ledolgozott és én bele akarok szólni, hogy ő mikor ihat és mit ihat. Nagyon csúnyán beszélt, aztán azt mondta, hogy ne féltsem, hogy leesik, mert ha én nem állok mellette akkor van aki segítsen rajta (mindezt azután amit érte tettem). Erre nekem is felment a cukrom (nem kellett volna tudom, hibáztam hogy ilyen hangnemben feleltem, de fél óra múlva bocsánatot is kértem tőle ezért és az elmúlt 1 évben számtalanszor megtettem ezt) és káromkodtam egyet. Mondtam neki, hogy csak magára gondol, nem veszi észre, hogy anyósom és a feleségem is tönkretette magát (egészségileg) miatta, s fejezze ezt be.

Rámförmedt, hogy hogy beszélek így vele az ő házában, kizavart. Mindennek elmondott, én lettem a fekete bárány. Egy éve folyton ellenem beszél, gyűlöl engem. Azon van, hogy elválasszon a feleségemtől. Már kitalált olyat is, hogy megcsalom, olyat is hogy én meg akartam ölni őt, olyat is hogy megloptam. Folyamatosak a viták, hadiállapot van azóta a családban. A feleségem nyilván mellettem áll, anyósom is, de ez mindig veszekedést szül és óriási a feszültség.

Sokszor bocsánatot kértem (gondoltam legyen nekem több eszem, megcsinálom ezt is) de elküldött az anyámba. Úgy bánik velem, mint az ellenségével. Időközben született egy kisfiam, aki most 9 hónapos. Egyedül őt szereti, de neki is gügyögött olyat a kiságynál, hogy “Rossz családba születtél, apád egy pszichopata..” és ilyesmi.

Mit tegyek? Lassan megbolondulok. Az egész család élete fel van borulva, borzalmas ilyen állapotban nevelni a gyereket. A feleségemnek is volt már egy depresszió hulláma emiatt, anyósom ki van készülve, a szüleim dettó.


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2022. dec. 12. 10:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
91%

Ezt nem neked kellene elintézned, hanem a feleségednek a sarkára állnia, és közölni az apjával, hogy vagy viselkedik normálisan vagy nem kell, hogy részt vegyen az életetekben. És ezt betartani, ergo anyósod mehet hozzátok, ő nem, anyósod foglalkozhat a babával, ő nem.


De nyilván úgyse fogja ezt bevállalni érted a feleséged, inkább elnézni majd, hogy az apja téged cseszegessen, minthogy kiálljon melletted és konfrontálódjon.

2022. dec. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 A kérdező kommentje:

1

Már megtörtént. Nagyon sok vita volt emiatt, rengetegszer szenvedett a feleségem emiatt.

2022. dec. 12. 11:08
 3/83 anonim ***** válasza:
94%

Ha megtörtént volna, akkor most nem lenne konfliktus, mert nem tartanátok a kapcsolatot apóssal.


Az, hogy jaj, apa, ne bántsd már a Janit, az nem állásfoglalás a feleségedtől.


Be kell szüntetni vele a kapcsolatot, a beszélgetést, amíg nem fogja fel, hogy a viselkedésének következményei vannak.

2022. dec. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 A kérdező kommentje:

3

Nincs hogy nem tartani a kapcsolatot valamilyen szinten vele. A feleségemnek apja, a gyermekem nagyapja, anyósom férje. Ha tetszik ha nem, a család tagja és senki nem akarja elveszteni őt, sőt.

2022. dec. 12. 11:30
 5/83 anonim ***** válasza:
92%

Én ezt értem, kérdező, de akkor még el kell fogadnotok, hogy ez van. Már most éppen elveszítitek, és ha nem léptek fel keményen, ez végleges lesz és még a házasságotok is rámehet.


Nem azt mondtam, hogy végleg meg kell szakítani a kapcsolatot vele, de ideiglenesen igen, közölni vele, hogy akkor találkoztok vele legközelebb, ha tud normálisan viselkedni veled. Ha fontos neki a lánya és az unokája, akkor onnantól visszafogja magát.


Ha nem, akkor el lehet gondolkodni a továbbiakon, de ezesetben nem lesz más megoldás, minthogy tűrnötök kell, mert azért csinálhatja ezt a dolgot, mert hagyjátok neki.


Tudod, mikor tűrném el, hogy így, beszéljen rólam a saját gyerekemnek? Te miért tűröd? A kutyája vagy? A lábtörlője? Ott abban a pillanatban megmondtam volna, hogy még egy ilyen rólam a gyerek előtt, és az volt az utolsó, hogy látta.


Én értem, hogy ti nem megszakítani akarjátok a kapcsolatot, hanem megjavítani, de ehhez mindkét oldal szükséges. Ha ő nem hajlandó megváltozni, akkor nektek kell változtatni, mert most lényegében az egész család tűri neki a jogtalan balhézásàt, mert jaj, csak ő az apám, férjem, bárkim. Akkor viselkedjen is úgy.


Erre nincs más tanács, ha ő nem akar megváltozni magától, akkor ultimátumot kell neki adni, mielőtt a családotokat is tönkreteszi.

2022. dec. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
91%
Én nem beszélnék és nem találkoznék vele többet.
2022. dec. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem si kerülni kéne.
2022. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 A kérdező kommentje:

6

Ez nem lehetséges. Nyilván valahogy tudtára kell adni hogy mit művel, de nem zárhatjuk ki az életünkből…

2022. dec. 12. 12:39
 9/83 anonim ***** válasza:
97%
Márpedig kizárhatjátok. Amíg ugyanis nem teszitek, tudja, hogy azt csinál, amit csak akar. Nekem ott lenne a vége, hogy a gyerekemnek azt mondja rólam, hogy pszichopata vagyok.
2022. dec. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
96%

Akkor szívjatok, ha ilyen élettelenek vagytok, kerüljetek depresszióba, hagyjátok szétbarmolni a családi életet és a házasságotokat is az idióta apósod miatt. Erre nem lehet mit mondani, nem is akarjátok igazából megoldani a problémát mindenáron, féltek apósodtól, inkább vagytok a lábtörlői, mint vele egyenrangú emberek.


Elmondtam, hogy nem véglegesen kell megszakítani vele a kapcsolatot, csak ideiglenes ultimátumként. Nem akarjátok, akkor ez van, te beszéltél már vele, a feleséged beszélt, az anyja beszélt, és mindez semmit nem használt, nem értem, mit vársz akkor még a beszélgetésektől



Meg is érdemlitek egymást, ha ilyen hülyék vagytok, hagyjátok, hadd alázzon még vagy 10 évig téged a saját gyerekeid előtt, mielőtt a házasságotok is rámegy apósra.

2022. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!