Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mama mindig adni szeretne...

Mama mindig adni szeretne pénzt, de mindig sajnálom elfogadni, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Igazából nem csak én kapok az unokái közül, de mindig sajnálom tőle elfogadni, miért adnak a nagymamák pénzt az unokáknak, segítséget szeretnék kérni ezt megérteni.
2021. ápr. 13. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Én is így voltam. Megèrtelek. Én azt csinàltam hogy a pènzen vettem gyümölcsöt, kekszet, amit szeretett.
2021. ápr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

De kis drága vagy. Az én lányom is ilyen. 10 évesen már kérdezte, hogy anya, mamának sokkal kevesebb lesz nyugdíja, mint a ti fizetésetek, miért ad pénzt?


A mamák ilyenek. Jó érzés nekik hogy adatnak. Én megbeszéltem anyukámmal (a lányom nagyijaval) hogy csak nagyon ritka alkalmakkor és egy - kétezer forintnál ne legyen több.


Igazából nincs rá szükségünk halistennek, hogy kapjon, de a mama se akarom megfosztani attól hogy neki jó érzés legyen ez, és így oldottuk meg.

2021. ápr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Mert a nagymamáknak az unoka a legnagyobb kincs, és ők már a pénzt nem úgy értékelik mint egy fiatal. Nekik mindenük megvan, és adni szeretnek, hogy az unoka jól legyen lakva, a kedvenc ételeit egye vegye csak meg amire szüksége van.

Majd te is ilyen leszel ha lesz unokád.

Nem tudom mennyit ad, de ha nem túl sok fogadd el, ők ennek örülnek.

De mondhatod is, hogy mama, nem kell ennyi, vagy nem fogadod el, bár ők lerázhatatlanok, mestetiek ebben még a végén meg is sértődnek, ha nem fogadod el.

2021. ápr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
VAjon miért ad pénzt egy nagymama az unokáinak? hm? Fogadd el és kész.
2021. ápr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Édes nagymamám mindig a bibliában dugdosta a kis pénzeket nekem és olyan titkosan dugdosva nyomta a kezembe mint a legrafkosabb drogdiler.
2021. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Az enyem is mindig ad. Mindig veszek neki cuccokat belőle. Szégyenlem elvenni, de ha visszaadnam, megsértődne.
2021. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves, hogy egyáltalán ez felmerült benned. Jó értékrendre, jó szívre vall.

Ha tanuló, kiskorú vagy kispénzű egyetemista vagy, akkor fogadd el jó szívvel. Egy kedves szóval, egy kis beszélgetéssel tudod megköszönni.


Ha dolgozó, felnőtt ember vagy, akkor is talán, hogy ne bántsd meg. Ezesetben én mindig bevásárolnék neki olyanokat, amire szüksége van vagy épp tudod, hogy szereti, de sajnálja magától, esetleg a technikára hivatkozva ( :D ) befizetheted appon mondjuk a telefonszámlájàt, hogy ne kelljen szaladgàlnia...

Dolgozó emberként már késztetést éreznék arra, hogy minimum ugyanabban az értékben viszonozzam, de okosan, óvatosan, ne bántsd meg.

Ilyenkor kifejezetten hasznos a finomkodás :)

2021. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
a szentéletű gyakoris. persze itt mindenki visszaadja a pénzt, meg vesz belőle valamit vissza 🤦🤦
2021. ápr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!