Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak ha nem akarok...

Mit csináljak ha nem akarok anyóssal talalkozni?

Figyelt kérdés

Anyóssal a férjemmel töltött 7 év alatt talán ha 15x talalkoztam. Eleinte folyamat beszólogatott, hogy a férjem exe sokkal jobb nálam. Persze csak mikor férjem nem volt ott.

Aztán jött az, hogy én szar anya vagyok, rosszul nevelem a gyerekünket.

Majd 3 éve elrontotta az esküvőnket. Megjelent váratlanul, jelenetet rendezett, majd megsértődve távozott. Azóta hál isten nem láttuk.

Ma férjem beszélt az öccsével (megtalalta az öccse mert segítség kell, amúgy nem kereste volna).

Holnap jön hozzánk. És anyós is vele akar jönni.

Férjem válasza erre az volt: hát erre mit mondjak?!


Mar előre látom, férjem és az öccse órákra kivonulnak a garázsba en meg szórakoztassam a mamát. Jobb esetben csak a mamát, gyanítom jön férjem huga is, akit hasonlóképp szeretek.


Ferjemnek mondtam, hogy ha jönnek én elmegyek itthonról. A hátam közepére se kívánom.

Erre az volt a válasz, hogy 3 eve nem látta az unokákat (fiam 4 éves, lányom 1.5) ne legyek ilyen. Majd részéről ennyivel lezárta a vitát.


Komolyan csak rágondolok gyomoridegem van.

Mit tegyek, hogy ne legyen sértődés?


2023. ápr. 7. 19:26
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
69%
Bárcsak én is ott lehetnék! :-)
2023. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
95%
Ne találkozz vele és kész. Felnőtt ember vagy, nem?
2023. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
13%

"elrontotta az esküvőnket. Megjelent váratlanul"

Váratlanul? Az anyósod? Nem hívtátok meg az esküvőre? Hát...

2023. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
90%

"Mit tegyek, hogy ne legyen sértődés?"

Ha a férjeddel nem tudod megbeszélni, akkor itt, idegenektől mit vársz?...

2023. ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim válasza:
97%

Erre szokott jönni az a válasz, hogy mégiscsak az anyja.

Te meg mégiscsak a szerelme, a gyerekei anyja vagy.

Részemről, ha hasonló lenne a helyzet, minden szívbaj nélkül lelépnék otthonról, aztán szórakoztassák egymást.

Én úgy látom bármit fogsz is tenni, mindenképp valaki meg lesz sértve.

Nem kerestétek, 3 éve nem látta az unokákat, szerintem ezeket is fel fogja hozni, eleve sértődötten fog érkezni.

Még azt próbálnám a helyedben megértetni a férjeddel, hogy nem szívesen látod őket, ha lehetősége van rá, ne az otthonotokban segítsen nekik.

Te is egy érző lény vagy, nem egy robot, akinek mindent el kell viselnie, másokat "szórakoztatni", emlékeztesd, mi volt a nagy napotokon is.

Hátha talál valami jobb megoldást.

2023. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
97%
Fognám a gyerekeket, lelépnék, és nem érdekelne a sértődés.
2023. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Férjemet gyerekkorába párszor kitette. 16évesen végleg. Mindig az aktuális férfi fontosabb volt. Azóta kb 5évente van egy ilyen fellángolás a kibékülésre. De pl az utóbbi, amikor már egyútt voltunk, 300ezer ft-ba fájt.

Férjemnej úgy gondolom hianyzik mint anya. Mert sosem volt az a mintaanya. Ezért is próbálja sokszor menteni a semmit.


Én mondtam férjemnek, ha jön az anyja én elmegyek. A gyerekeket nyilván nem viszem, unikázzon. Hamár ennyire hiányoznak neki, hogy 3 éve meg se kérdezte él-e még a nagy, a kicsit meg nem is látta soha.

Férjem meg már ezen a felvetésen kiakadt, mert hogy lehetek ilyen, nem igaz hogy nem bírok ki egy fél délutánt. Neki szerelnie kell, nem bír a gyerekekre is vigyázni.

Mondtam, hogy akkor jöjjön úgy, hogy ő is ittbenn legyen. Csak nem várom el hogy 2x jöjjenek miattam (kb 1 órányira laknak).

Szóval ő örül, hirtelen fellángolás. Vagy nem is tudom minek nevezzem.

Ha lelépek, egyedül vagy gyerekestöl, biztos vagyok benne, nagy vita és sértődés lenne


És nem, nem volt meghívva az esküvőnkre. Ahogy a saját anyámék sem, akikkel jóban vagyunk. Csak ők fel tudták fogni.

2tanus esküvő volt

2023. ápr. 7. 20:11
 8/39 anonim ***** válasza:
84%
Mikor cirkuszt rendezett az esküvőn, nem beszéltétek meg a férjeddel, hogyan tovább?
2023. ápr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
96%

"Férjem meg már ezen a felvetésen kiakadt, mert hogy lehetek ilyen, nem igaz hogy nem bírok ki egy fél délutánt. Neki szerelnie kell, nem bír a gyerekekre is vigyázni."

Ha nem beszélte meg veled előre, hogy hogy is legyen az a fél délután, csak kész tények elé akart állítani, akkor ez most nem jött össze neki: lépj le nyugodtan és hagyd ott a gyerekeket is nekik.


"Ha lelépek, egyedül vagy gyerekestöl, biztos vagyok benne, nagy vita és sértődés lenne"

Igen, valószínűleg. Azt gondold meg, hogy ezt akarod-e inkább vállalni, vagy a találkozást az anyóssal meg a többiekkel.

2023. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
91%
Így, hogy már megvan a két gyerek, könnyen dönt akár naponta másképp a férjed. Miért nem mondod, holnap ő már ne szerelgessen, jön a húsvét, készülődni kell. Komolyan gondolja, hogy évekig nincs kapcsolat a családjával, egyszercsak van, aztán megint cirkusz, ő tényleg így tervezi nálatok a családi életet? Neki kellene a nyugalmatokat biztosítani, nem az elveszett anyuci hiányát pótolgatni. Gyerek ő vagy családfő? Addig miért alapított családot, míg maga sem tudja a pozícióját?
2023. ápr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!