Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem örülnek a 2. unokáju...

Miért nem örülnek a 2. unokájuk érkezésének?

Figyelt kérdés

2. Babánkat várjuk, a 2 éves kisfiunkért odáig vannak, meg vissza. Neki nagyon örültek, most pedig mindenki boldog, hogy babát várok csak a párom szülei akadtak ki.


Azt kérdezték, hogy: “ezt most hogy gondoltátok? Tudjátok milyen nehéz lesz 2 gyerekkel?”


Nem értem ezt a reakciót, nekem lesz “nehéz”, nem nekik, nem egy országban élünk, nincs segítségem, mégis nagyon várom, hogy 4-en legyünk. Nem értem miért kell elrontani az örömünket, amikor eddig semmi gond nem volt.


Az egy dolog, hogy ők nem akarták párom húgát, de miért kellene mindenkinek ugyanúgy éreznie?


Ez is olyan furcsa tőlük, hogy ezt szegény sógornőm előtt mondták, nem ismerek rájuk….


Én sosem mondanék ilyeneket egy várandós anyukának, hogy még nincs késő elvetetni…

Ezt karácsonykor!



Már azon is gondolkozom, hogy megszakítom velük a kapcsolatot.

Már ilyeneket mondtak a kisfiamnak, hogy mindig te leszel a kedvencünk.


De nem is tudom elképzelni róluk, hogy a kisebbet nem szeretnék majd. Pillanatnyi elmezavar lehet? 🤷🏻‍♀️ Mi a bajuk?



2023. jan. 7. 16:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon egyszeru szuk latokoru kisemberek lehetnek.


Ismeros.. Az en parom anyja ilyen. O szerintem sosem akart gyereket eleve..

Regebben, amielott terhes lettem de mar joo ismertem a paromat. Az anyja felrehivott hogy vigyazok am, ugye? Nehogy baba legyen. :-D asszt hittem leesik az allam.


Most 14 honapos a kislanyunk. Imadja a nagyanja... De elegge rossz nagymama, nemtud banni a gyerekekkel igy nem sokat vagxok ott a kicsivel.


Szerintem ha itt a 2.baba akkor majd ok is imadni fogjak.

De nagyon gaz hogy ilyet mondanak elotte.

2023. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Ők konkrétan ezt mondták, hogy az a baj, hogy nehéz lesz? Gondolom kifejtették. Nehéz alatt azt értik, hogy még kevesebb lesz mellettük az idő, a nyugalom, több a güri? Igazad van, ez nem az ő bajuk, nem az ő vállalásuk, és nem kéne azt gondolniuk, hogy ti is akkora katasztrófának élitek majd meg, mint ők. Millióan vállalnak kettő vagy több gyereket, mégsincs katasztrófa. Nem láttak még kétgyerekes családokat?

Erre még lehet azt mondani, hogy kegyeskedjenek már hagyni, hogy olyan családot alapítsatok, amilyet akartok, aztán ízlés szerint leteremteni vagy mellőzni őket.


Az viszont rosszabb, hogy azt mondják a fiadnak, hogy "mindig te leszel a kedvencünk". Emögött valami más áll. Esetleg annyira bele vannak habarodva az első gyerekbe, hogy sajnálják őt, amiért lesz egy másik is, mert akkor neki (a nagynak) majd kevesebb jut szeretetből, figyelemből, akármiből? Tényleg erről a majomszeretetről lenne szó, vagy hogy jött ez nekik? Nem tudod? Ez borzasztó egyébként, és még borzasztóbb, ha így marad. A kicsinek is nagyon fájdalmas, de a nagynak is csak árt.


Ha tényleg az a bajuk a második gyerekkel, hogy "a szent unokát sérelem éri" általa, szóljatok, hogy ki kéne műteni a nyelvüket a fiatok valagából, mert ez egyik félnek sem egészséges.

2023. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

Ők azok a degeneráció még, amikor a fiatal korban nem volt ennyire elfogadott sem pszichológushoz járni, sem ilyen témában olvasni és itt még sokkal többen viszik magukkal öntudattalanul az elcseszettebbnél elcseszettebb mintákat, pl. ez a szintű kettős mércézés, hogy az első unokának örülnek, a másodiknál meg kb. úgy néznek rád, mint egy anyagyilkosra!

Én azt mondom, gratulálok a második babához, sok egészséget hozzá és, hogy mind a két gyerek nőjjön fel (az átlag magyarnál) normális(abb) emberként egy mentálisan egészsges(ebb) országban, mint Orbanisztán.

2023. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem örülnek, és? Majd ha megszületik a gyerek vszeg fognak. Ha akkor sem, akkor nem kötelező látniuk. Ennyi.
2023. jan. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
93%

Jó elmaradott emberek, amúgy ők hol élnek? Magyarországon?

Ne foglalkozz velük és természetesen ritkítsd vagy szüntesd meg a találkozásokat, mert ez így nagyon egészségtelen, az egész családodra nézve.

2023. jan. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
72%
Szard le, anyós véleménye az utolsó ami számít.
2023. jan. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!