Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen apósom? Mit...

Miért ilyen apósom? Mit tehetek ebben az esetben? Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Anyósommal és apósommal mindig is nagyon jó volt a viszonyom. Hamar befogadtak a családba, én szüleimként tekintek rájuk. A feleségemnek is hasonlóan jó viszonya van az én szüleimmel.

Apósom tavalyelőtt egy baleset során nagyon csúnyán eltörte a lábát (nyílt törés), a műtét után el is fertőződött, rengeteget ült kórházban, sokat kezelték, szenvedett is. Mi igyekeztünk mindenben egy emberként mellette állni (sógoromék, sógornőmék, a szüleim, a feleségem, a testvérem, én is). Tényleg rengeteg időt voltunk mellette, ápoltuk, feladtuk hónapokig a szabadidőnket és kényelmünket, hogy megkönnyítsük neki ezt az időszakot. Megjegyzem nem bánom, bármikor újra megtennénk.

Időközben gyógyulásban indult, de erős gyógyszereket kellett szedjen. Anyósomnak súlyos hátgerincsérve lett a folyamatos emelgetéstől, édesapám elkapott ezidő alatt egy kórházi fertőzést (segített többször tisztába tenni és úgy látszik a szervezetébe került apósom fertőzése).

Tavaly otthon dolgozgattunk, segítettem neki, amikor nagyon nekiállt piálni. Mivel a baleset is az ittas állapot miatt történt (nem alkoholista, szó sincs róla, de hamar berúg, nem bírja az italt és amikor nagy ritkán iszik általában az a vége, hogy kiüti magát) rászóltam illedelmesen, hogy ne igyon, hagyja az üveget és dolgozzunk inkább tovább. Egy kis idő múlva megint láttam, hogy felhajt egy pohár pálinkát és megkértem ismét, hogy ügyeljen, mert a gyógyszerekkel nem szabadna igyon és nehogy valami baj legyen aztán azon felül is (éltessen vagy megüsse magát).

Felháborodott és a fejemhez vágta, hogy ő egy egész életet ledolgozott és én bele akarok szólni, hogy ő mikor ihat és mit ihat. Nagyon csúnyán beszélt, aztán azt mondta, hogy ne féltsem, hogy leesik, mert ha én nem állok mellette akkor van aki segítsen rajta (mindezt azután amit érte tettem). Erre nekem is felment a cukrom (nem kellett volna tudom, hibáztam hogy ilyen hangnemben feleltem, de fél óra múlva bocsánatot is kértem tőle ezért és az elmúlt 1 évben számtalanszor megtettem ezt) és káromkodtam egyet. Mondtam neki, hogy csak magára gondol, nem veszi észre, hogy anyósom és a feleségem is tönkretette magát (egészségileg) miatta, s fejezze ezt be.

Rámförmedt, hogy hogy beszélek így vele az ő házában, kizavart. Mindennek elmondott, én lettem a fekete bárány. Egy éve folyton ellenem beszél, gyűlöl engem. Azon van, hogy elválasszon a feleségemtől. Már kitalált olyat is, hogy megcsalom, olyat is hogy én meg akartam ölni őt, olyat is hogy megloptam. Folyamatosak a viták, hadiállapot van azóta a családban. A feleségem nyilván mellettem áll, anyósom is, de ez mindig veszekedést szül és óriási a feszültség.

Sokszor bocsánatot kértem (gondoltam legyen nekem több eszem, megcsinálom ezt is) de elküldött az anyámba. Úgy bánik velem, mint az ellenségével. Időközben született egy kisfiam, aki most 9 hónapos. Egyedül őt szereti, de neki is gügyögött olyat a kiságynál, hogy “Rossz családba születtél, apád egy pszichopata..” és ilyesmi.

Mit tegyek? Lassan megbolondulok. Az egész család élete fel van borulva, borzalmas ilyen állapotban nevelni a gyereket. A feleségemnek is volt már egy depresszió hulláma emiatt, anyósom ki van készülve, a szüleim dettó.


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2022. dec. 12. 10:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
98%
Ha az öreg nincs ráhegesztve egyiktek hátára sem, addig nincs olyan, hogy nem lehetséges. Szent asszony szindrómának hívják mikor a feleség csak tűri az ura baromságait. Te meg feltaláltad a szent vő szindrómát, szereted (szeretnéd) ha egy igazi szentnek tartanának az önként vállalt szenvedésedért. Ennek általában nincs tudatában az érintett (ez esetben te), és meg sem lehet győzni róla. Ez is egy út, csak messze van az élettől. De van aki ezt szereti. Bár a sopánkodásod azt mutatja, annyira mégsem szereted. Senki nem fog érte megdicsérni, egy idő után inkább kinevetnek, de arra legalább meg tudsz sértődni.
2022. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
97%

Hagyjuk már ezt, hogy nem lehetséges, mi nem lehetséges ezen? Milliók élnek úgy, hogy nincsenek napi, sőt havi kapcsolatban sem a szüleikkel. Velük éltek, vagy mi a szösz? Öreg hiba, ha igen. Költözzetek.

Megmondjátok, hogy most egy ideig nem hozzátok a gyereket (anyós jöhet hozzátok, ha akar), mert a folyamatos feszültség árt neki is, nektek is, nekik is. Ebben semmi tiszteletlen nincs, akárhogy is csavarod. Viszont a gyerekedet nem hagyni olyanra, aki téged pszichopatának nevez, tényleg szülői kötelességed (lenne).

A világ így működik, ha valaki minden határt túllép veled szemben, akkor hátrébbb kell lépni, hogy főjön kicsit a saját levében, nem itt a gyakorin várni a varázsigét amit majd elmormolsz, hogy minden a régi legyen.

2022. dec. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
97%

A 9 hónapos még nem érti, mondod. Ó, dehogynem. Sokkal több mindent ertenek, mint hiszed. A közhangulatot, a hangnemet, sokszor ilyenkor már a konkrét szavakat is. Most épp azt tanítod meg a gyerekednek, hogy téged akárhogy lehet sértegetni, akárminek lehet hívni következmény nélkül. Úgy éli meg a legérzékenyebb, legbefogadóbb eletszakaszát, hogy azt tanulja meg, hogy az apján simán át lehet gázolni, és ő meg csak sápadozni fog meg sopánkodni. Nem tanítod meg neki, hogy védheti meg magát ettől. Hiszen magadat sem véded meg. A másik: azért veszelyes ez a még kicsi es nem érti duma, mert sok szülő beleragad, mert kenyelmes. Kérdező, szerinted majd lesz egy pont, amitől kezdve érti? Nincs ilyen, ez nem egyik napról a másikra megy. Ha mindig ezzel nyugtatgatod magad, akkor a négy meg hat meg tizenkét éves gyereked előtt is hagyod majd ezt. És csodálkozol majd, hogy miért nem tisztel a saját gyereked, miért beszél úgy veled, mint a kutyával,miért nem hallgat rád semmiben. Hát mert úgy nőtt fel, hogy te nem számítasz, a saját szemedben sem. De tagadni fogod akkor is meg kimagyarázod, hogy de hát nem lehetett másképp. Nos, ha nem lehet másképp, akkor ez lesz, ez a jövő, annyit tehetsz, hogy várod, hogy az öreg meghaljon. Szép kilátások.

Amúgy ha tényleg tovabbra is hívogatni akarod meg találkozni vele, akkor semmilyen megjegyzesét soha ne hagyd szó nélkül, és különösen azokat ne, amik a gyerekhez szólnak. Ez nem fogja megoldani a problémát, de legalább a gyereknek azt a mintát adod át, hogy nem hagyjuk a bántást szó nélkül. Bocsánatot pedig ne kérj többször, megtetted már elégszer.

Nem demens, a demensek nem pécéznek így ki egyetlen embert ilyen hosszú időre. Simán csak megteheti, hogy kínoz, és meg is teszi.

2022. dec. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 A kérdező kommentje:

71

Rendben, hagyd csak. Szép napot.


72

Mi nem tartozunk a milliók közé. Milliók ülnek börtönben is, akkor én is ott kéne üljek?

Nem élünk együtt, csak közel egymáshoz. És sok közös programunk van, a család nagyon egyben van.

A gyerek el van intézve, rá ügyel édesanyám, édesapám és anyósom is ha kell.


Szép napot.

2022. dec. 13. 14:06
 75/83 A kérdező kommentje:

73

Milyen könnyű kívülről beszélni. :)) Rajtam aztán nem gázol át senki, a családom szenved a hangulat miatt. Én nem üthetem agyon, a szép szó meg nem használ. Ezért igyekszem elhaladni mellette, mintha idegenek lennénk.


Köszönöm az önjelölt pazichológus válaszokat, de az élet kicsit másképp megy. Nagyapám verte nagyanyámat, káromkodott, csalta nagyanyámat, apámból mégis rendes ember lett. Nem épp úgy megy az élet, ahogy azt hiszik egyesek, vagy ahogy a könyvekben van.

2022. dec. 13. 14:13
 76/83 anonim ***** válasza:
96%

75

Akkor meg is van, miért veted alá magad, miért hagyod, hogy szétrombolja a családodat ez az ember, és miért nem érdekel, hogy mit tanítasz a saját gyerekednek.

További jó tagadást.

2022. dec. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
97%

Én megértelek, mert ezt nevelték beléd, hogy az időst, a szülőt tisztelni kell. Az emberekbe sok olyan dolgot nevelnek, amely nem viszi őket előre az életben, csupa ósdi, berögzült szokásokat is, a jók mellett. Ha egy éve tart ez az állapot sajnos azt kell mondjam, kedves kérdező, hogy ez már nem fog változni. Ha a fiad nagyobb lesz előfordulhat hogy megpróbálja ellened nevelni, erre majd figyelj.


Ha én te lennék, akkor simán megszakítanám az apóssal a kapcsolatot, hiszen a saját családom (feleség, gyerekek) testi, és lelki védelme fontosabb számomra, mint egy hőbörgő após, aki becsmérel, és mindig szar a családi légkör miatta. Fiam lelki egyensúlya fontosabb lenne nekem, mint a rosszul belémnevelt elvek, és szokások.

2022. dec. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
97%

Jó nagy mellényed van kérdező, lehet igaza van apósodnak. Az élet nagy tudora!

Várd tovább a varázsigét, meg persze szép napot :D

2022. dec. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 A kérdező kommentje:

76

Rendben, szia.


77

Arra mindenképp figyelünk, hogy nehogy ellenem nevelje. De nem is tölt annyi időt vele egyrészt, másrészt pedig sokkal jobban ragaszkodik édesanyámhoz és anyósomhoz (mint nagyszülők) mint hozzá.

Igyekszünk továbbra is korában tartani a dolgokat.


78

Ez van, legyél boldog.

Örvendj, hogy te nagyobb tudor vagy. Szia!

2022. dec. 13. 15:25
 80/83 anonim ***** válasza:
97%
Csak elhúzza száz válaszig álnaiv kérdezőnk :):) Van itt még valaki aki elhiszi hantabandi "szerencsétlenkedését"?
2022. dec. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!