Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen apósom? Mit...

Miért ilyen apósom? Mit tehetek ebben az esetben? Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Anyósommal és apósommal mindig is nagyon jó volt a viszonyom. Hamar befogadtak a családba, én szüleimként tekintek rájuk. A feleségemnek is hasonlóan jó viszonya van az én szüleimmel.

Apósom tavalyelőtt egy baleset során nagyon csúnyán eltörte a lábát (nyílt törés), a műtét után el is fertőződött, rengeteget ült kórházban, sokat kezelték, szenvedett is. Mi igyekeztünk mindenben egy emberként mellette állni (sógoromék, sógornőmék, a szüleim, a feleségem, a testvérem, én is). Tényleg rengeteg időt voltunk mellette, ápoltuk, feladtuk hónapokig a szabadidőnket és kényelmünket, hogy megkönnyítsük neki ezt az időszakot. Megjegyzem nem bánom, bármikor újra megtennénk.

Időközben gyógyulásban indult, de erős gyógyszereket kellett szedjen. Anyósomnak súlyos hátgerincsérve lett a folyamatos emelgetéstől, édesapám elkapott ezidő alatt egy kórházi fertőzést (segített többször tisztába tenni és úgy látszik a szervezetébe került apósom fertőzése).

Tavaly otthon dolgozgattunk, segítettem neki, amikor nagyon nekiállt piálni. Mivel a baleset is az ittas állapot miatt történt (nem alkoholista, szó sincs róla, de hamar berúg, nem bírja az italt és amikor nagy ritkán iszik általában az a vége, hogy kiüti magát) rászóltam illedelmesen, hogy ne igyon, hagyja az üveget és dolgozzunk inkább tovább. Egy kis idő múlva megint láttam, hogy felhajt egy pohár pálinkát és megkértem ismét, hogy ügyeljen, mert a gyógyszerekkel nem szabadna igyon és nehogy valami baj legyen aztán azon felül is (éltessen vagy megüsse magát).

Felháborodott és a fejemhez vágta, hogy ő egy egész életet ledolgozott és én bele akarok szólni, hogy ő mikor ihat és mit ihat. Nagyon csúnyán beszélt, aztán azt mondta, hogy ne féltsem, hogy leesik, mert ha én nem állok mellette akkor van aki segítsen rajta (mindezt azután amit érte tettem). Erre nekem is felment a cukrom (nem kellett volna tudom, hibáztam hogy ilyen hangnemben feleltem, de fél óra múlva bocsánatot is kértem tőle ezért és az elmúlt 1 évben számtalanszor megtettem ezt) és káromkodtam egyet. Mondtam neki, hogy csak magára gondol, nem veszi észre, hogy anyósom és a feleségem is tönkretette magát (egészségileg) miatta, s fejezze ezt be.

Rámförmedt, hogy hogy beszélek így vele az ő házában, kizavart. Mindennek elmondott, én lettem a fekete bárány. Egy éve folyton ellenem beszél, gyűlöl engem. Azon van, hogy elválasszon a feleségemtől. Már kitalált olyat is, hogy megcsalom, olyat is hogy én meg akartam ölni őt, olyat is hogy megloptam. Folyamatosak a viták, hadiállapot van azóta a családban. A feleségem nyilván mellettem áll, anyósom is, de ez mindig veszekedést szül és óriási a feszültség.

Sokszor bocsánatot kértem (gondoltam legyen nekem több eszem, megcsinálom ezt is) de elküldött az anyámba. Úgy bánik velem, mint az ellenségével. Időközben született egy kisfiam, aki most 9 hónapos. Egyedül őt szereti, de neki is gügyögött olyat a kiságynál, hogy “Rossz családba születtél, apád egy pszichopata..” és ilyesmi.

Mit tegyek? Lassan megbolondulok. Az egész család élete fel van borulva, borzalmas ilyen állapotban nevelni a gyereket. A feleségemnek is volt már egy depresszió hulláma emiatt, anyósom ki van készülve, a szüleim dettó.


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2022. dec. 12. 10:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezo ! Az a baj , hogy erdekel , folyton bocsanatot kersz ! Hagyd abba. Mar bocsanatot kertel , tobbet nem tudsz tenni . Szerintem ha latja , hogy se a felesegedet meg teged , anyosodat nem erdekli , hogy mit beszel akkor abba hagyja ! Mondjuk nem vagyok terapeuta. De most oszinten , mi mast tudnal meg tenni ?! Megverni nem verheted , beszelni / bocsanatot kerni mar probaltal.
2022. dec. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
97%
60, persze, hogy kibírjátok. Felesége, feleséged, szüleid betegedtek eddig bele, de majd csak kibírjátok valahogy... Ő majd valamivel tovább él mint ti, majd csak kibírjátok valahogy.
2022. dec. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 A kérdező kommentje:

61

Köszönöm szépen.


62

Igen, kibírjuk. Egyszer úgy is meg kell halni. Ez van, ezt kell szeretni. Kész.

2022. dec. 13. 09:22
 64/83 anonim ***** válasza:
97%

Nincs hogy nem tartani a kapcsolatot valamilyen szinten vele. - dehogy nincs.


Az, hogy TI képtelenek vagytok a sarkatokra állni és egy piás embertől elzárkózni, a ti bajotok.


Az megvan, hogy a gyereket is ilyen emberre bízzátok? Vagy az tök rendben van?

Ugyanis te hiába szólsz rá, a feleséged is, a pasas attól inni fog, és ha úgy adódik biszony bepiál. Mit tesztek, ha éppen ott a gyerek és pl leejti, vagy bármi?


Én nemhogy nem bíznám olyan emberre a gyereket, aki iszik (csak ritkán, de akkor becs.szik mint állat), de nem is látogatnám.

Ez én vagyok, nekem nem fér bele, ha apám, ha bátyám, ha anyám.

2022. dec. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
97%
63-as, akkor mártírkodjatok mind és rendeljétek alá magatokat egy részegnek, de ne írjál ki kérdést, meg ne nyavalyogj, ha változtatni nem akarsz.
2022. dec. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
97%

Pontosan ez, mártírkodás részedről és egy kisgyermek durcája.



Nem vagy köteles senki alázását eltűrni, ha após, ha apukád, ha a szomszéd. Sértés az sértés.

Ha megsértett após, igen is s sarkadra kel állni és nem vagy köteles a muszájnál többet beszélni vele, ez nem azt jelenti, hogy egy családi összejövetelen nem lehettek egy légtérben.


A másik, a feleségednek is a sarkára kellene állni, mert érdembe ő tudná leállítani az apját. Neki kellene kézbe venni a dolgokat.


Attól, hogy Te még az apóssal megtartod a tisztes távolságot az anyósoddal lehetsz jóba. Anyósod attól még átmehet mindennap akár, nem értem mi a probléma???


Nagyon úgy néz ki rá is vagytok szorulva a gyermek körüli teendőkben( mondjuk erről ti tehetek).

Nem, nem kell eltűni ha rokon ha nem, senkitől a sértés.



Nagyon úgy néz ki, hogy félsz ha apósba beleálltok, akkor anyósnak is megtiltja, hogy hozzátok menjen. Ha így van na akkor itt nagyobb a gond és probléma, mint az ivás. Nekem úgy jön le a feleséged kapcsán is, hogy az van amit Te mondasz, mert úgy mondd, Te Vagy a családfő.

Csakhogy egy, ha egy ilyen gondod nem tudsz megoldani, akkor erre éretlen Vagy, kettő ilyen ma már normális helyeken nincs, mert nem működőképes, ahogy a ti esetetek is mutatja. Van aki mindig csak szenved a mindennapokban. Két egyenlő, egyenrangú fél van.

2022. dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
90%

"Ez van, ezt kell szeretni"


Nem, nincs ez. Te válaszod ezt önként és dalolva. Ilyen egyszerű, csak bonyolítod.

2022. dec. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 A kérdező kommentje:

64

Mint mondtam, én ismerem a helyzetünket. Nehogy már te jobban tudd. Lehet, hogy máshol megoldható (pl nagyapámmal megoldható volt, apám nem találkozott sokszor hónapokig vele), de más a helyzetünk.

És mint mondtam, nem piás, erről nincs szó. Nincsenek alkoholproblémák a képben.


Egyrészt nem ügyel gyakran a gyerekre, másrészt nem piál be. Sose iszik csak úgy hétköznap vagy a gyerek mellett. Erre sose volt példa. Harmadrészt a gyerek a szeme fénye, tényleg nagyon szépen bánik vele és ezt tisztelem is benne (tisztába teszi, eteti ha kell, játszik vele).

De nem szokott vele lenni sokat a gyerek, anyósom segít be, apósom csak néha segít anyósomnak.


65

Rendben, szép napot. Szia. Nem vitatkozok.


66

Jaj, ilyen szempontból nem is keresem a társaságát. Nem vagyok köteles vele beszélni, ahogy mondod. Tehát ebben egyet értek. Csak akkor szoktam felhívni ha nagyon muszáj, ha valamit kell kérdezzek vagy tudom hogy szüksége van valamire. Családi eseményeken találkozunk vagy ha jön hozzánk. De ennyi. Sajnos.


Nem vagyok kimondottan rászorulva. Nem erről van szó. Egyszerűen családtag és nem akarunk felrúgni mindent. Ez nálunk nem megszokott, nem elfogadott.


67

Rendben, legyen neked igazad. Szép napot.

2022. dec. 13. 12:56
 69/83 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a hipnózis segítene, kedves kérdező. Csak rávenni lesz nehéz.

Viccet félretéve, nem tudom miféle választ vársz. Papa becsavarodott, és mivel már arcvesztés nélkül nem tud visszavonulni, játssza, amit játszik. Majd elmúlik, de addig sokat fogtok szenvedni. Ő nem fog, az agresszor nem szenved általában. Gyorsítani lehetne a folyamatot, ha felfüggesztenétek a kapcsolattartást néhány hétre-hónapra, hogy lássa, hogy neki is van veszíteni valója. Mivel erre nem vagy hajlandó, marad a várakozás.

2022. dec. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 A kérdező kommentje:

69

Mivel ez nem lehetséges. Nem hogy nem vagyok hajlandó (mondjuk való igaz, nem is vagyok mellette, de ha lehetne, esetleg megpróbálnám végső esetben).

2022. dec. 13. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!