Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem értem tőle ezeket a...

Nem értem tőle ezeket a kérdéseket?

Figyelt kérdés

Anyósomról van szó. Egyszerűen nem értem tőle az alábbi dolgokat. Szüleim elváltak, külön élnek. Folyamatosan megkérdezi tőlem anyósom hogy mit csinálnak. Most pl. karácsonykor kérdezte hogy, anyukád sütött sütit?, én mondtam neki hogy nem mert dolga volt. Erre elkezdi mert, mi, mit csinált. Én erre mondtam neki hogy nem tudom mert nem beszéltem vele ( nyilván hazudtam, mert szerintem nincs köze hozzá). Erre megkérdezi, hogy egyáltalán dolgozik csinál valamit. Itt csak lestem és mondtam neki hogy nem tudom. Utána megkérdezte és most apukád hol lakik pontosan. Mondtam neki hogy gondolom a nőjénél. Erre elkezdi, csak mert láttam a kocsiját egy másik háznál, mit keresett ott, mi dolga van neki ott. Én erre mondtam neki hogy nem zavar hogy mamámnál volt. Erre elkezdi akkor is mi dolga neki arra, mondtam neki hogy talán azért ment oda hogy mamám meglátogassa. Erre elkezdi mondani hogy ő nem hiszi.


Már nagyon kivagyok tőle, szerintem ezek a dolgok amiket kérdez, nem igazán tartoznak rá. Egyszerűen nem elégszik meg annyi válasszal, amennyit kap. Csak én meg nem vagyok köteles neki beszámolni. Veszekedni a férjem miatt nem szeretnék, de előbb vagy utóbb sajnos az lesz a vége.

Itt a végén leszögezném hogy ez a kérdés nem anyós szidás miatt van. Csak tanácsokat szeretnék, hogy ki mit tenne a helyemben.


2022. dec. 31. 01:45
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
26%

21: Én szoktam azt válaszolni, hogy ezt nem szeretném elmondani.

Nem szokott senki vérszemet kapni.

Ha mégis kapna, akkor még egyszer is el tudom ismételni, ha meg rosszul érzem magam tőle, akkor képes vagyok elköszöni és elmenni.

Volt egy ismerősöm, aki 3 éven át felhívott ugyanazzal a szöveggel, és mindig ugyanazt a hárítást válaszoltam neki.

Nem esik nehezemre kiállni a saját érzéseim és döntéseim mellett.

Ha neked igen, akkor neked gyakorolni kell!

Ezek nem gonosz emberek, te vagy a béna!:)

2022. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
65%
Nem voltál valami hatékony, 31-es, ha 3 évig nem sikerült leszerelni, és ezzel az idődet rabolta. Egyszer-kétszer kell, hatékonyan. Ha kellő határozottsággal mondtad volna, nem tartott volna ki 3 évig. Csakhát ugye akkor vállalni kell a konfrontációt! Számomra nem elfogadható megoldás az előzőé, hogy hát őt nem idegesíti. Az állandó tapintatlanság, zaklatás, határfeszegetés kéne, hogy idegesítsen. Már ha van önbecsülésed. Az elfojtások előbb-utóbb kitörnek, rossz esetben betegség formájában.
2022. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
57%

32: De, megmondtam neki határozottan. Úgy kb. évente 3-4 alkalommal hívott mindig egy újabb ötlettel, programmal, ami engem nem érdekelt. Az volt a meggyőződése, hogy engem társaságba, programokba kell vinni, és oda hívott. Én meg megmondtam, hogy köszönöm, nem szeretnék menni. Ezt egy beszélgetésben 6-szor is újra el kellett mondani, mire elérkezett hozzá.

az emberek sokszor úgy beszélgetnek, hogy csak arra figyelnek, amit mondani akarnak és a beszédpartnerre nem.

De hogy ennyire nem, az extrém eset.

Gondolhatod, hogy 5+ évtized alatt több tízezer interakcióban voltam, és csak ezt az egy embert tudom kiemelni, és őt se éltem meg problémának, mert nekem ez nem jelent problémát, nem érzem rosszul magam tőle, hogy ilyen történik.

2022. dec. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
29%

32: " ha 3 évig nem sikerült leszerelni"

Különben nem akartam leszerelni, egy jóbarátomról van szó.:)

2022. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
82%
Kövezzetek meg, de nekem nincsen türelmem az ilyen felesleges körök futásához. Egyszer szólok, ha abból nem ért, akkor nem beszélek vele többet. Lehet az atyaúristen is, pont leszarom. Ha ő nem tart tiszteletben engem, én sem fogom őt. Nem fogom pocsékolni az időmet, energiámat, hogy egy egyértelműen pletykálós idiótának magyarázzak évekig, mert annyira barom, hogy nem akarja megérteni a mondanivalómat.
2022. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
8%

"és ezzel az idődet rabolta"

De nem rabolta, mert pont azt magyarázom, hogy én ezt nem élem meg negatívnak, mert nem esik nehezemre megmondani, amit gondolok, érzek.

Azok élik meg negatívnak, akik ilyenkor becsapdázva érzik magukat és még itt is azon filóznak, hogy "de minek mondjam meg neki, amit gondolok, úgyis csak vérszemet kap".

Nekik írtam le, hogy mi történik legtöbbször, ha megmondod, és nekem működik. És mi történik az extrém esetekben, ami a legrosszabb lehet nekik, de azt persze nem értem, miért rossz ez nekik, mivel nekem ez sosem volt rossz, inkább kicsit mulatságos, hogy valaki ennyire nincs jelen agyban.

2022. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
14%

35: De pont az a bajuk, hogy nem szólnak egyszer se, mert akkor juuj, vérszemet kap, és akkor már megint nem tudják, mit csináljanak.:)

Itt mindenki pirosra van értékelve, akinek az a természetes, mint neked is.

2022. dec. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
88%
De te, 34-es, azt az embert szeretted, és nem is akartad leszerelni, vagyis ez az élettapasztalatod a kérdés szempontjából nulla relevanciájú. A kérdező utálja az anyósát, és nem kíván vele beszélgetni, mert nem kap tőle semmit. A két esetnek köze nincs egymáshoz.
2022. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
15%
Látom 37-es.😀De max. ennyire telik tőlük. Én továbbra is úgy élek, ahogyan írtam. Ezen 5 millió piros sem fog vàltoztatni. Sok dolog annyira egyszerű lenne, de muszáj túlbonyolítani, mert nem elég szórakoztató a népnek. Kell a cirkusz.
2022. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
12%

38: Én nem ezt látom a Kérdező nyitójából, nekem teljesen más értelme van a kérdésének, mint amit te itt leírtál most.

Feltett egy konkrét kérdést, hogy mások szerint mit akarhat tőle az anyósa ezekkel a tipusú kérdésekkel.

Tehát egy személyiségprofilszerőséget vár az olvasóktól, ötleteket az anyósa motivációjáról.

Másrészt tippeket arra, hogyan oldja meg, mert neki nincsen eszköze rá.


Az, hogy nekiálltok szidni az anyóst, ugye, egyik igényére sem reflexió, tehát dühöngésen kívül semmit nem tettetek, nem segítettetek neki, nem oldottátok meg neki a problémáját, nem is feleltetek a feltett kérdéseire, hanem terméketlen fröcsögést tettetek csak ide.

Én ebben semmi hasznosíthatót nem látok, te igen?

2022. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!