Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ahol a férj nem jön ki az...

Ahol a férj nem jön ki az anyósával, de a feleség szeretne viszonylag rendezett családi körülményeket, hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
Én a feleség vagyok, van két kiskamasz gyerekünk. Négyünk között minden rendben van. Az édesanyám és a férjem is makacs, erős akaratú, nemrég összevesztek, és egyik sem enged a véleményéből, hiába próbálom őket békíteni. Nem azt szeretném, hogy imádják egymást, hanem csak, hogy legalább jó hangulatban teljenek a családi események. Sikerült hasonló helyzetet valakinek megoldania?

2023. márc. 10. 17:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
87%

Ez attól függ, mi volt az összeveszés oka.


Feltételezem, valaki beleszólt a másik dolgába kéretlenül, másképp min veszne össze anyós és veje?


Nem tudom, ki szólt be a másiknak, ki osztotta a kéretlen véleményt - gondolom anyád -, őt kell helyretenni, hogy ne magyarázzon bele más dolgába és kérjen bocsánatot.

2023. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 A kérdező kommentje:
Igen, anyum osztja a kritikát mindig, a férjem meg ezt nem bírja. Anyumnak már sokszor mondtam, hogy ne tegye, de szinte nem is érti amit mondok, mert hát nem úgy gondolta, szerinte a férjem érti félre. A férjem meg indulatos tud lenni, ha olyan helyzet van, és a kelleténél csúnyábban válaszolt, viszont ő meg sokkal több mindent sértésnek vesz, mint ami tényleg az, de nem tudok az anyám teljes stílusán változtatni. :(
2023. márc. 10. 17:59
 3/90 anonim ***** válasza:
96%
Akkor anyád nem találkozzon többet a férjeddel, amíg nem képes magát moderálni. Különben hamarosan exférjed lesz.
2023. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
17%
A ferjeddel lenne több értelme megertetni,hogy ne kapja fel a vizet mindenen
2023. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 anonim ***** válasza:
94%

Pedig itt anyádat kell helyretenni. Ne haragudj, de te mit szólnál hozzá, ha a te anyósod állandóan kritizálna meg beszólogatna neked?


Ember, hát állj már ki a férjed mellett, hogy tudod egyáltalán jópofával elviselni, hogy ilyen anyád van?


Le kell ülni anyáddal egy nap, és megmondani, hogy kérjen bocsánatot és innentől kezdve vegyen vissza, különben vége a családi találkozásoknak. Nyilván tudom, hogy úgyse fogod neki megmondani, nem fogsz komolyan fellépni, mert félsz tőle, gyerekstátuszban tart, mert felnőtt létedre nem tudsz határokat húzni, mert "csakazanyám", de ennek már rég véget kellett volna vetni.

2023. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
100%
Akkor asszonyka látogassa az anyukáját a férje nélkül, szerintem ez a megoldás.
2023. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
97%
Ezt a kérdést már múltkor is feltetted, akkor is elmondtuk, hogy állítsál anyukádon határozottan, ha még 100-szor felteszed ezt a kérdést, akkor sem lesz más a megoldás.
2023. márc. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 A kérdező kommentje:

Mindkettővel próbáltam, anyum nem látja be a hibáját, a férjemnek pedig már nincs türelme hozzá. Amúgy szerintem is a férjem tudna az "értelmesebb" lenni, csak azt mondta, hogy már nagyon elege van belőle.

Most még arra gondoltam, hogy le kellene ülünk hárman, és szembesíteni őket, hogy kinek mivel van baja. Két lehetőség lenne, vagy teljes összeveszés, vagy megpróbálnák megérteni egymást.

2023. márc. 10. 18:14
 9/90 anonim ***** válasza:
90%

Teljes összeveszés. Anyáddal természetesen. Ők nem fognak változni. De anyád hogy veszi a bátorságot, hogy kritizaljon?

Megértem, hogy te sem kaptál eszközöket tőle az életre, így nem látsz bele, hogy sérült a személyisége. Ahogy sajnos a tiéd is. Nem mersz konfrontálódni. Külső segítséget bevonhattok.

2023. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 A kérdező kommentje:
Én még nem írtam, de megkeresem a másik kérdést, hátha van ott jó ötlet. :)
2023. márc. 10. 18:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!