Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A gyereketeknek milyen a...

A gyereketeknek milyen a kapcsolat az anyósotokkal?

Figyelt kérdés

Én már nem tudom mit gondoljak.

Én folyton azt hiszem, hogy nálunk milyen jó. De van úgy hogy azt érzem hogy neki ez csak a sokadik kisunoka és nem is szeretettel gondol rá. Kap tőle vacsit de olyan mintha az csak munka lenne az anyósnak és nem egy "kedves gesztus". Vagy pl azt mondja a gyerekre hogy erőszakos miközbe ha nem is minden kisbaba de a legtőbb biztos is hogy kapálózik vagy pofozkodik egy picikét. És amiért nem megy ki a negatív felfogás a fejemből hogy szerintem nem is a baba az agresszív hanem az anyós. Pl ha valamit el akar venni akkor nem elkéri hanem kiveszi a markából :(

Ami leginkább rossz amúgy hogy én ezt a pofozkodás dolgot a babával azzal tudom legjobban kezelni ha atipikus módon nem reagálok rá. Az anyós meg ráordít.... Szóval persze hagyjuk is hogy amit próbálok mutatni hogy mit szeretnék a gyerekemnek az észre sincs véve mert annyira semmibe van véve hogy még semmibe sincs véve de tényleg ...

Miért kell nekem folyton megkapni hogy ki hány gyereket nevelt már fel.. Meg ki hány éves és miért tudja jobban?


2023. ápr. 18. 01:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%

Az idősebb asszonyok a gyerekeket neveletlennek nézi, rosszindulatúnk meg akiket fakanállal kéne ütni.

Nem csak anyósok minden idősebb nő valahogy nem ért már meg kisgyerekeket hogy GYEREKEK.

2023. ápr. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
*neveletlennek nézik, rosszindulatúnak
2023. ápr. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%
Ki kell menteni onnan ez abúzus, bántalmazás kihathat egy életre is.
2023. ápr. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Nincs türelme hozzá és én azt láttam, hogy az ilyen viselkedés mögött inkább az áll, hogy egy 3-4 éves szintjén lévő viselkedést, reakció készséget várna el, addig nem tud mit kezdeni vele. (Tipikus példa nálunk a nagyiék: a másfél éves gyerek számológépet kapott tőlük ajándékba és elkezdték mutatni neki, hogy 50+120 az annyi, mint...) Ha nem muszáj, ne hagyd rá a babát egyedül és mindig állítsd le az ordibálást, mert az hosszú távon nagyon káros.
2023. ápr. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

#4

Neb@ssz már... Másfél éves gyereknek számológépet adtak ajándékba?! Úristen... XDDD

Hogy lehetnek ennyire rottyon valakik érzelmi intelligenciában?

Mondjuk, az én anyám meg nekem és a férjemnek pár éve, mikor 33-35 évesek lehettünk, ugrókötelet adott ajándékba. 0_0

Ő komolyan azt gondolta, ki fogunk majd menni és ugrókötelezni az unokahúgommal (neki is azt vett, meg a nővéremnek is). Szóval ő ilyen kollektív ugrókötelezést vizionalizált a 30-40 közti gyerekeivel és vejével meg az unokájával.

2023. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

"Kap tőle vacsit de ..."


Na itt buknak ki a dolgok.

Nem kéne anyóssal együtt lakni, aztán máris századannyi konfliktus lenne köztetek.

Uram bocsá', anyósnak is több türelme lenne hozzá, ha vendégként, alkalomszerűen találkozna a babával, nem minden nap reggeltől estig együtt lennének.


Szóval van az éremnek másik oldala is ám!

2023. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%

"A gyereketeknek milyen a kapcsolat az anyósotokkal?"


Az en gyerekemnek..az en anyosommal?


Szoval akkor a gyereknek es a nagymamaja kozt kapcsolat a kerdes?


En a gyerek kategoriat toltott be ebben a kerdesben,Nekem jo viszonyom volt a nagyszuleimmel,mind2 oldalrol. Meg akkor is ha a szuleim kesobb elvaltak.

2023. ápr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
Gyerekkoromba anyamek mindig "szerintuk hasznos" ajandekot adtak pl karacsonyra kaptam "Magyar Szinonimaszotarat". Szoval nem csak a szamologep tud meglepo lenni. Elegge sokkolt. Azota se nyitottam ki,azt se tudom,hogy hol van. Ha valakit erdekel,megkereshetem két sör az ára. Egyutt megihatjuk amig itt vagy.
2023. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk leginkább semmilyen. Szereti, de csak addig amíg a munkahelyen mutat róla képet, vagy épp elmondja, mi újat tanult meg a kislányom. Ha elmegyünk hozzá örül 1 percig, utána elvonul a szobájába olvasni. Én nem is mennék, de mindig hív egy idő után, hogy menjünk át, mert régen voltunk. Csóró gyerek játszana vele de a "nagyinak dolga van"

Az első unokát imádja de a többi le van sz@rva.

2023. ápr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%
Hmm, hát az enyém még csak 1 éves lesz. Viszont azt látom hogy másik mamával meg dédiékkel nevetgél, kacag, jókedvű. Anyósomnál pedig csak ejtőzget. Nincs az a kicsattanó jókedv, elvan de nem úgy mint máshol. Mondhat bárki bármit, látszik a gyereken hogy érzi magát. Pedig ugyanannyit megyünk mindenhová
2023. ápr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!