Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem értem tőle ezeket a...

Nem értem tőle ezeket a kérdéseket?

Figyelt kérdés

Anyósomról van szó. Egyszerűen nem értem tőle az alábbi dolgokat. Szüleim elváltak, külön élnek. Folyamatosan megkérdezi tőlem anyósom hogy mit csinálnak. Most pl. karácsonykor kérdezte hogy, anyukád sütött sütit?, én mondtam neki hogy nem mert dolga volt. Erre elkezdi mert, mi, mit csinált. Én erre mondtam neki hogy nem tudom mert nem beszéltem vele ( nyilván hazudtam, mert szerintem nincs köze hozzá). Erre megkérdezi, hogy egyáltalán dolgozik csinál valamit. Itt csak lestem és mondtam neki hogy nem tudom. Utána megkérdezte és most apukád hol lakik pontosan. Mondtam neki hogy gondolom a nőjénél. Erre elkezdi, csak mert láttam a kocsiját egy másik háznál, mit keresett ott, mi dolga van neki ott. Én erre mondtam neki hogy nem zavar hogy mamámnál volt. Erre elkezdi akkor is mi dolga neki arra, mondtam neki hogy talán azért ment oda hogy mamám meglátogassa. Erre elkezdi mondani hogy ő nem hiszi.


Már nagyon kivagyok tőle, szerintem ezek a dolgok amiket kérdez, nem igazán tartoznak rá. Egyszerűen nem elégszik meg annyi válasszal, amennyit kap. Csak én meg nem vagyok köteles neki beszámolni. Veszekedni a férjem miatt nem szeretnék, de előbb vagy utóbb sajnos az lesz a vége.

Itt a végén leszögezném hogy ez a kérdés nem anyós szidás miatt van. Csak tanácsokat szeretnék, hogy ki mit tenne a helyemben.


2022. dec. 31. 01:45
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
87%

Nem ritka az anyósok, apósok közötti rivalizálás, a bizonyítási vágy, hogy ő bizony sokkal jobb anyós, mint aki a fiának van. Ez olykor egészen beteges viselkedésbe csaphat át, az anyósod is ebben az irányba tart.


Megoldani pedig csak úgy lehet, ha sarkadra állsz, és megmondod neki, semmi köze nincs a szüleid magánéletéhez.

2022. dec. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
21%

41: Tényleg, ez is lehet, hogy azért akarja tudni, mert túl akar tenni rajtuk. Mit sütött? Akkor ő is ugyanolyat vagy többet sütne.:)

Van, akik ezt ajándékokkal csinálják, itt olvastam a GYIK-en.

Egészen bele tud gágyulni egy család és rengeteg pénzt kidobnak.


Más családok meg már azon is túlvannak, hogy ebben megállapodtak, hogy ezt nem csinálják.:)


Lehet mondani, hogy nem mondom meg, mit sütött, mert attól félek, akkor még többet tetszene sütni, pedig én egyáltalán nem is szeretem ezeket a süteményeket.:) Szóval rögtön az ügy lezárását kell megbeszélni.

Vagy dicsérni, ami neki, nála van.

Lehet, valami dicséret hangzott el a szüleidről, Kérdező, és ő is szeretne kapni, és esetleg lemásolni szeretné, amit csinálnak.:)

Szóval teljesen ártatlan dolog is lehet, ami ettől még neked lehet zavaró, ha nem akarod kibeszélni a családot.

2022. dec. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
78%
Na, 40-es, egyrészt adtunk javaslatot is, tehát ez már nem igaz, másrészt a motiváció magyarázata maga az anyósszidás, tehát betölti az általad megjelölt kívánt funkciót. Megértést, együttérzést, támogatást fejez ki a kérdezővel. Vagyis erőteljesen hasznosítható. Csak az anyós szempontjából fröcsögés, de nem ő a kérdező.
2022. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
68%

A legközelebbi ilyennél: tárcsázd apád és hangosítsd ki!

Apu, itt ülök az anyósnál, azt mondja látott téged a mamánál, de nem hiszi, hogy látogatóban voltál

2022. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
78%

"Nem külön lakunk, csak ..."



Vagy


"Nem, külön lakunk, csak..."


Nem mindegy...

2022. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
77%
Csak zavarba akar hozni ezekkel a kérdésekkel. Szerintem ne válaszolj neki semmit, hátha a hallgatásra észreveszi magát. Ha meg tovább faggat mond meg, hogy téged nem érdekel.
2023. jan. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
90%

Mintha a saját anyósomat hallanám, azt is érdekli minden amihez semmi köze.

Persze a saját nyomorult életét nem tudja rendbe tenni.

De undorító ez a fajta.

2023. jan. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!