Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A férjem szülei sose fognak...

A férjem szülei sose fognak elfogadni vagy szeretni. Van ezzel más is így?

Figyelt kérdés
Nincs különösebb oka, az első perctől kezdve nem vagyok nekik szimpatikus, meg sem probáltak ismerni. 8 éve vagyunk együtt, de sose volt hozzám egy kedves szavuk vagy kérdésük, legtöbbször teljesen semlegesek velem. Eddig örültem, hogy legalább nem cseszegetnek meg nem próbálnak közénk állni, de most visszahallottam, hogy az anyósom azt mondta egy rokonnak, hogy retteg attól, hogy teherbe esek és én leszek az unokájának az édesanyja. Nagyon zavarja, hogy nem vagyok vékony nő (168cm és 71 kg vagyok szóval valóban van rajtam némi felesleg) és állítólag olyat is mondott, hogy reméli nem örökli majd ezt a gyerekünk tőlem. Próbálok beletörődni, hogy sosem fognak kedvelni és elfogadni, nem is kezdeményezem már én sem a jó viszonyt, de azért mikor ilyeneket hallok vissza az nagyon tud bántani. Van más is ilyen helyzetben? Ti hogyan viselitek, ha valaki ennyire nem kedvel akár a saját, akár a párod családjából?
2023. febr. 19. 19:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Én is ebben a helyzetben vagyok. Megszoktam. Végül én lettem a fia gyerekei anyja, szóval így járt. A lényeg az, hogy a kapcsolatunkat nem tudja tönkretenni, a többi része nem érdekel. Nem kötelező szeretnie engem.

Ha nálatok a párod helyén kezeli a dolgot, ne törődj vele te sem.

2023. febr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Óh, anyósom első perctől gyűlölt, mert csak. Mert szerelmes a fiába és én elveszem tőle. Ő aztán mondott mindent a hátam mögött, k.rva, r.banc és társai. Hát én rövid úton fel is függesztettem az ismerkedést, a párom egyetértésével. 10 éve ehyütt vagyunk, összeházasodtunk, van 2 gyerekünk. Most már jönne, békülne, törleszkedne, főleg mert a pénzünk is kéne, sz.rban vannak. Hát most már egye meg, amit főzött. Nem érdekel. A férjemet sem.
2023. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Metionin ***** válasza:
82%
Nálunk is anyós a bajos, ő eleinte azért utált, mert szegény családból jöttem, utána meg azért, mert nem lettem puszipajtás amikor már lett pénzem és ezért elkezdett nyalni. Évek óta nem találkoztam vele, néha visszahallom hogy a hátam mögött pofázik rólam de nem érdekel.
2023. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Hát... én csak megölelnélek mert látszik az írásodon az őszinteség és az hogy ez neked fáj :(
2023. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Elég arra törekedni hogy legalább semleges szitnen megmaradjona akpcsoalt ha el nem si fogadnak.
2023. febr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Első lépésben megszakítanék minden kapcsolatot azzal, aki neked ezeket a mérgező információkat adja. Tudnod kell, hogy aki pletykát hoz, az pletykát visz is és egy nagy szarkeverő.

Láttam már olyat is, hogy valaki a saját véleményét csomagolta olyan köntösbe, hogy XY-tól hallotta. Különösen abban az esetben teheti ezt, ha a felek között nem túl jó a viszony és nem kell tartania a lebukástól.


Második lépésben nekifutnék az anyóssal egy nagy, tisztázó beszélgetésnek, minden sérelmemet előhozva, (beleértve a "jóakaródtól" kapott információkat is) természetesen KULTURÁLT formában, mert a cél nem az ordibálás és a veszekedés. Ha ez nem jár sikerrel, akkor minden kapcsolatot megszakítanék vele, abban a nyugodt tudatban, hogy én megtettem mindent.

2023. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Második feleség voltam, anyósom az elődömet szerette, engem nem fogadott el. Szerencsére nem sok dolgom volt vele, ritkán találkoztunk.
2023. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"retteg attól, hogy teherbe esek és én leszek az unokájának az édesanyja. Nagyon zavarja, hogy nem vagyok vékony nő és állítólag olyat is mondott, hogy reméli nem örökli majd ezt a gyerekünk tőlem"


Hasonló cipőben jártam. Mondta nekem hogy miután megtudta a vércsoportom ( műtét miatt kellett és megnézte a papírt) hogy ő nem tudja elképzelni hogy ebből a vérből milyen gyerekeink lesznek. Meg hogy már előre sajnálja őket, mert biztos hogy örökölni fognak tőlem egy csomó betegséget. ( betegségeim: gyenge látás, hajlamos vagyok hasnyálmirigy daganatra, ami anyai ágon öröklődik, lúdtalp, kötött csípőm volt kicsiként, Nagynénémnek és a lányának csípő ficama volt kicsiként.) és ettől fél, hogy a fia gyereke, amit én szülők egy genetikai hulladék lesz. De már azt is megszabta hogy csak is kizárólag fiút szülhetek. Én meg annak fogok örülni hogy ha nem örökli egyik betegséget sem, és egészséges lesz. De ha örökölné is, tennék érte hogy jó legyen neki.

2023. febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#4 Aranyos vagy :)

Régen magamat okoltam, amiért ennyire utálnak, de aztán a férjem öccsének is lett barátnője, aki amúgy teljesen normális, de őt se tudják elfogadni. Akkor jöttem rá, hogy nem velünk van a gond, hanem csak arról van szó, hogy szerintük senki sem elég jó a fiaikhoz. Azért most ez a téma eléggé kiakasztott, de a férjem szerencsére mindig kiáll értem.

2023. febr. 19. 22:27
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj a következőre: ha téged szid, akkor negatív érzések töltik el, vérnyomás pl. felmegy. Ezzel mérgezi magát és hamarabb magához szólítja majd a pokol. Nekem ez mindig segít, ha valaki kiborít.


Legfontosabb, hogy a férjed melletted áll, szerencsés vagy, sok férj nem ilyen. Anyósod meg főjön csak a saját epés levében.

2023. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!