Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Sznob lenne az anyósom, vagy...

Sznob lenne az anyósom, vagy jogosan gondolta?

Figyelt kérdés
A párom nemesi családból származik, 4 hónapja volt az esküvő, most először volt az hogy az én anyukámnál voltunk vendégségbe ( az egész család) ,és ő főzött . Nagyon jól kijönnek és szeretik egymást anyukámmal.Minden rendben ment, amíg meg nem látta az evőeszközöket ( sima ikeás) félrehívott minket anyukámmal, és elmondta hogy nagyon nem akar megbántani , de ő csak ezüsttel tud enni mivel kiskora óta csak azzal evett, így ezt nem akarja ezt megtörni, inkább csomagoljuk el neki és majd hazaviszi és otthon megkóstolja, jól vettük mindketten de engem kicsit megbántott meg anyukám is elszomorodott, hiszen most volt nála először. Az én családom sokszor volt náluk vendégségbe és tényleg nagyon adnak erre ,Zsolnay és herendi étkészletek, minden alkalomhoz más, sőt még egyszer említették is hogy az ezüst étkészletet egy neves ötvös készítette az 1700as évek elején a családnak. Ez sznobság lenne hogy nem eszik az ikeás kanállal? Vagy ti is így tennétek a helyében? Én valahol megértem, de azért rosszul esett hogy csak ült ott, az apósomnak pl nem volt baja semmivel nagyon boldogan evett, mindenki más is.

2023. jan. 29. 19:20
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ez sznobság. És nem is fog ez változni. Felvágós.

Megkockáztatom, hogy a kaját se kóstolta meg, csak mondta.

2023. jan. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
94%
Ez bizony sznobság. Van kőgazdag a családban, de nem játssza az eszét, tök mindegy neki hogy ezüsttel van tálalva vagy műanyag kanállal míg ízletes az étel.. nem a kanalat kell megenni. Az ezüst is lehet szutykos, az ikeás kanál is lehet tiszta. Minden más hiszti.
2023. jan. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
88%

Á, hagyjad! (Ez mekkora butaság már?! :D)


Fogadd el így az anyósod és nem lesz semmi baj!


Legközelebb is hívjátok meg őket és a belépéskor nyomd a kezébe az ételhordót, hogy akkor tessék, ti meg érezzétek jól magatokat!


Vendégségben illik viselkedni, anyósod meg nem tudott. Apósod meg jó fej!


Mosolyogj ezen, nem kell megsértődni!

2023. jan. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a párod felajánlhatta volna, hogy hazaugrik anyósodékhoz és hoz neki egy pár evőeszközt gyorsban! :)
2023. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg jó kapcsolatunk van vele nagyon jókat el beszélgetünk. Csak azt furcsállom hogy tudja hogy középosztálybeliek vagyunk, tehát nyilván nincsenek millióink 300 éves ezüst készletre, így nem értem miért lepődött meg.
2023. jan. 29. 19:30
 6/57 anonim ***** válasza:
87%

Hát a párod előre jelezhette volna, hogy csak ezüstből hajlandó enni az anyja, meg akkor vihettek volna magukkal egy szettet...


De legalább megmondhatod anyósodnak, hogy karira ezüst evőeszközt kértek, hogy legközelebb ebből ne legyen gond és veletek ehessen a mama is! :)


Azért milyen gáz lehetett neki, hogy ő ott bámul, amíg ti falatoztok! :D


De az is lehet, hogy csak szimplán diétázott és nem akart enni. :)

2023. jan. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
97%
Szar lehet neki, hogy egy étterembe, vagy szállodába nem tud elmenni. Én nem csomagoltam volna neki, bár úgyis kamu az egész.
2023. jan. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
91%
Ha ebédre hívták igazán hozhatott volna magának megfelelő tányérokat és ezüst evőeszközöket. Más kérdés az étel. Csomagolva elvinni elég snassz. De ha nem viszi, az a sértő, hogy meg sem kóstolja. Nagy dilemma, tényleg nehéz helyzet.
2023. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
93%
A sznobságához nem társult úri neveltetés, hiszen akkor nem lett volna ilyen udvariatlan.
2023. jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
96%
Ha ez nem kamu, akkor ritka nagy bunkó az anyósod. Én többet az életben nem mennék hozzá vendégségbe és nem is hívnám.
2023. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!